Remonty: Marta i Marek i ich N 126

  • Przed Remontem
  • Etap 1
  • Etap 2
  • Etap 3
  • Etap 4
  • Etap 5
  • Etap 6
  • Po Remoncie

Przyczepka została przyprowadzona i zaraz wzięliśmy się za remont. Miał to być lekki lifting, ale okazało się szybko, że to będzie poważne wyzwanie dla nas i całkowita zmiana dla naszej przyczepki.

przed_remontem_1 przed_remontem_2 przed_remontem_3 przed_remontem_4 przed_remontem_5 przed_remontem_6 przed_remontem_7 przed_remontem_8 przed_remontem_9

button2

Wynieśliśmy wszystkie elementy - materace, firany / zasłony, meble.
Zerwaliśmy podsufitkę, tapicerkę ze ścian, podłogę. Zeskrobaliśmy (w miarę dokładnie)pozostały klej, resztki materiału. Zostały poodkręcane wszystkie elementy wewnątrz i na zewnątrz - uchwyty, podnośnik wyłazu, zaczepy itd. Została zerwana podłoga - okazało się, że mieszkały tam myszki. Instalacja na szczęście nie została uszkodzona (przegryziona) i działa bez zastrzeżeń. Trzeba liczyć się z tym, że nie tak łatwo jest wykręcić śrubki, często uszkadzając je i wymieniając na nowe.

demontaz_1demontaz_2 demontaz_3 demontaz_4demontaz_5demontaz_6 demontaz_7 demontaz_8 demontaz_9 demontaz_10 demontaz_11

button2 button3Duże, uchylne okno było do wymiany, dlatego zakupiliśmy nowe. Po zdemontowaniu "starego" okna okazało się, że drewno jest spróchniałe - dorobiliśmy i wkleiliśmy nowe elementy, żeby móc mieć do czego przykręcić zawiasy / zaczepy nowego okna. Wymieniona uszczelka i listwa rozpierająca wcześniej zakupiona przez Internet. Podłoga uzupełniona nowymi deskami i zabezpieczona. Skorupa została odpowiednio przygotowana: skrobanie, szpachlowanie, uzupełnianie, matowienie itd. Laminat na zewnątrz został pomalowany wałeczkiem, co widać na fotkach. Potem było zrywanie taśmy zabezpieczającej, czyszczenie, przykręcanie, ozdabianie.

laminat_1laminat_2 laminat_3 laminat_4laminat_5laminat_6laminat_7laminat_8laminat_9

button2 button3Na podłodze położyliśmy płytę OSB dociętą na wymiar starej dykty. Niektóre miejsca zostały uzupełnione ekranami za kaloryferowymi. Następnie przyklejaliśmy na butapren wykładzinę zostawiając małe okna do późniejszego wycięcia, tak chyba jest łatwiej. Po wyklejeniu pierwszej ściany, obawy minęły i szło nam całkiem dobrze. Z efektu końcowego jesteśmy zadowoleni. Materiał kupiliśmy na Allegro, był stosunkowo niedrogi i był przeznaczony do tapicerowania aut. Na podłogę kupiliśmy panele, zostały ułożone na całej powierzchni.

wykladzina_10 wykladzina_11
wykladzina_1wykladzina_2 wykladzina_3 wykladzina_4wykladzina_5wykladzina_7
wykladzina_6 wykladzina_8 wykladzina_9

button2 button3Wcześniej naprawione (niektóre części trzeba było wymienić, dodać nowe zawiasy, wkręty, kantówki) meble wróciły na swoje miejsce. Zostały zamontowane nowe drzwi do szafek. Wykonane półki i szafka pod zlew/kuchenkę.

wnetrze_1wnetrze_2 wnetrze_3 wnetrze_4wnetrze_5wnetrze_6wnetrze_7wnetrze_8wnetrze_9wnetrze_10wnetrze_11

button2 button3Materace zostały wymienione na nowe (stare się kruszyły, były uklepane i nieświeże). Pokrowce też, uszyte własnoręcznie z pasiastego materiału zakupionego w sklepie internetowym. Kupiliśmy karnisze na których zawisły nowo uszyte zasłonki i firanki.

tapicerka_1tapicerka_2 tapicerka_3 tapicerka_4tapicerka_5tapicerka_6tapicerka_7tapicerka_8tapicerka_9tapicerka_10tapicerka_11tapicerka_12 tapicerka_13 tapicerka_14tapicerka_15tapicerka_16tapicerka_17tapicerka_18tapicerka_19tapicerka_20

button2 button3Wnętrze jest teraz czyste, pachnące, po prostu nasze. Jesteśmy szczęśliwi i dumni ze swojej pracy, bo wiemy, że remont został wykonany w miarę dobrze. Przyznamy jednak, że trzeba sporo czasu poświęcić i niemniej pracy włożyć, aby doprowadzić remont do końca i nie zniechęcić się wciąż napotykanymi problemami i zwiększającymi się kosztami. Ten etap jest za nami, teraz tylko korzystanie z przyczepki, wyjazdy, sielanka, zwiedzanie.

koniec_1koniec_2 koniec_3 koniec_4koniec_5koniec_6

button2 button3Pierwsza nasza wyprawa. Pierwsze spostrzeżenia - plusy i minusy. Wiemy co trzeba dokupić, zmodernizować itd. Moskitiera doszyć, zakupić przedsionek - koniecznie!

po_remoncie_1po_remoncie_2 po_remoncie_3 po_remoncie_4po_remoncie_5

button3button1