Regulator solara - problem

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Regulator solara - problem

Postautor: merceli » środa, 29 lip 2020, 10:55

Witam.
Mam problem niewiedzy na temat regulatora solara. Otóż chiński mppt do tej pory działał ok, a teraz jakby odłączył mi wyjście na odbiorniki. Regulator 10A, aku żelowy 12V 4.5AH. Aku jest naładowany i jak podepnę odbiorniki bezpośrednio pod aku to działają a jak pod regulator to nie. W regulatorze świeci na czerwono kontrolka owerlow lub owerflow (cieżko rozczytać). Wie ktoś jak to wytłumaczyć?

Przetłumaczyłem z polskiego na nasz. reflexes
witam mam problem niewiedzy na tamat regulatora solara otuś chińzski mppt do tej pory działał ok, a teraz jakby odłaczy mi wyjscie na odbiorniki regulator10a aku żelowy12v4.5 AH . aku jest naładowany i jak podepne odbiorniki bezpośrednio pod aku to działają a jak pod regulator to nie w regolatorze świeci na czerwono kontrolka owerlow lub owerflow( cieżko rozczytać wiek toś jak to wytłumaczyć

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Regulator solara - problem

Postautor: reflexes » środa, 29 lip 2020, 11:45

Na początek polecam poczytać ten wątek.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Regulator solara - problem

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 29 lip 2020, 12:52

merceli pisze:Witam.
Mam problem niewiedzy na temat regulatora solara. Otóż chiński mppt do tej pory działał ok, a teraz jakby odłączył mi wyjście na odbiorniki. Regulator 10A, aku żelowy 12V 4.5AH. Aku jest naładowany i jak podepnę odbiorniki bezpośrednio pod aku to działają a jak pod regulator to nie. W regulatorze świeci na czerwono kontrolka owerlow lub owerflow (cieżko rozczytać). Wie ktoś jak to wytłumaczyć?

Przetłumaczyłem z polskiego na nasz. reflexes
witam mam problem niewiedzy na tamat regulatora solara otuś chińzski mppt do tej pory działał ok, a teraz jakby odłaczy mi wyjscie na odbiorniki regulator10a aku żelowy12v4.5 AH . aku jest naładowany i jak podepne odbiorniki bezpośrednio pod aku to działają a jak pod regulator to nie w regolatorze świeci na czerwono kontrolka owerlow lub owerflow( cieżko rozczytać wiek toś jak to wytłumaczyć


A sprawdzałeś połączenia? Szczególnie na linii akumulator - regulator. Może coś gdzieś zaśniedziało (klema, bezpiecznik) i stąd spadek napięcia.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: Regulator solara - problem

Postautor: merceli » środa, 29 lip 2020, 14:31

Połączenia sprawdzałem, jest ok i napięcie na aku 17v jest. Podpiąłem aku pod ładowarkę, to pokazuje full i nie ładuje, ładowarka ładuje 21v napięciem. Wygląda, że regulator wyłączył aku ze względu na naładowanie aku powyżej jakiejś wartości napięcia.
poprawiono 34 błędy M-O

Samoogon

Re: Regulator solara - problem

Postautor: Samoogon » środa, 29 lip 2020, 14:50

17v to może być za dużo. Zmierz napięcie na zaciskach odbiorników to wyeliminujedz pozostałe problemy.
Ja mam problem bo mnie nie odłącza odbiorników, wskaźnik wskazuje, czyli przycisk działa, a na wyjściu napięcie cały czas. Wygląda jakby przekaźnik skleił...
Tak czy siak rozwaliło mi akumulator.

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Regulator solara - problem

Postautor: Victus » środa, 29 lip 2020, 18:41

U mnie ładowanie ustawiłem na 14.3
Regulator jest z dodatkowym bezpośrednim wyjściem które działa tylko wtedy gdy ustawię przedział czasowy jaki mi odpowiada, w pozostałych godzinach nie.
Być może u Ciebie jest podobnie i masz ustawioną godzinę otwarcia zamknięcia w niewłaściwm przedziale czasowym - o ile jest taka opcja
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: Regulator solara - problem

Postautor: merceli » czwartek, 30 lip 2020, 12:27

Tak myślę, że akumulator jest naładowany i regulator go odłączył przed przeładowaniem lub uszkodzeniem odbiorników przez za wysokie napięcie aku. Solar mam 20W i w cieniu w garażu daje 2,5W, na słońcu pewnie dużo więcej i zadziałało zabezpieczenie i owerflow to kontrolka zabezpieczeń tak myślę. Czasowego ustawiania nie mam.

Poprawiłem


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości