Sejf w pojeździe kempingowym

Pojazdy kempingowe można chronić przed kradzieżą na wiele sposobów, np. zabezpieczyć zaczep, zamontować autoalarm, dodatkowe zamki i blokady drzwi. Ale czy na pewno zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy?
Złodzieje mają różne sposoby dostania się do pojazdu, począwszy od wyłamania zamka, skończywszy na wycięciu uszczelki i wyjęciu szyby. A w środku dokumenty, klucze i pieniądze, których ze względów bezpieczeństwa nie zabraliśmy ze sobą, np. na plażę.

Sejf

Sposobem zabezpieczenia nie całego pojazdu, ale przynajmniej pozostawionych w nim wartościowych przedmiotów jest sejf. Solidny i odpowiednio zamontowany sejf na pewno daje dużo większą gwarancję, że złodziej podczas włamania do naszego pojazdu nie zabierze zabezpieczonych w nim rzeczy. Znalezienie i sforsowanie sejfu zajmuje zbyt wiele czasu. Amator cudzej własności zazwyczaj rezygnuje i nie naraża się na to, że pozostając zbyt długo w okradanym pojeździe zostanie zauważony.

sejf_1

Schowane przedmioty w sejfie są dobrze zabezpieczone przed kradzieżą.

Wybór
Sejf należy kupić solidny, najlepiej zamykany na porządny klucz. Koszt takiego sejfu to około 400 złotych. Montaż sejfu kupionego w nieautoryzowanym punkcie, z pseudoelektronicznym zamkiem, nie ma większego sensu, gdyż otworzenie go zajmuje złodziejowi około 10 sekund.

sejf_2

Metalowe wzmocnienie pod sejf.

 

Montaż
Sejf należy zamontować w mało dostępnym miejscu pojazdu, najlepiej pod siedzeniem, tak aby nie był widoczny podczas szybkiego przeszukiwania pojazdu przez włamywacza. Montaż sejfu powinien odbyć się z zachowaniem pewnych zasad. Sejf taki przykręcamy na wylot przez podłogę pojazdu, pamiętając o zamocowaniu metalowej płyty pod spodem, która zapobiega wyrwaniu go. Nie można zapomnieć również o odpowiednim uszczelnieniu takiego mocowania. Porządny sejf można zakupić i zamontować w każdej firmie zajmującej się sprzedażą akcesoriów i serwisem pojazdów kempingowych, m.in. w firmie Camp&Travel.

Więcej na: www.camptraveller.pl

Oprac. Dorota Nowak
Współpraca: Wojciech Boerner
Zdjęcia: Camp&Travel

 

polski_caravaningl

button1