Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 4 maja 2020, 11:37

reflexes pisze:A ja dzisiaj zamówiłem buteleczkę Thetforda Aqua Kem Blue, bo w sumie mam resztki tabletek z zeszłego roku. Zobaczymy. Wychodzi trochę drożej i mniej poręcznie ale może będą fiołki :lol: Poza tym z Tornado, moim zdaniem, też tylko niebieskie produkty. Gdzieś słyszałem, że to tylko kolor ale pamiętam, że jak raz kupiłem czerwone to feciło na maxa.

To powiedz później jak ten płyn i czy rzeczywiście taki dobry.
Kolor Tornado... faktycznie, jak miałem zielone tabletki to było słabo. Niebieskie o wiele lepsze a płyn jeszcze lepszy.
z1c00 pisze:Płyny Thetforda są najlepsze

Nie powiem kto miał mi takie kupić a kupił jakąś podróbę :lol: ;) Używałeś już tych płynów, bo ja jeszcze nie.

Samoogon

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 4 maja 2020, 14:21

RAFALSKI pisze:To powiedz później jak ten płyn i czy rzeczywiście taki dobry.
Kolor Tornado... faktycznie, jak miałem zielone tabletki to było słabo. Niebieskie o wiele lepsze a płyn jeszcze lepszy.
z1c00 pisze:Płyny Thetforda są najlepsze

Nie powiem kto miał mi takie kupić a kupił jakąś podróbę :lol: ;) Używałeś już tych płynów, bo ja jeszcze nie.

Tak rzeczywiście jest taki dobry, kup, nie będziesz żałował. Na górze pachnie, na dole nie cuchnie.

Awatar użytkownika
Alice199
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 2 cze 2019, 22:35
Lokalizacja: Janów k. Częstochowy

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Alice199 » poniedziałek, 4 maja 2020, 20:54

Czyli generalnie Thetford jest tym numer 1. Dobre popularne i warte swojej ceny. Dodatkowo zwróciliście moją uwagę na fakt dostępności części zamiennych, coś o czym ja w ogóle nie myślałam.

Druga sprawa to płyny i...tabletki. Do dziś żyłam w nieświadomości, że są tabletki !
Odnośnie namiotu czyli lokum zdania podzielone...Właśnie ten który wrzuciłam z allegro przemawia do mnie rozmiarem czyli z Tomcat'em mamy podobne myślenie :P a Decathlon... mam namiot i po jednym wyjeździe rozszedł się materiał, ot tak na płaskiej powierzchni. Niewiem czy miałam pecha, ale.

Dzięki za wasze wypowiedzi w temacie :) jeśli ktoś jeszcze coś dorzuci, to zapraszam, proszę się nie krępować :mrgreen:
BMW 330d Touring + N126e
Fiat 126 + N-250c


2019 - 6
2020 - 3

Samoogon

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 4 maja 2020, 23:18

Jeszcze mi się coś przypomniało. Jak będziesz szukać toalety to zwróć uwagę na darmowe próbki płynów. Szukaj z mniejszymi buteleczkami, 100 lub 150ml. W toalecie masz schowek na te płyny, niestety te graisy 400ml mieści się tylko jedną, a wygodnie mieć pod ręką oba specyfiki.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: reflexes » wtorek, 5 maja 2020, 06:36

Ja praktycznie od zawsze używam tylko jednego płynu, a do spłuczki daję zwykły detergent albo nic. Najlepiej jak mam pod ręką płyn do prania. Wtedy zapach w kibelku jest super :) .

Awatar użytkownika
Alice199
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 2 cze 2019, 22:35
Lokalizacja: Janów k. Częstochowy

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Alice199 » środa, 17 cze 2020, 19:44

Wracam do tematu kibelka. Jako, że szwagier zdecydował się szybciej na zakup (oczywiście ponownie dziękuje Wam za wszystkie posty z poradami powyżej :), bo na tej podstawie razem wybieraliśmy sprzęt) zakupił Thetforda MT. Wszystko okej, działa. Do Cepki pasuje dobrze, bo jest kompaktowy, ale jeśli ktoś jest wysoki, to korzystanie z niego może być kłopotliwe, bo jest niski ! Dzieciaki super, ale dorosły musi się przyzwyczaić, że dupkę sadza zdecydowanie niżej niż na standartowym i w ogóle nisko w porówaniu do domowego kompakta WC. Także jeszcze się sama zastanawiam czy wezmę ten sam, czy jednak dołożę waluty i kupię ten wyższy. Na plus tak jak wspomniałam jest ta wysokość jeśli chodzi o przewożenie go np. w przyczepie. Nawet w bagażniku kombi się dobrze wpasowuje :)
BMW 330d Touring + N126e
Fiat 126 + N-250c


2019 - 6
2020 - 3

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Tata Kazika » środa, 17 cze 2020, 20:02

Alice199 pisze:Wracam do tematu kibelka. Jako, że szwagier zdecydował się szybciej na zakup (oczywiście ponownie dziękuje Wam za wszystkie posty z poradami powyżej :), bo na tej podstawie razem wybieraliśmy sprzęt) zakupił Thetforda MT. Wszystko okej, działa. Do Cepki pasuje dobrze, bo jest kompaktowy, ale jeśli ktoś jest wysoki, to korzystanie z niego może być kłopotliwe, bo jest niski ! Dzieciaki super, ale dorosły musi się przyzwyczaić, że dupkę sadza zdecydowanie niżej niż na standartowym i w ogóle nisko w porówaniu do domowego kompakta WC. Także jeszcze się sama zastanawiam czy wezmę ten sam, czy jednak dołożę waluty i kupię ten wyższy. Na plus tak jak wspomniałam jest ta wysokość jeśli chodzi o przewożenie go np. w przyczepie. Nawet w bagażniku kombi się dobrze wpasowuje :)

Polecam wysoki, normalnie siedzisz i rzadziej opróżniasz

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Victus » niedziela, 21 cze 2020, 21:45

Ja uważam, że wygodniej jest wynosić mniejszą toaletę i dlatego mam 10 l.
Poza tym często muszę ją przenosić pomiędzy autem i enką.
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 21 cze 2020, 21:58

My mamy duży ale na ten sezon chciałem kupić mały ale skubany niestety nie mieści się pod łóżkiem w pozycji do spania. Duży przeszkadza na podłodze i faktycznie trudniej go przenieść np. do auta, co też czasem robię.
Z drugiej strony pojemność to zaleta więc warto mieć dwa i zabierać odpowiedni na dany wyjazd tylko te brakujące kilka centymetrów pod łóżkiem zdecydowało, że odpuszczam na razie zakup małego.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: cyran'o » niedziela, 21 cze 2020, 22:03

Na mniejszej ,niższej pozycja ciała jest bardziej anatomiczna, co warto zauważyć. Poza tym nie da się urobku zbierać i przechowywać kilka dni bo i tak chyba zacznie fecić.Dwa dni to chyba optimum i na tyle mi wystarcza na dwie osoby.Pewnie ile użytkowników tyle opinii.Ja mam nieznacznie podniesione małe bakisty ,więc bez problemu Porta Poti wchodzi pod złożony stolik.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 21 cze 2020, 23:21

Powiem Ci, że chyba pójdę w tę stronę i też delikatnie podniosę małe łóżko. Możliwość schowania pod nie kibelka jest kusząca a wolne miejsce na podłodze jak zwykle na wagę złota.

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: Victus » poniedziałek, 22 cze 2020, 20:28

Co do chemii to na ten sezon kupiłem płyn do toalet Blue Lavender Koncentrat Thetford i zapomniałem o zapachu; polecam wszystkim.
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Toaleta przenośna - modele, opinie, porady

Postautor: reflexes » poniedziałek, 22 cze 2020, 21:00

Zapomniałem.
RAFALSKI pisze:
reflexes pisze:A ja dzisiaj zamówiłem buteleczkę Thetforda Aqua Kem Blue, bo w sumie mam resztki tabletek z zeszłego roku. Zobaczymy. Wychodzi trochę drożej i mniej poręcznie ale może będą fiołki Poza tym z Tornado, moim zdaniem, też tylko niebieskie produkty. Gdzieś słyszałem, że to tylko kolor ale pamiętam, że jak raz kupiłem czerwone to feciło na maxa.


To powiedz później jak ten płyn i czy rzeczywiście taki dobry.

Mam wrażenie, że faktycznie jest lepszy ten płyn. Wcześniej jak w kasecie wylądowała jakaś "dwójka" to przy zlewaniu smród był ciężki. Teraz czuć to zdecydowanie mniej.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości