Zacisze - Okoniny Nadjeziorne (kujawsko - pomorskie)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Zacisze - Okoniny Nadjeziorne (kujawsko - pomorskie)

Postautor: reflexes » poniedziałek, 1 wrz 2014, 08:10

Miniony weekend wraz z moją załogą spędziliśmy na kempingu Zacisze w Okoninach Nadjeziornych.
http://www.borytucholskie24.com.pl/dzial,39,104.html
Kemping ten jest częścią dużego kompleksu, ośrodka, a właściwie to dwóch ośrodków o nazwach "Cztery korty" i "Zacisze". Ośrodki są prowadzone przez jedną firmę, mają jedno biuro itp. Cztery korty są takie bardziej sportowe (korty tenisowe, boiska, siłownia na powietrzu itp.) a Zacisze jest bardziej zaciszny (plac zabaw dla dzieci, restauracja, ognisko). Na obu ośrodkach są kempingi, na Zaciszu mniejszy i ogrodzony, a na Czterech kortach praktycznie na plaży, zdecydowanie większy ale niestety bez sanitariatów i trzeba chodzić na Zacisze. W sumie będzie to może z 50-100 metrów ale zawsze. Niestety sanitariaty są myślę jedną wadą tego kempingu. Po stronie męskiej i damskiej jest po 1 prysznicu i po dwa kibelki. Teraz obłożenie było znikome więc kolejek nie było ale w szczycie sezony może być różnie. Na jednym i drugim ośrodku znajduje się sporo domków i hotele w których można wynająć pokoje więc myślę, że w sezonie może tam być całkiem tłoczno. Nam się podobało. Czysto, spokojnie, woda w jeziorze czyściutka. Cennika na stronie nie znalazłem więc podam, dorosły 11 zł, dziecko 6 zł (do 4 lat gratis), buda 15, prąd 1 zł za 1kWh. Auto jak stoi koło budy to coś się płaci a jak na parkingu to nie.
Droga dojazdowa, chociaż może to nie wiele ma wspólnego z kempingiem ale napiszę, bo można się wkurzyć :) . W tamtą stronę z DK91 zjechałem w Koloni Ostrowickiej i jechałem przez Skórcz i Śliwice i mało mi plomby z zębów nie wypadły.
zła droga.JPG

Chyba dużo ludzi się w ośrodku na drogę skarży, bo właściciel pierwsze o co pytał to o drogę. Za jego wskazówką wracałem już przez Tleń i Osie, a na na DK91 wróciłem w Warlubiu. Różnica była zdecydowana. Spory odcinek po remoncie a pozostałe odcinki przyzwoicie znośne.
dobra droga.JPG

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zacisze - Okoniny Nadjeziorne (kujawsko - pomorskie)

Postautor: reflexes » poniedziałek, 12 wrz 2016, 13:36

Kolejny raz chcieliśmy jechać w tym roku na Zacisza ale niestety we wrześniu kemping jest już nieczynny mimo, że cały ośrodek działa pełną parą. Nieczynny tzn. nieczynne są sanitariaty i prysznice na kempingu, bo sam plac jest dostępny i nawet szefostwo ośrodka zezwala na przyjazd. To, że bez jakichkolwiek wygód nie przeszkadza oczywiście w pobieraniu pełnej odpłatności jak w szczycie sezonu. Nie jest to jednorazowa akcja, bo już kiedyś tak tam biwakowaliśmy tyle, że wtedy pogoda była średnia, a teraz przecież lato w pełni. Nie lubię jak ktoś mi robi łaskę z tego, że mogę u niego zakotwiczyć i chcę mu dać zarobić. Podsumowując za każdym razem jak tam jestem coś psuje mi początkowy, dobry obraz tego miejsca więc postanowiliśmy spróbować obok ale o tym w osobnym wątku.


Wróć do „Kujawsko-Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości