Urzadzenie do wciskania klinow

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
pogus
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2012, 21:37

Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: pogus » czwartek, 11 lip 2013, 20:39

Wie ktoś gdzie to można kupić dostać pożyczyć??

Okno zacieka załatałem to chwilowo klin nowy w reku i co dalej?

jak to urządzenie wygląda chociaż może dorobią mi w pracy ;-)

pogus
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2012, 21:37

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: pogus » czwartek, 11 lip 2013, 20:55

Ma ktoś jakiś kontakt lub znajomego chodzi mi o tapetę na okno jakis obraz czy cos ;-)

Awatar użytkownika
krajan070
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 15:21
Lokalizacja: Myślenice

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: krajan070 » piątek, 12 lip 2013, 01:07

Własnie dzisiaj wkładałem klin do okien stałych .Korzystając ze zdjęcia z remonty niewiadki klubowicza '"stankuten"" pozycja 15 w remontach zdjęcie z etapu 4 widzać orginalne ustrojstwo do wciskania klina w uszczelkę .wykonanie tego to kwestja 30 minut (oczywiście bez malowania itp :D )Ogólnie wichajster przypomina miniaturowa narte z otworen 12 mm w zagięciu :D
Parę rzeczy mogę zasugerować
1. potrzebujesz płaskownik szeroki na 25 mm z wąskim możesz mieć problem z rozepchaniu uszczelki
2. gruby na 5 mm nie grubszy
3. płaskownik nie za krótki nie mniej nisz 25 cm żeby była dzwignia(mój ma 30 cm)
4. Od jednego końca odmierzasz 18-20 mm punktujesz rozwiercasz otwór 12mm ja rozwierciłem 13-ką bo nie miałem 12-ki i jest dobrze :)
5.Bierzesz fleksa i obcinasz naroża przy otworze starasz się nadać kształt szpica narty
6.Wsuwasz w imadło końcówkę z otworem ,otwór ma się schować zakręcasz i lekko zaginasz ,przesuwasz płaskownik lekko do góry na wysokość połowy otworu zakręcasz i lekko zaginasz ma powstać miniatura narty
7.Bierzesz pilnik ,papier ścierny i likwidujesz wszelkie ostre krawędzie w otworze na szpicu ( tego nie zrobiłem odpowiednio dokładnie i lekko skancerowałem na początku klina :oops: )Będziesz potrzebował jeszcze Glitexu lub Ludwika na dobry poslizg Glitex(biała pasta do montażu rur kanalizacyjnych) jest o tyle lepszy że nie spływa długo nie wysycha Nie trzeba tego dużo tak lekko przejechac paluchem. I jak pewnie juz przeczytałeś na forum łączenie uszczelki na dole a klina na g€że .Masz nowe uszczelki czy stare?

Awatar użytkownika
piotr
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 22 sty 2011, 11:12
Lokalizacja: Świdnica

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: piotr » piątek, 12 lip 2013, 10:09

Podjedz do szybiarzy. Ja tak zrobiłem , zostawiłem kaucje za przyrząd i na koniec podziękowałem czteropakiem.Niestety mieli małe oczko na klin , więc dorobiłem z elektrody do tiga nowe ale równie dobrze nadaje się szprycha rowerowa. Polecam robić to w upalny dzień samo się nagrzewa a dodatkowo klin warto posmarować np. ludwikiem

Awatar użytkownika
krajan070
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 15:21
Lokalizacja: Myślenice

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: krajan070 » niedziela, 21 lip 2013, 14:01

Jako że posta pisałem przed wyjazdem nad Soline nie miałem czasu wrzucić zdjęć .Jednak otwór 12-ka byłby lepszy w przypadku 13-ki też da rade ale jest więcej na klinie luzu
Załączniki
DSCF2101.JPG
DSCF2101.JPG (47.89 KiB) Przejrzano 10057 razy
DSCF2102.JPG
DSCF2102.JPG (21.49 KiB) Przejrzano 10057 razy
DSCF2100.JPG
DSCF2100.JPG (29.54 KiB) Przejrzano 10057 razy

pogus
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2012, 21:37

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: pogus » niedziela, 21 lip 2013, 14:23

wielkie wielkie piwko:D

mam rozumiec ze ostrym ide do przodu dociskajac do szyby jednoczesnie wciskajac klin?

zrobie takie cos na dniach ;-)

dzieki jeszcze raz ;-)

Awatar użytkownika
krajan070
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 15:21
Lokalizacja: Myślenice

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: krajan070 » niedziela, 21 lip 2013, 15:22

tak w ten sposób :)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: Paczek » poniedziałek, 22 lip 2013, 07:21

To może być bardzo fajna sprawa

A może fotkę "w akcji" , co by zobaczyć jak to działa ?

Awatar użytkownika
krajan070
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 15:21
Lokalizacja: Myślenice

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: krajan070 » poniedziałek, 22 lip 2013, 07:59

Przy korzystaniu z tego ustrojstwa trzeba pamiętać żeby uszczelkę dopasować do otworu DO OTWORU OKIENNEGO!!!!! nie do okna ,zrobiłem trochę inaczej niestety i ubytek musiałem wypełnić sikaflexem.A co do zdjęć to niestety ich nie mam. Remont robiłem sam a przy montażu okien stałych wierz Mi Paczek nie miałem czasu na robienie zdjęć .

Awatar użytkownika
Fsomaniak
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:03
Lokalizacja: Elbląg
Kontaktowanie:

Re: Urzadzenie do wciskania klinow

Postautor: Fsomaniak » piątek, 26 lip 2013, 14:56

Pchać jest ciężej niż ciągnąć. Na potrzebę wsadzania klina w uszczelkę zrobiłem sobie w minutkę taki o to przyrząd.
W pierwszej opcji końcówka była w drugą stronę i pchałem go, co rozszerzało uszczelkę. Ale po chwili stwierdziłem, że lepiej jest ciągnąć i zagiąłem w drugą stronę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wsadzenie klina w uszczelkę z czymś takim to chwila moment.
Pozdrawiam
Fsomaniak


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości