Wentylacja Lodówki

  • wg Gogiego123
  • wg ogryzka77
  • wg Paczka

Zakupiłem 2 duże kratki, przeznaczone specjalnie do lodówek. Koszt ok. 150zł więc dość sporo, myślę jednak ze można użyć kratek z drzwi wejściowych po 20zł.
Montaż: Kratki rozmieściłem zaraz nad podłogą i pod blatem kuchennym. Otwory odrysowałem ołówkiem, a następnie wyciąłem wyrzynarką do drewna – szybko i skutecznie. Następnie wywierciłem otwory mocujące kratki, posmarowałem sikafleksem i przykręciłem. Uszczelniłem też kratki wokoło z zewnątrz. Od środka zamontowałem siatki chroniące przed dostawaniem się owadów do wewnątrz. Dodatkowo zainstalowałem 2 wiatraki przeznaczone do zasilacza komputerowego o zmiennych obrotach zależnych od temperatury. Wiatraki mogę włączyć przełącznikiem nad drzwiami lodówki. Cala szafka zostala uszczelniona od wewnątrz, aby zapobiec nagrzewaniu się wnętrza przyczepy. Po bokach płytami, od góry gąbka a z przodu zabudowałem kawałkiem oryginalnej listwy odpowiednio dociętej.

wentylacja_lodowki_wg_gogiego123_1 wentylacja_lodowki_wg_gogiego123_2 wentylacja_lodowki_wg_gogiego123_3

Fotki i tekst podesłał Fanklubowicz Gogi123

Moja przyczepka nie miała orginalnej lodówki. W miejscu szafki pod zlewem została zamontowana normalna agregatorowa lodówka. Doskonale chłodzi i zamraża ale oddaje dużo ciepła, na południu Europy okazało się to być zmorą - dodatkowe niepożądane ogrzewanie wewnątrz przyczepy. Znając zjawisko konwekcji zmuszony byłem zainstalować odpływ ciepłego powietrza, według mnie najlepiej do tego celu nadaje się kratka stosowana w drzwiach np. łazienkowych koszt 14 zł. Do tego siatka ogrodowa o małych okach koszt 2 zł w marketach budowlanych i tubka białego silikonu - wyrzynarka i wiertarka oraz około 2 godziny czasu wolnego.

wentylacja_lodowki_wg_oryzka77_1 wentylacja_lodowki_wg_oryzka77_2
wentylacja_lodowki_wg_oryzka77_3 wentylacja_lodowki_wg_oryzka77_4

Fotki i tekst podesłał Fanklubowicz ogryzek77

Potrzebne materiały:

  • wentylatorek na 230V,
  • kratka wentylacyjna,
  • kawałek przewodu elektrycznego, włącznik, wtyczka.

Prace zaczęły się od wyznaczenia otworu. Potem ponawiercałem otwory, a następnie brzeszczotem wyciąłem odpowiedni otwór. Wówczas zostało już tylko zamontować wentylatorek. W między czasie kratka wentylacyjna zmieniła kolor na niebieski (wiadomo - kolor Niewiadowa), a przy okazji również pokrywa kuferka. Na koniec zostało wszystko poskładać, włączyć i cieszyć się z udanej pracy.

wentylacja_wg_paczka_1 wentylacja_wg_paczka_2 wentylacja_wg_paczka_3 wentylacja_wg_paczka_4 wentylacja_wg_paczka_5 wentylacja_wg_paczka_6 wentylacja_wg_paczka_7 wentylacja_wg_paczka_8wentylacja_wg_paczka_9

Fotki i tekst podesłał Fanklubowicz Paczek

button1