Sterowanie ogrzewaniem

czyli meble, lodówki, ogrzewanie, zlewozmywaki, kuchenki ...
Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterowanie ogrzewaniem

Postautor: TomekMal » sobota, 9 maja 2020, 01:45

Już zrobione! Trumaster03 przybrał postać ostateczną (na razie, do najbliższego pomysłu na zmianę). Płytki zaprojektowałem , wykonałem, zmontowałem. Zrobiłem też z plexi płytę czołową, która będzie przykręcona do ściany szafy. Ponieważ główna płytka jest odległa od czołowej o zaledwie 14 mm, całość spokojnie schowa się w ścianie szafy, gdyż szkielet zrobiony jest z listew 20x20 mm. Na razie wygląda to tak:
IMG_20200509_005603002.jpg

Z lewej strony widać płytę główną sterownika z wyświetlaczem przymocowaną do plexiglasowej płyty czołowej, na którą przewidziana jest naklejka zasłaniająca wszystkie elektroniczne wnętrzności. Na płycie głównej są złącza do podłączenia czujnika temperatury wnętrza przyczepy i ewentualnego detektora tlenku węgla, a także złącze kabla do płytki z elementami wykonawczymi, którą widać po stronie prawej.Płytka ta bezpośrednio steruje iskrownikiem, zaworem gazu i silnikiem Trumaventa. Do niej też jest podłączone zasilanie 12 V z instalacji przyczepy oraz czujnik temperatury pieca zamocowany w obudowie venta. Na płytce tej jest też wzmacniacz czujnika płomienia i złącze do przyłączenia jego elektrod.
Jak więc widać Trumaster03 w pełnej gotowości bojowej z niecierpliwością oczekuje na remont przyczepy, aby wreszcie móc podjąć odpowiedzialną niezwykle funkcję zabezpieczenia swojego twórcy przez przemarznięciem tyłka.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Sterowanie ogrzewaniem

Postautor: Murano » sobota, 9 maja 2020, 13:03

Podziwiam!

dzin1975

Re: Sterowanie ogrzewaniem

Postautor: dzin1975 » sobota, 9 maja 2020, 13:57

Kiedy produkcja seryjna ;)
Brawo!

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterowanie ogrzewaniem

Postautor: TomekMal » sobota, 9 maja 2020, 14:21

W zależności od potrzeb. Najpierw trzeba jeszcze przetestować sensowność sposobu sterowania ventem. Całe sterowanie piecykiem jest dokładnie przeniesione z poprzedniej wersji, więc tu problemów się raczej nie spodziewam, ale vent to coś nowego. Fizycznie działa tak, jak sobie założyłem, tylko nie jestem pewien, czy te założenia są do końca właściwe.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu

Samoogon

Re: Sterowanie ogrzewaniem

Postautor: Samoogon » sobota, 9 maja 2020, 15:59

Super, lubię takie projekty.
Szacuneczek za włożoną pracę i myśl techniczną.

Awatar użytkownika
TomekMal
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 25 cze 2012, 11:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sterowanie ogrzewaniem

Postautor: TomekMal » sobota, 9 maja 2020, 17:05

Udało mi się już zrobić naklejkę na płytę czołową.
IMG_20200509_164510160.jpg

Trumaster03 przestał straszyć swoimi wnętrznościami i pełni nadaje się do montażu w przyczepie. Jutro wybiorę się na działkę, popatrzę z pół godziny na Trumę i może uda mi się wymyślić, jak zmodyfikować tylną osłonę pieca, żeby nadawała się do montażu venta. Pozostaje jeszcze problem, jak rozprowadzić ciepłe powietrze. Jeśli ktoś z Kolegów ma jakieś doświadczenia w tym zakresie, zwłaszcza dotyczące zapiekanki, będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi.
Skoda Yeti 1.2 TSI/105 KM, N126E-1984 z późniejszymi zmianami

W hotelu jestem gościem, w mojej przyczepie jestem w domu


Wróć do „Wyposażenie wnętrza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości