Remonty: gogi123 i jego N 126n

  • Przed Remontem
  • Etap 1
  • Etap 2
  • Etap 3
  • Etap 4
  • Etap 5
  • Po Remoncie

Przyczepa kupiona w ładnym stanie. Typową wadą była odchodząca tapicerka z sufitu. Na ścianach trzymała się dobrze, jednak podczas transportu przyczepy - ponad 500km - ściany zaczęły się sypać. Postanowiłem zrobić remont. Tak przyczepa wyglądała w dniu zakupu.

przed_remontem_2 przed_remontem_1
przed_remontem_3 przed_remontem_7 przed_remontem_4 przed_remontem_6 przed_remontem_5

button2

Przed rozpoczęciem prac wewnątrz wymieniłem tylne lampy.

lampy_1 lampy_2 lampy_3

button2 button3Na pierwszy ogień poszły meble. Demontaż niby sprawa prosta jednak prace skomplikowały wkręty na płaski śrubokręt dodatkowo wbijane młotkiem w fabryce. Odkręcić po prostu męka. 2 wkręty wymagały rozwiercania i wycinania. Meble śmiało można wynieść przez drzwi, jednak dużą szafę i kuchenną musiałem wyciągać oknem. Jeśli chodzi o dużą szafe trzeba przesunąć ją do szyber-dachu i tylko taki sposób da się ją położyć. Po wyniesieniu mebli zdarłem starą tapicerkę, resztki gąbki zdrapałem zdzierakiem do farb i zmyłem Nitro. Najgorszy był sufit, cały w silikonie, którym to podklejał tapicerkę poprzedni właściciel.

demontaz_1demontaz_2demontaz_3

button2 button3Po zdjęciu tapicerki okazało się, że wkręty trzymające listwy ozdobne zardzewiały co doprowadziło do małych pęknięć laminatu. Miejsca te przeszlifowałem po czym zalaminowałem żywicą i matami z włókna szklanego. Wzmocniłem też przedni pas dachu i okolice szyber-dachu ze względu na występujące w tych miejscach "pajączki". Wyciąłem też pozioma belkę przy tylnym oknie oraz zalaminowałem pionowa listewkę dzięki czemu uzyskałem znaczną poprawę sztywności boku przyczepy.

czyszczenielistw_okienna
przeciekiwzmocnienie

button2 button3Zalaminowałem listewkę na suficie do zamocowania sufitu. Przykleiłem styropian na dach. Potem okleiłem ściany najtańszą wykładzina dywanową. Trochę problemu było z zamontowaniem sufitu ale w 2 osoby poszło dość sprawnie. Mebli nie remontowałem, jedynie okleiłem nowe obrzeża pasujące kolorem do sufitu. Wymieniłem tez białą płytę przy małym oknie kuchennym na taka sama jak sufit.

wnetrze_1wnetrze_2wnetrze_3wnetrze_4

button2 button3Remont dobiega końca. Brak jeszcze firanek, zasłonek, poduszek, wstawionej lodówki i kilku innych... Zmodernizowałem instalację elektryczną. Bezpiecznik jest teraz w szafce a nie w łóżku, mam gniazdo zewnętrzne pod przyczepą, gniazdo do zasilania grzejnika w szafie. Zrobiłem ze sklejki osłony na nadkola - będzie można coś na nich postawić.

po_remoncie_1po_remoncie_2 po_remoncie_3po_remoncie_4 po_remoncie_5po_remoncie_8 po_remoncie_6po_remoncie_7 po_remoncie_9

button2 button3button1