Instalacja 12V

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: kooba » sobota, 9 sty 2021, 20:57

Jak ja włączę dach w 132 to wciąga 2,8A :)

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: panpikuś » niedziela, 10 sty 2021, 13:11

Czyli odpowiednio ok 12 i 35 W....
Nie umiem sobie niestety wyobrazić jak to może wyglądać w klaustrofobicznej zapiekance z tapicerką. W łódce mamy m.in kompozytową białą podsufitkę, która dodaje efektu jasności i odbłysku światła...
Przyjdzie pora będzie rada, chyba nie ma się co martwic na zapas. Ale jeśli wrzucą Koledzy jakieś foto, byłbym wdzięczny....
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Instalacja 12 v

Postautor: andslu58 » niedziela, 10 sty 2021, 13:21

A nie pomyślałeś, że być może są tacy którzy lubią takie jak piszesz "klaustrofobiczne" klimaty gdzie sufit i ściany nie są w błyszczącej bieli i nie odbijają światła? Na przykład ja... Tak mi pasuje! Nie odbieraj mi tego! Każdy robi swoją przyczepę "pod siebie" i niekoniecznie musi to być tak jak TY sobie to wyobrażasz...

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: panpikuś » niedziela, 10 sty 2021, 14:21

He...?
Też posiadam ów klaustrofobiczną przyczepę, też będzie wyklejona wykładziną z zabudową wykonaną w klonie, też lubię takie klimaty więc nie wiem o co kaman.
Miałem na myśli to, że nie umiem sobie wyobrazić jak źródła światła o mocy ponad 12W będą wyglądały we wspomnianej przyczepie gdyż moim zdaniem jest to duża moc do małego pomieszczenia dlatego poprosiłem o foto ponieważ nie chcę pchać 10 lampek a później używać tylko dwóch.
Być może zbyt dużego skrótu myślowego Użyłem ale daleki jestem od prób odbierania czegokolwiek komukolwiek i narzucania swojego zdania.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Instalacja 12 v

Postautor: andslu58 » niedziela, 10 sty 2021, 17:04

Wow! Ale ja mam bogatą wyobraźnię ! Wyobraziłem sobie sytuację w której istnieją również inne źródła światła jak np. taśmy LED z możliwością regulacji natężenia oświetlenia...

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: panpikuś » niedziela, 10 sty 2021, 18:01

Czasami widzimy rzeczy tak, jak chcemy żeby wyglądały, a nie tak jak wyglądają w rzeczywistości.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Instalacja 12 v

Postautor: andslu58 » niedziela, 10 sty 2021, 18:20

panpikuś pisze:Czasami widzimy rzeczy tak, jak chcemy żeby wyglądały, a nie tak jak wyglądają w rzeczywistości.
Naprawdę ?? Ależ to odkrywcze... Zaskoczę Cię MISTRZU! Otóż w mojej zapiekance mam takie właśnie rozwiązanie jakie podpowiedziała mi moja bogata wyobraźnia i jakie opisałem wyżej.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: kooba » niedziela, 10 sty 2021, 20:05

W 132 mam 3 paski led przez cały dach. Jak to zapalę to robi się jaśniej niż dzień :) ale 2,8A wciąga.
N132T_06.jpg

TOMASSS1
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 3 sty 2021, 10:12
Lokalizacja: Bolesławiec dolnośląskie

Re: Instalacja 12 v

Postautor: TOMASSS1 » niedziela, 10 sty 2021, 20:16

kooba pisze:W 132 mam 3 paski led przez cały dach. Jak to zapalę to robi się jaśniej niż dzień :) ale 2,8A wciąga.
N132T_06.jpg

Hej co masz na suficie? Drewno?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: kooba » niedziela, 10 sty 2021, 20:51

Cienka sklejka trzymana profilami T do led

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: panpikuś » poniedziałek, 11 sty 2021, 04:37

@Kooba, dziękuję za zdjęcie. Sensownie to wygląda. Ile LM mają te taśmy?

——
Czy to oryginalna zabudowa tych przyczep?
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja 12 v

Postautor: kooba » poniedziałek, 11 sty 2021, 15:18

panpikuś pisze:Ile LM mają te taśmy?

Nie mam pojęcia

panpikuś pisze:Czy to oryginalna zabudowa tych przyczep?

Łazienka to przeszczep z zachodniej przyczepy, pozostałe meble budowane od podstaw.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja 12 v

Postautor: robert » poniedziałek, 11 sty 2021, 21:12

TOMASSS1 pisze:
kooba pisze:W 132 mam 3 paski led przez cały dach. Jak to zapalę to robi się jaśniej niż dzień :) ale 2,8A wciąga.

Hej co masz na suficie? Drewno?


kooba pisze:Cienka sklejka trzymana profilami T do led


Gwoli ścisłości - sklejka meranti
I nie T a U ze "skrzydełkami"

PS. łezka się zakręciła....
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Ada
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 12 sty 2021, 18:44

Re: Instalacja 12 v

Postautor: Ada » niedziela, 28 lut 2021, 13:32

Panowie jestem przed kupnem solara i akumulatora. Wiem, że chcę aku żelowy, solar 160w i przetwornice 1000w. Teraz pytanie, czy potrzebuję tak dużego solara żeby móc korzystać czasami z tv, lodowki turystycznej, ładowanie komórek, tableta i oświetlenie led. Czy mogę kupić coś mniejszego, np 110w i mniejszą przetwornicę? Do tego będzie potrzebny też prostownik?

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja 12 v

Postautor: tantalos » niedziela, 28 lut 2021, 15:24

Jestem zdania, że prądu nigdy za mało. O ile reszta sprzętu da radę ogarnąć to z lodówką będzie problem. Jaka turystyczna? Kompresorowa, absorbcyjna, na ogniwach Peltiera-czyli z funkcją grzania?
Kompresorowa powinna dać radę ale tylko w lecie jak jest dużo słońca. Pozostałe dwie odpadają bo kiedyś robiłem test i aku 70Ah został wydojony w 5-6 godzin. Jeśli lodówka to tylko gaz.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości