Zaczynam remont - kilka problemów na start

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: gimof » czwartek, 12 lis 2009, 19:05

Witam. To po przedstawieniu się i zachęceniu przez dużo osób opisuje swoje problemy :)
To może zacznę od szyby, słyszałem, że w Poznaniu jest ktoś kto potrafi czynić cuda z plastikiem, ale chętnie się dowiem do czego kwalifikuje się ta szybka:
Obrazek

Kolejną sprawą która mnie bardzo boli to odgięty "szyberdach", z przodu i z tyłu. Wygląda to tak jak by ktoś chciał się włamać... Co z tym zrobić? Wymieniać? Ktoś z forum i z allegro zresztą też oferował za 250zł :roll:
Obrazek
Obrazek

Przedostatnią sprawą która mnie męczy to schowek z przodu, jest na maxa brzydki, co z nim zrobić? Okleinka jakaś?
Obrazek

I sprawa (na te chwile oczywiscie) ostatnia to hamulec.
W czasie jazdy nie działa (chyba), bębny chodzą luźno, a guma ściśnięta.
Propozycje? Chce ściągnąć zaczep ( i tak jest okrutnie zmęczony już więc wymieniam) i całą reszte odmalować. Widzę do góry dwa miejsce smarownicze spróbuje...
Obrazek

Za wszelkie sugestie dziękuje :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: kotek » czwartek, 12 lis 2009, 20:05

Szyba raczej do wymiany, podaj namiary na PW spróbuję pomóc. Hamulec rozebrać rozruszać i sprawdziwszy stan okładzin wyregulować.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: konrad » piątek, 13 lis 2009, 07:27

Schowek i daszek rozbierz i spróbuj podkleić matą z włókna i żywicą, może uda się uratować daszek
potem papier ścierny, szpachla, lakier do laminatów i będzie jak nowy
możesz spróbować też malować samochodowym - ja malowałem autorenolakiem (różne kolory)
drugi rok ładnie się trzyma

co do szyby ... można próbować kleić, a potem np nakleić folię (wzmocni i uszczelni)
bo niby nie jest to miejsce konstrukcyjne ... ale z czasem i tak pewnie dojrzysz do wymiany :wink:
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: gimof » sobota, 14 lis 2009, 09:03

Dziękuje za odpowiedzi :)
Co do szybki to już piszę na PW :)
Macie racje, to zawsze będzie widać, a jakoś nie przepadam za nie znaną mi wodą w różnych miejscach :wink:

Szczęki już sprawdzałem, jak i bębny (łożyska zresztą też ładnie chodzą), pozostaje rozebrać i rozruszać :)

Czyli schowek mata i szpachel zostaje. Natomiast co do daszka nie wiem czy do końca rozumiem, mam wyciąć te boki i zrobić je tak jakby od nowa?
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: zbicho » sobota, 14 lis 2009, 13:28

Witaj, co do urządzenia najazdowego, to proponuje je rozebrać na czynniki pierwsze, po odkręceniu zaczepu i amortyzatorka spróbuj wysunąć suwadło, które najczęściej zakleszcza się w plastikowych tulejach osadzonych w obudowie, sprawdź działanie amortyzatorka, powinien dać się z oporem wciskać (tylko nie do samego końca, bo uszkodzisz uszczelniacz) i samoczynnie wychodzić, jeśli chodzi o daszek, to spróbowałbym uformowanie, wyprostowanie tych krawędzi za pomocą jakiejś listwy i ścisków, a następnie podklejenie kilkoma warstwami maty z żywicą.
N 132 L + mercedes C 220 D

Andrzej132
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 800
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2008, 17:24
Lokalizacja: Opole

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: Andrzej132 » sobota, 14 lis 2009, 22:11

Nowa szybka ok. 305 zł - w środę jakę po taką.

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: gimof » niedziela, 15 lis 2009, 15:06

Hamulec rozebrałem i okazało się, że nie było tam w ogóle smaru :shock: Wszystko wyczyściłem i jest ok :) Czy hamuje nie wiem bo nie mam tyle siły, żeby to ścisnąć (możliwe to to?), a zakładać specjalnie koła do tego trochę bezsensu więc regulacja szczęk będzie czekała na mnie do wiosny :)
Oprócz tego dziś postanowiłem założyć zasilacz do lampek na 12V (wreszcie do czegoś się przydał stary zasilacz AT z kompa ), jak i dodatkowe gniazdo zapalniczki w środku.

Daszek zdejmę też w takim razie po nowym roku, bo teraz w każdej chwili może spaść śnieg, a tego bym nie chciał ;)

Co do szyby to już kontakowałem się z kotkiem i jutro będę do Ciebie dzwonił :)

Co do schowka z przód to nadal mnie to męczy bo ze szpachlowania nie jestem dobry :/ a żal zmarnować dużą ilość szpachlu. Co mówicie na jakąś tapete ze zastosowaniem na zewnątrz?

Na te chwile szukam lodówki (pare dni temu wyrwałem mikrofalówke za 40zł :) - jakieś pomysły na montaż?), jednego głośnika sony XS-6949 (brakuje do kompletu) oraz jakiegoś radia.
Następnie się pewnie zajmę tapicerką i wymianą opon i montażem zamka w drzwiach.

Pytanie kolejne czy w oponę bezdętkową można włożyć dętke?
Przeglądałem też galerie i widziałem sporo felg alu,jakie pasują do 126? :)
Narazie chyba tyle...

PS.Mam nadzieję, że nie tworzę jakiegoś wielkiego nie taktu dzieląc się w tym wątku i w tym dziale posuwem i pytaniami odnośnie prac. Ew. może by zmienić tytuł wątku na jakiś racjonalny, jeżeli miałbym tutaj tworzyć moją małą historię :)
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: b.b tulipan » niedziela, 15 lis 2009, 19:21

gimof,

Śmiało pytaj, opisuj i rób foty, na pewno to się innym przyda.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: kotek » niedziela, 15 lis 2009, 20:35

Co do alu to najlepiej 4J13 o rozstawie 4 X 98.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: gimof » niedziela, 15 lis 2009, 20:54

kotek pisze:Co do alu to najlepiej 4J13 o rozstawie 4 X 98.

Rozstaw to wiem :)
Będą 13" tyle, że prawdopodobnie 5cali czy nie bedzie kłopotu? Jeździły na poldku.

bogus bednarski pisze:gimof,

Śmiało pytaj, opisuj i rób foty, na pewno to się innym przyda.

Dzięki za podniesienie na duchu :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: kotek » niedziela, 15 lis 2009, 21:10

Nie powinno być problemu, ale opony max 165R13, i przymierzyć czy nie będą obcierały o boki wnęk, ja w poprzedniej przyczepie miałem 4,5J13 i opony 165R 13 i z trudem się mieściły, a miałem przyczepkę na resorach , czyli podniesioną do góry o dobre 15 cm.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: gimof » niedziela, 15 lis 2009, 21:27

To na resorach mam wyżej? Fajnie ;) Założę raczej 155 więc spokojna głowa w takim razie :) Na dniach powinienem mieć alu to się pochwale :)
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: rafał » niedziela, 15 lis 2009, 21:36

A takie małe pytanie do kolegów jakbym przy remoncie przyczepki , który w planach na najbliższe miesiące , ściany od wewnątrz okleił styropianem 2cm ? Lepiej by było kleić wykładzinę nawet najtańszą?
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 16 lis 2009, 06:54

rafał pisze:A takie małe pytanie do kolegów jakbym przy remoncie przyczepki , który w planach na najbliższe miesiące , ściany od wewnątrz okleił styropianem 2cm ? Lepiej by było kleić wykładzinę nawet najtańszą?

Rafał szkoda że nie śledzisz naszego forum , bo ja i kolega Jaro mamy oklejone skorupki 1 cm styropianem a na to cienka wykładzina, wszystko klejone klejem polimerowym :wink:

Awatar użytkownika
zbicho
Posty: 104
Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 18:45
Lokalizacja: Białystok

Re: Zaczynam remont - kilka problemów na start

Postautor: zbicho » poniedziałek, 16 lis 2009, 10:41

Witam,do ocieplenia swojej przyczepki będę stosował matę PE o grubości 1cm, jest elastyczna, nie chłonie wilgoci i fantastycznie klei się klejem tapicerskim, koszt też nie jest wielki, bo metr kwadratowy kosztuje 5,5 PLN. Może warto tym spróbować?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
N 132 L + mercedes C 220 D


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości