Legoland - Niemcy

Awatar użytkownika
Adam_Paw
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 7 wrz 2012, 14:50
Lokalizacja: Katowice - Tysiąclecie
Kontaktowanie:

Legoland - Niemcy

Postautor: Adam_Paw » sobota, 8 wrz 2012, 12:08

Trzy lata temu postanowiłem zabrać dzieci do Legolandu. Pod wpływem opinii wyczytanych w sieci zdecydowaliśmy się na Gunzburg w Bawarii.
Ponoć jest tam czyściej niż w Danii i obsługa jest bardziej uprzejma. W wypadku Niemiec - potwierdzam - obsługa bardzo dobra.
Jako miejsce do spania wybrałem: http://www.schwarzfelder-hof.com/.
Ceny raczej przeciętne jak na Niemcy (dla nas raczej górna półka).
Kemping okazał się doskonale zorganizowanym gospodarstwem agroturystycznym. W recepcji można kupić piwo i napoje, można też zamówić pieczywo, wędliny, czy inne lokalne wyroby, z dostawą na następny ranek.
Bardzo dużo atrakcji dla dzieci. Całe piętro w stodole przerobione na zadaszony plac zabaw: zamek, zjeżdżalnie, huśtawki, tyrolka itp.
Codziennie rano następuje rytuał karmienia zwierząt gospodarczych, do którego zapraszane są dzieci.
Węzeł sanitarny był czysty, ale trochę za mały na potrzeby kempingu - wszystko było w trakcie rozbudowy.
Jest możliwość skorzystania z pralki i suszarki, a także ogólnodostępnej lodówki (nie wolno chłodzić napojów).
Wieczorem rozpalany jest duży, ogólnodostępny grill, na który można przynieść swoje kiełbaski.
Obsługa mówi wyłącznie po niemiecku (chyba, że teraz coś się zmieniło). Korespondencję mailową prowadziłem z nimi po angielsku.
Na miejscu jest też nietypowa atrakcja: są przygotowane pokoje (dawne boksy dla koni), wypełnione sianem, na którym się śpi.
n126e + Skoda Roomster

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Legoland - Niemcy

Postautor: chris_666 » sobota, 8 wrz 2012, 15:21

nie wiem o co z tymi cenami chodzi :?:

skrobnij cos więcej o legolendzie, bo mnie dzieciaki męczą , a do danii nie chce mi się jechać

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Legoland - Niemcy

Postautor: KONZIO » sobota, 8 wrz 2012, 16:19

Podpinam się do prośby Chrisa, bo mnie ten Legoland też już po głowie chodził.
ad

Awatar użytkownika
Adam_Paw
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 7 wrz 2012, 14:50
Lokalizacja: Katowice - Tysiąclecie
Kontaktowanie:

Re: Legoland - Niemcy

Postautor: Adam_Paw » sobota, 8 wrz 2012, 16:52

Adres do stronki Legolandu: http://www.legoland.de/en/.
Kupiliśmy bilety dwudniowe rodzinne, bo to miał być wyjazd podczas przedłużonego weekendu.Teraz już takich biletów nie ma.
Mój dwudniowy pobyt to trochę za krótko, najlepiej nastawić się na cały tydzień.
Polecam kupić bilet roczny "Legoland annual pass", ważne jest coś takiego przez dwanaście miesięcy.
Wtedy też zastanawialiśmy się nad takim biletem, bo była niewielka różnica w cenia.
W razie rodzinki czteroosobowej opłaca się kupić "LEGOLAND 4 for 3 Annual Pass", czyli płacisz za trzech - wchodzi czterech.
Bilety kupowałem przez internet bo tak było taniej, dostałem kod do wydrukowania. Po przyjeździe na miejsce skanowało się kod przy bramkach
i przez dwa dni można było wchodzić.
Przy biletach rocznych trzeba się zgłosić do biura obsługi i tam robią zdjęcie i drukują przepustkę.
Sam Legoland jest bombowy. Dzieciaki od lat około czterech do stu mają masę zabawy.
Polecam najbardziej obiekty:
- "Fire dragon" - kolejka górska,
- "Project X' - kolejka górska,
- "Hero factory" - autentyczne roboty wzięte z fabryki z zamontowanymi fotelami zamiast głowic roboczych, siada się na fotelu, zapinają Cię klamrą
i robot wywija Tobą przez kilka minut,
- "Captain Nick's splash battle" - pływa się statkiem pirackim i leje wodą tych na drugim statku,
Oglądnijcie sobie mapkę na ich stronie.

Jest na miejscu gastronomia (droga). Są place zabaw, gdzie można usiąść i chwilę odpocząć.
Niestety jest tam dużo ludzi, dlatego lepiej jeździć poza sezonem.

Co do cen na kempingu, to właśnie sprawdzałem i przyznaję, że chyba coś staniało, albo wydawało mi się, że było drożej.
To był mój pierwszy, namiotowy wyjazd zagraniczny i miałem bardzo napięty budżet, więc wszystko wydawało się drogie.
n126e + Skoda Roomster


Wróć do „Reszta świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości