Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Karolus » niedziela, 21 lip 2013, 21:03

Witam.
Pytanie do znawców - lodówka chłodziła elegancko. Po wyprawie wakacyjnej 1600km włączyłem i lipa - nie chłodzi.
No to po forum i po wywracałem ją, po obracałem, włączyłem i chłodzi jak cholera...

Ucieszony pojechałem na dwudniówkę - na miejscu lodówka chłodzi dobrze - myślę temat zakończony... Do tego też zadowolony z tego, że płomyk na gaz nie zgasł i w czasie jazdy chłodzi na gaz a nie muszę podpinać na 12V...

Daję rękę na górę a tam zamiast szronu czy też zimności - ciepło...

Lodówki te chyba są przystosowane do naszych dróg i po każdym wyjeździe nie trzeba ich "powracać do normalności" do góry nogami?
Nie wiem, pytam znawców - bo odkręcanie, wyciąganie lodówki po każdym wyjeździe jakoś takie normalne chyba nie jest...

Lodówka nówka sztuka była - jak chłodzi i to bardzo dobrze to czynnik jest - ale czego takie zachowanie?

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3846
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: TomekN126N » niedziela, 21 lip 2013, 22:01

Hejka, nie znam się za bardzo, ale z lodowkami wszelkiej maści to jest tak,że tzw. czynnik chłodzacy musi być w obiegu i jeśli sa dłuższe przerwy w "chodzeniu", to spada na dół instalacji i właśnie trzeba lodówkę obracać do góry nogami. Może poprostu masz troche mało czynnika i te przerwy powodują brak krążenia w instalacji. Może, jesli masz mozliwość, to ją obróć, poczekaj, aż czynnik spłynie do instalacji, potem podłącz np. na 220 gdzies w garażu i niech pochodzi kilka dni. zobaczysz, jak sie będzie sprawować. Dodam tylko,że kiedys razem z ojcem musieliśmy wywalic lodówkę domową, która nie chodziła przez pół roku, bo nawet wywracanie do góry nogami nic nie dało, wiec te przerwy w eksploatacji, to może byc przyczyna.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4545
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Paczek » poniedziałek, 22 lip 2013, 07:24

Chyba faktycznie mało czynnika chłodzącego.

A jak śmiga na 230 V ? albo na 12 V ?

Też są problemy ?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Karolus » poniedziałek, 22 lip 2013, 07:36

Działa bez zarzutu na wszystkich zasilaniach. Przelewa się go dużo w rurkach i potrafi naprawdę chłodzić - lód od środka na całej szerokości...

Tylko czego po podróży słabnie?

Awatar użytkownika
Klekot
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 19:02
Lokalizacja: Brzeszcze/Oświęcim

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Klekot » poniedziałek, 22 lip 2013, 09:00

te lodówki chyba tak mają.Moja stała nie uzywana 6 lat,umyłem ją ,podłaczyłem na 220 dla sprawdzenia i po 4 godzinach miałem 0 w zamrażalniku :mrgreen: na pierwszym wyjeździe szła,ale coś słabiej( wtedy myśałem,że przez upały i częśte otwieranie),tydzień później kolejny wyjazd,podpiąłem ja w domu rano,żeby przed droga się schłodziła i kicha po 6 godzinach +25 w środku.Nie miałem juz czasu na kombinacje,wyjazd bez lodówki :evil: ,a po przyjeżdzie wyjmowanie i przewracanie ,efekt? chłodzi jak wściekła :mrgreen:

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: wojtas » poniedziałek, 22 lip 2013, 21:48

Ja myślałem,że ja ma tylko taki problem . Na pierwszym wyjeździe raz chłodzi,raz rozmraża. Pomyślałem ,że może ma ,,no frost :lol: ". Na drugim wyjeździe piwo chłodziła rewelacyjnie.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Karolus » poniedziałek, 22 lip 2013, 23:10

wojtas pisze:Ja myślałem,że ja ma tylko taki problem . Na pierwszym wyjeździe raz chłodzi,raz rozmraża. Pomyślałem ,że może ma ,,no frost :lol: ". Na drugim wyjeździe piwo chłodziła rewelacyjnie.



To na spotkaniach chłodzimy u mnie albo u Ciebie :)

Awatar użytkownika
red
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 24 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Ciechanowiec (podlaskie)

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: red » wtorek, 23 lip 2013, 12:08

kolego zasilanie gazowe w czasie jazdy to bardzo niebezpieczny pomysł - ze względów bezpieczeństwa jeżeli lodówka ma pracować w czasie jazdy to tylko na prąd
http://www.s7reklama.pl
REKLAMY na wszystkim, na każdą kieszeń, na lata WYŚWIETLACZE LED TELEBIMY sprzedaż seris montaż wynajem
VW Sharan TDI 4Motion + Dethleffs Nomad RN5

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Karolus » środa, 24 lip 2013, 07:56

red pisze:kolego zasilanie gazowe w czasie jazdy to bardzo niebezpieczny pomysł - ze względów bezpieczeństwa jeżeli lodówka ma pracować w czasie jazdy to tylko na prąd



Wiem wiem, choć za oświadczeniami niektórych osób z forum sprawdziłem gaz w czasie jazdy i działała...

Co do włączenia i wczorajszego ponownego sprawdzenia lodówki na 220V oświadczam, że lodówka zagrzała środek - przeciwnie do chłodzenia...

No i kurde znowu wywrotki ją czekają? Miał ktoś taki problem i jak go rozwiązał? Czy one po prostu "tak mają"? Trochę jestem zniesmaczony tym faktem - jak dla mnie takie rzeczy mają działać a tu lipa - jak nie pomożesz odwracaniem to grzeje, jak zacznie chłodzić to po powrocie dalej grzeje...

I co tu robić?

Awatar użytkownika
reyu
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2012, 12:40

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: reyu » środa, 24 lip 2013, 12:44

Może ma to związek z brakiem wypoziomowania.
Moja nie chłodził, do czasu wypoziomowania przyczepy w garażu.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Karolus » środa, 24 lip 2013, 13:29

reyu pisze:Może ma to związek z brakiem wypoziomowania.
Moja nie chłodził, do czasu wypoziomowania przyczepy w garażu.


No o tym nie pomyślałem - spróbuje, spróbuje...

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zachowania lodówki absorbcyjnej Polar TA 71 ka

Postautor: Karolus » sobota, 27 lip 2013, 14:09

Znalazłem coś takiego o lodówkach - wydaje mi się bardzo dla nas przydatne.

"Powiem tylko, może komuś się przyda: jeśli jest w układzie płyn i grzeje to powinna chłodzić , doradzano mi nawet aby ją kilkakrotnie przewracać , pozostawiać "na głowie" i tak nawet kilkanaście razy , niestety nie pomogło więc po głębszym zapoznaniu się z zasadą działania doszedłem do wniosku że musi być przytkana kapilara tzn. cienka rurka doprowadzająca płynny amoniak do parownika gdzie następuje jego odparowanie i przez to chłodzenie wnętrza, więc po ściągnięciu radiatora wystarczyło miejsce gdzie cięka rurka wchodzi do grubej podgrzać palnikiem (ale bez przesady bo w środku jest także wodór) i potem używając młoteczka dość solidnie opukać to miejsce jak i wszystkie rurki, ten zabieg ożywił lodóweczke może nie nagle ale po kilkunsatu godzinach zaczęła pracować, w/g mnie była to rdza lub skrystalizowany amoniak co uniemożliwiło przepływ czynnika chłodzącego."

Więc trzeba spróbować :D


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości