Remonty: kapiszon i jego N 126e

  • Etap 1
  • Etap 2
  • Etap 3
  • Etap 4

demontaz_1 demontaz_2 demontaz_3 demontaz_4 demontaz_5 demontaz_6

button2

Przyczepkę dostałem od teścia więc po trochu zostałem na taką skazany. Jak nie trudno się domyśleć przyczepka z roku 1984 nie będzie w najlepszym stanie tym bardziej , że od nowości nie było przy niej nic robione. Lubię wyzwania więc nie przestraszyłem się jej stanu i powoli zacząłem się " dobierać " do niej a raczej do tego co z niej pozostało. Początek nie był najgorszy, demontaż mebli poszedł bardzo szybko, tapicerka jeszcze szybciej. Pozostało najgorsze czyli czyszczenie pozostałości gąbki i szpachlowanie ubytków na zewnątrz i wewnątrz.

czyszczenie_i_szpachlowanie_1 czyszczenie_i_szpachlowanie_2 czyszczenie_i_szpachlowanie_3 czyszczenie_i_szpachlowanie_4 czyszczenie_i_szpachlowanie_5 czyszczenie_i_szpachlowanie_6 czyszczenie_i_szpachlowanie_7 czyszczenie_i_szpachlowanie_8 czyszczenie_i_szpachlowanie_9 czyszczenie_i_szpachlowanie_10 czyszczenie_i_szpachlowanie_11 czyszczenie_i_szpachlowanie_12 czyszczenie_i_szpachlowanie_13 czyszczenie_i_szpachlowanie_14

button2 button3Cały maj nie dawał szans na malowanie, aż wreszcie czerwiec okazał się łaskawszy. Na pierwszą warstwę poszedł podkład na plastik w ilości 2 litry. Jest to gotowy produkt - bezbarwny więc na początku efektu nie było widać. Potem w ruch poszedł podkład akrylowy wypełniający w miejsca gdzie było szpachlowane. Ponieważ podkład ten mieszałem z utwardzaczem więc można go było później szlifować. I na koniec lakier Arctic White - jakiś belgijski nie drogi ale dobry, w ilości 4 litry na dwie warstwy. Całość całkiem nieźle wyszła. Z doświadczenia innych wiem, że do kompresora należało podpiąć osuszacz powietrza aby podczas malowania nie zaczęło mi pluć wodą. Za parę dni jeszcze tylko polerka pastą Tempo, i zaczynam składanie mojej skorupy od wewnątrz i zewnątrz.

laminat_1 laminat_2 laminat_3 laminat_4 laminat_5 laminat_6 laminat_7 laminat_8 laminat_9 laminat_10 laminat_11 laminat_12laminat_13 laminat_14 laminat_15 laminat_16

button2 button3Przyszła kolej na uzbrajanie mojej przyczepki we wszystko co w niej powinno być. Zacząłem od świateł zewnętrznych, potem listwy aluminiowe i kliny do nich, szyby, drzwi itd. Potem na próbę okleiłem najpierw drzwi wykładziną taką jak wszyscy - najtańszą. Następnie daszek, gdy się okazało, że montaż wychodzi mi całkiem nieźle to zacząłem robić resztę wnętrza. Do klejenia używałem kleju do nakładania pistoletem (super sprawa - czysto i szybko). Dodam tylko, że zrobiłem kilka warstw tzn. pierwsza warstwa ekran zagrzejnikowy, druga - gąbka tapicerska gr.1cm, trzecia warstwa - wykładzina podłogowa. Po tych pracach wiem, że było warto tak się z tym bawić. Efekt taki jaki jest - dla mnie wystarczy. Mebelki miałem trochę poprzerabiać, ale brak czasu nie pozwolił za bardzo się tym zająć. Jeszcze parę drobnych prac i można wyruszać w trasę.

wnetrze_1 wnetrze_2 wnetrze_3 wnetrze_4 wnetrze_5 wnetrze_6 wnetrze_7 wnetrze_8 wnetrze_9 wnetrze_10

button3button1