Odbudowa 126N by Niewiadów

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
tacho
Posty: 73
Rejestracja: środa, 3 wrz 2014, 23:08
Lokalizacja: ETM

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: tacho » niedziela, 5 paź 2014, 19:43

To jest dopiero jeszcze nieukończona forma pod blendę, a wykonałem ją ze styroduru. Jest tak twardy, że ranty ładnie obrabiałem frezarką.
Inspiracją była SZWEDKA... Ciekawe, czy jest to wyrób fabryczny?
MARGITS_NYA_VAGN_(30).jpg
MARGITS_NYA_VAGN_(45).jpg

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 5 paź 2014, 20:09

Bardzo ładnie wygląda idealnie pasuje do N-ki,myślę coś wykombinować do zapiekanki przez zimę.

Awatar użytkownika
pawelk
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 3 lip 2014, 22:57

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: pawelk » niedziela, 5 paź 2014, 21:43

Dziękuję Pawlo fiona n126e za wskazanie projektu kol. Dworka - szczerze mówiąc natknąłem się już na niego wcześniej, ale nie to mi chodzi :-( Użytkownicy N126N mogą stworzyć samodzielne łóżko piętrowe - ja w naszych zapiekankach nie widzę takiej możliwości - jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z chęcią się z nim zapoznam - wnętrze mam jeszcze puste, wiec mogę rzeźbić :-)

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 5 paź 2014, 21:55

pawelk pisze:Dziękuję Pawlo fiona n126e za wskazanie projektu kol. Dworka - szczerze mówiąc natknąłem się już na niego wcześniej, ale nie to mi chodzi :-( Użytkownicy N126N mogą stworzyć samodzielne łóżko piętrowe - ja w naszych zapiekankach nie widzę takiej możliwości - jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z chęcią się z nim zapoznam - wnętrze mam jeszcze puste, wiec mogę rzeźbić :-)

Witaj poszukaj dobrze na forum,gdzieś widziałem takie łózko nie pamiętam u kogo.Przy układzie D dolne spanie na wysokości około 10 cm od podłogi,drugie na wysokości okna.Przy drzwiach zrobiony skos.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Odp: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: BobBudowniczy » poniedziałek, 6 paź 2014, 03:43

pawelk pisze:Dziękuję Pawlo fiona n126e za wskazanie projektu kol. Dworka - szczerze mówiąc natknąłem się już na niego wcześniej, ale nie to mi chodzi :-( Użytkownicy N126N mogą stworzyć samodzielne łóżko piętrowe - ja w naszych zapiekankach nie widzę takiej możliwości - jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z chęcią się z nim zapoznam - wnętrze mam jeszcze puste, wiec mogę rzeźbić :-)

Użytkownik wodnik szuwarek umieścił w dziale pomysły zapożyczone z sieci, czy jakoś tak zdjęcia n126e z łóżkiem piętrowym które zmieniało się w oparcie.


O tututu

http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?p=53867#p53867

Awatar użytkownika
pawelk
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 3 lip 2014, 22:57

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: pawelk » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:51

Dziękuję za tak duży odzew w temacie łóżka piętrowego, konstrukcję zaprezentowaną przez kol. WodnikaSzuwarka już widziałem - jednakże obawiam się, że długość takiego łóżka jest zbyt mała - szacuję ją na około 130cm więc chyba ciut mało na 12-13 latkę :-(

Pawlo fiona n126e - nie widziałem takiego projektu na forum ani w sieci, ale go wcześniej rozważałem - jednakże po ułożeniu kantówek, aby zobaczyć jak to wygląda nie mogłem na to patrzeć - tan charakterystyczny skos przypominał mi delikatnie mówiąc o przemijaniu :-( Więc odrzuciłem ten pomysł, aczkolwiek być może gotowe łóżko przy odrobinie innych proporcjach prezentowałby się nieźle...

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: BobBudowniczy » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:05

pawelk pisze:Dziękuję za tak duży odzew w temacie łóżka piętrowego, konstrukcję zaprezentowaną przez kol. WodnikaSzuwarka już widziałem - jednakże obawiam się, że długość takiego łóżka jest zbyt mała - szacuję ją na około 130cm więc chyba ciut mało na 12-13 latkę :-(


można przedłużyć (oparcie-górne łóżko) kosztem jednego materaca z dużego łoża - wtedy najwyżej można by dorobić z innego materaca brakujący kwadrat

Awatar użytkownika
pawelk
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 3 lip 2014, 22:57

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: pawelk » poniedziałek, 6 paź 2014, 21:48

BobBudowniczy - o ile dobrze Cie zrozumiałem proponowane przez Ciebie rozwiązanie jest zbliżone do tego proponowanego przez kol. Dworka - czy dobrze rozumiem?

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?


Na marginesie - proszę moda o wydzielenie dyskusji do innego wątku bo strasznie zboczyliśmy z głównego wątku :-)

Awatar użytkownika
tacho
Posty: 73
Rejestracja: środa, 3 wrz 2014, 23:08
Lokalizacja: ETM

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: tacho » sobota, 18 paź 2014, 00:33

Ale rozgorzała dyskusja.
Pogoda na razie nie sprzyja do pracy nad skorupą, więc coś tam się dłubie i cały czas przybywa jakichś nowych pierdół, które będą potrzebne w dalszym etapie.Powoli pracuję nad elektryką, gdyż chciałbym mieć każdą alternatywę tzn.220,12 i solar. Wszystko jest ,tylko teraz mądry pomysł na zgranie wszystkiego razem.Przede wszystkim nie mam doświadczenia w zużyciu energii w takim domku i nie chciałbym siedzieć w egipskich ciemnościach.
Mam radio samochodowe, w którym zabudowany jest dekoder TV, oświetlenie taśma led/dwa rzędy po 2m/ lub moduły led 12szt po 2,5W każdy, oświetlenie przedsionka,jakiś monitor, pompka/grzałka/ do wody itd.Oprócz sieci mam ogniwo 110W do tego regulator 20A. I tu pytanie... Czy bez użycia nap. sieciowego wydoła bateria 95Ah?
Kolejne pytanie
Rozebrałem najazd i okazało się,że z amortyzatora znajdującego się wewnątrz rozsypała się gumowa panewka, przez którą przechodziła śruba i nie nadaje się on do użytku.Krosno podobno już ich nie produkuje. Dowiedziałem się, że przerabia się podobne odwracając tłoczyskiem w stronę dyszla, gdyż starego typu był na końcu gwintowany, a nowe posiadają oczko/z dwoma różnymi średnicami/ z gumową panewką w środku.Przerabiał już ktoś coś takiego?
Chdzi mi o element nr 8
1.jpg

Koła wypiaskowane oczekują na biały proszek.
DSCF5143.JPG

Metal rozmontowany, spakowany i wywieziony do ocynku
DSCF5140.JPG
DSCF5147.JPG


Dzisiaj zdobyłem coś takiego. Na pewno się przyda
100_6859.JPG
100_6860.JPG
100_6864.JPG
100_6866.JPG
100_6868.JPG
100_6869.JPG

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 18 paź 2014, 18:57

Pytałeś u "dariusa" o ten amortyzator,coś mi się przypomina że komuś dopasowywał jakiś.
Zadzwoń do niego i pogadaj,z najazdem raczej bym nic nie kombinował.

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: tomtoy » sobota, 18 paź 2014, 20:41

sprawdziłbyś w katalogu numer lub numery uszczelki ościeżnicy drzwi wejsciowych,ponoć są dwa rodzaje.

Awatar użytkownika
tacho
Posty: 73
Rejestracja: środa, 3 wrz 2014, 23:08
Lokalizacja: ETM

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: tacho » niedziela, 19 paź 2014, 01:26

pawlo fiona n126e pisze:Pytałeś u "dariusa" o ten amortyzator,coś mi się przypomina że komuś dopasowywał jakiś.
Zadzwoń do niego i pogadaj,z najazdem raczej bym nic nie kombinował.


Byłem u niego, ale on sam dokładnie nie wie.Coś tam tylko słyszał

tomtoy pisze:sprawdziłbyś w katalogu numer lub numery uszczelki ościeżnicy drzwi wejsciowych,ponoć są dwa rodzaje.


11-uszczelka ościeżnicy
13-uszczelka drzwi
10 i 14 to są kliny
z prawej strony masz przekroje
100_6868.JPG

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: reflexes » poniedziałek, 20 paź 2014, 09:45

Tacho, tę książeczkę to mógłbyś zeskanować i dać do wrzucenia na stronę FKN, bo takiej chyba nie ma w materiałach do pobrania.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5556
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: kooba » poniedziałek, 20 paź 2014, 10:04

reflexes pisze:Tacho, tę książeczkę to mógłbyś zeskanować i dać do wrzucenia na stronę FKN, bo takiej chyba nie ma w materiałach do pobrania.

reflexes z tapatalk

Popieram

Konto usuniete

Re: Odbudowa 126N by Niewiadów

Postautor: Konto usuniete » poniedziałek, 20 paź 2014, 12:26

Post usuniety


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości