Budowa toalety w N126E

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
naal

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: naal » środa, 13 maja 2020, 11:04

Wrzuć mamuta do gorącej wody. Nie będzie w prawdzie taki "chwytny" na początku ale za to sporo rzadszy i nie będzie trzeba tak wyciskać.

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Tata Kazika » środa, 13 maja 2020, 14:30

Mamut nie, nie do tego (choć dobry jest). Do przyklejenia laminatu polecam klej (patrz foto) raczej niedostępny w Polsce. Jego odpowiednik to Pattex. Kleje podobne do butaprenu i innych tego typu (nakładasz pędzlem, szpachelką, czekasz aż odparuje i przyklejasz) plus możliwość korekty, minus długo schnie. Drugi to klej kontaktowy w sprayu. Plus i minus w jednym, chwilę czekasz aż odparuje i... od razu łapie (brak możliwości korekty) prędzej laminat połamiesz niż przesuniesz. Ja go wolę bo szybciej możesz obrabiać.
Oczywiście najlepiej byłoby przykleić laminat na sklejkę i dopiero budować ściany (tańsza opcja na płytę hdf) Laminat przyklejony na sam stelaż może się pofałdować w miejscu pomiędzy listwami.
Ja osobiście rozważam na ściany w kibelku dać spienione pcv, jest bardzo lekkie, dostępne w różnych grubościach i można na nim drukować :) a laminatem chcę okleić meble.

IMG_20200513_140630230.jpg

IMG_20200513_140658969.jpg

13b41b865d99c009d4f012b7f3174d12.jpg

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Murano » środa, 13 maja 2020, 14:46

No właśnie spienione pcv lub twarde pcv chcę użyć u siebie. Skoro stolarz tak też myśli to coś w tym jest ;-).

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Miron EZD » środa, 13 maja 2020, 15:40

Panowie, ja do wszystkiego używam kleju K+D znanej niemieckiej firmy, nie będę tu robił reklamy,
wystarczy wpisać symbol i samo wyskoczy.
Jeszcze się nic nie odkleiło do tej pory, a kleje wszystko do wszystkiego. :lol:

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: TomekMal » piątek, 15 maja 2020, 22:37

Oglądałem spieniony PCV. Wcale mnie nie zachwycił. Płyty zwykłe są bardzo miękkie, po nacisku paznokcia pozostaje wyraźne wgłębienie. Natomiast płyty twarde są droższe od laminatu HPL. Doszedłem więc do wniosku, że wnętrze łazienki będzie pokryte HPLem w tym samym kolorze, co meble. Daje to pewną optymalizację kosztową, bo na wszystko wystarczają 2 arkusze laminatu i zostaje jeszcze na przerobienie górnych półek na szafki. (To zapiekanka, nie N-ka, niestety.) A jeśli chodzi o konstrukcję, rezygnuję z gęstego szkieletu, kryję go MDFem 3 mm i na to laminat HPL. Szkielet i MDF będą klejone na wikol. Tak jest w obecnej łazience, po 6 latach eksploatacji wszystko się doskonale trzyma. HPL mam zamiar kleić klejem kontaktowym w aerozolu. Po niedzieli zamawiam 2 arkusze laminatu, MDF kupię w Castoramie lub Leroyu, tańszego nigdzie nie znalazłem. A listewki w pewnym sklepiku drzewnym, gdzie jest dużo taniej i dużo większy asortyment, niż w marketach budowlanych. Ponieważ w konstrukcji będzie HDF, trzeba porządnie zrobić obrzeża, żeby zabezpieczyć przed wilgocią. I tu ukłon w stronę kol. Taty Kazika, może jako fachowiec doradzi jak to porządnie zrobić. Wg mnie odpadają z mety taśmy klejone na gorąco. W meblach w mojej kuchni nie sprawdziły się za dobrze. A o innych rozwiązaniach mam dość blade pojęcie, to nie elektronika, niestety.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: Tata Kazika » sobota, 16 maja 2020, 08:11

Jako okleinę możesz zastosować ten sam laminat, ale dużo roboty i piła z frezarką by się przydały. Kup tam gdzie laminat okleinę pcv w tym samym kolorze. Do tego klej kontaktowy i do roboty :) klej nakładasz na okleinę i krawędzie płyty, czekasz chwilę i przyklejasz, wystające krawędzie obrabiasz frezarką lub nożykiem do tapet.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: misha22 » sobota, 16 maja 2020, 21:03

Tomek, ten podkład z MDF będzie zupełnie niepotrzebny a pogrubi konstrukcje i będzie problem z bocznymi krawędziami..
.. a raczej wodą która spowoduje jego "spuchnięcie"
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: TomekMal » sobota, 16 maja 2020, 21:45

Też się trochę tego obawiam, ale z drugiej strony, laminat 0.9 mm może pościągać przy klejeniu na krawędziach listew i ściana będzie w górki dołki.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Budowa toalety w N126E

Postautor: misha22 » sobota, 16 maja 2020, 22:52

Zrób próbę na sucho, wg mnie jest sztywny jak żyletka
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości