Wycieraczki samochodowe

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2607
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: stachu_gda » czwartek, 4 paź 2018, 10:38

Ja mam tanie VALEO i po przejeżdżeniu roku i 4 miesięcy (42 tys. km) nie widzę potrzeby wymiany.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: misha22 » niedziela, 7 paź 2018, 14:26

Partyzantka mi się przypomniała, oby już nigdy nie była potrzebna... Ale dla potomnych:
Mój wujek, w latach '80 gdy nie było nic, a już na pewno nie wycieraczek do aut, robił zamianę, czyli odwracał wycieraczki o 180° i wtedy wykorzystywał je jeszcze kilka tygodni... Proste?!

Polegało to na tym, że kanty wycieraczek nie zużywały się równomiernie, a chodziło o to przecież żeby zacieków na szybie, nie było "na powrocie" w pozycję spoczynkową :)
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: sterciu » sobota, 1 gru 2018, 01:56

Denso hybrydowe , w jednym aucie orygalnie zamontowane przez fabrykę po 7 latach musialem wymienic , w drugim 3 lata przetrwały ale musialem podszlifować i podciąc mocowanie bo do vw nie chciały podpasować , rozpadly się w miejscu gdzie je modyfikowałem bo to pióro jest cale plastykowe, tak by pewnie jeszcze trochę pochodziły. Załozyłem po nich Valeo hybrydowe i porażka , skrzeczą , brak docisku na szybie pasazera w dolnym polozeniu z lewej jak i z prawej strony pióra.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » sobota, 1 gru 2018, 08:29

Wycieraczek Valeo co prawda nie miałem ale po tym i owym omijam tę markę szerokim łukiem.
A jakie gówniane wycieraczki dają w Dacii na pierwszy montaż to szkoda gadać. Marki nie rozszyfrowałem ale są chyba robione na kraje tropikalne :lol: Już w okolicy zera stają się kamienne...

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2579
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: tantalos » sobota, 1 gru 2018, 12:04

Swego czasu testowalem różne marki i długo miałem Bosch. Ostatnio się jednak popsuło i kupiłem Champion. Do ciężarówek najlepsze to chyba SWF , drogie bo około 70zl sztuka ale warto .

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: bania » niedziela, 2 gru 2018, 20:59

Z racji pracy (Inter Cars) mogę się wypowiedzieć, że najczęściej ludzie wybierają Boscha, Valeo. Czasami pytają o Kamokę lub Alcę, których u nas brak. Z praktyki najdłużej kiedyś działały Denso (banany). Valeo po niecałym sezonie wymiękały a Bosch wytrzymuje długo, ale zarazem jest najdroższy. Najlepiej zatem sprawuje się Denso, które z 3 dostępnych marek jest najtańsze. SWFa sprzedaję najmniej więc się nie wypowiem.
N-260

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5556
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 gru 2018, 09:13

Nawrzucaliście tyle opcji, że człowiek nie wie co ma wybrać :P

dzin1975

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 10 gru 2018, 11:24

kooba pisze:Nawrzucaliście tyle opcji, że człowiek nie wie co ma wybrać :P

Nooo, namieszali ;)
Ja w końcu zapodałem na szybko mot-gum czy jakoś tak. Całe 15 zeta/szt. Narazie robią ale to dopiero 3 dni :mrgreen:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5556
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 gru 2018, 11:33

Ja właśnie zamówiłem Heyner exclusive speed do WJ i exclusive do ZJ. Zobaczymy jak będzie :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 10 gru 2018, 11:54

dzin1975 pisze:zapodałem na szybko mot-gum czy jakoś tak. Całe 15 zeta/szt.

Mam dobre doświadczenia z tymi wycieraczkami. W tej cenie ciężko im coś zarzucić, u mnie służyły zawsze długo.

My tu gadu gadu o markach ale w tej dyskusji zapomnieliśmy, że na żywotność piór duży wpływ ma stopień zajechania szyby i to czy driver co jakiś czas myje i odtłuszcza gumki. Stąd też mogą być spore rozbieżności w ocenie.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7016
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: Murano » poniedziałek, 10 gru 2018, 13:01

RAFALSKI pisze:...czy driver co jakiś czas myje i odtłuszcza gumki...
:shock:
Ja raczej wymieniam :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 10 gru 2018, 13:05

No ja też ;) Ale w międzyczasie zdejmuję je co jakiś czas i myję bo to zwiększa żywotność i poprawia skuteczność. Podnieś wycieraczkę i przejedź po piórze chusteczką albo kawałkiem srajtaśmy, zbierze się dużo czarnego syfu który często po usunięciu daje efekt jakbyś założył nówki sztuki :)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5556
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: kooba » poniedziałek, 10 gru 2018, 21:29

RAFALSKI pisze:odtłuszcza

:?:
Tak po prostu spirtem? A co na to powłoka grafitowa?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wycieraczki samochodowe

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 11 gru 2018, 10:42

Nie, żadnymi tego typu specyfikami. Wystarczy zwykły płyn do garów który jest bezpieczny, bardzo dobrze odtłuszcza i nie zawiera (jak np. mydło) olejków i substancji nawilżających które nie mając w co się wchłonąć zostają na piórach i mogą później "mazać się" po szybie.

W ogóle płyn do garów to super środek do wszystkiego. U mnie w branży robi za najlepszy (i bezpieczny dla powłok AR) środek do mycia soczewek okularowych, niech się schowają te wszystkie drogie "psikacze" ;) Również o-ringi i niektóre inne uszczelnienia można montować delikatnie zwilżone płynem. Wszędzie tam gdzie jest ryzyko "przyszczypania" gumy, płyn świetnie daje radę.



Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości