Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 6 kwie 2020, 18:18

Tobie się nie uda szelmo :mrgreen:
Ty nie masz lepszego wyjścia, także jesteś usprawiedliwiony ;)

andslu58 pisze::mrgreen: Najlepiej wszystkich grzejących dupy inaczej - na stos! Gazowy i po ptokach :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Spoko, chyba obejdzie się bez ;)

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: WB55 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 18:34

andslu58 pisze:
WB55 pisze:w tym roku wędkowanie będziesz musiał sobie odpuścić to i ogrzewanie nie potrzebne.

Masz szklaną kulę :o Doceniam troskę wszystkich zatroskanych doradców! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Naprawdę.

Nie, szklanej kuli nie mam, ale mam rozum z którego korzystam. Co do wędkowania na dzień dzisiejszy jest zabronione. A twoje ogrzewanie ani mnie grzeje, ani ziębi.
Połamania kija. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 18:57

dzin1975 pisze:W sobotę podczas testów ,,webasto,, bardzo ładnie pracowało. Po około 2h zobaczyłem pod spodem dziwną tłustą plamę. Nie była to ropa ani woda. Coś bardziej jak mokre ,,spaliny,, o konsystencji budyniu. Urządzenie przestało pracować, strasznie kopciło, ogólnie padaka. Okazało się że koniecznie wydech musi być odseparowany od wlotu powietrza. Po poprawkach wszystko wróciło do normy, ładnie pracowało przez kolejne parę godzin.
Reasumując- Przemek, Marek uważajcie. Ja już wiem jak zrobić żeby utrudnić Wam życie na kempingu :mrgreen:

W jaki sposób odseparowałeś? Masz foto ostatecznej wersji?

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: tomcat » poniedziałek, 6 kwie 2020, 19:16

Dżinu ma trochę inną wersję ogrzewacza; przenośną ;)

dzin1975

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 19:53

Lukasz_b20 pisze:
dzin1975 pisze:W sobotę podczas testów ,,webasto,, bardzo ładnie pracowało. Po około 2h zobaczyłem pod spodem dziwną tłustą plamę. Nie była to ropa ani woda. Coś bardziej jak mokre ,,spaliny,, o konsystencji budyniu. Urządzenie przestało pracować, strasznie kopciło, ogólnie padaka. Okazało się że koniecznie wydech musi być odseparowany od wlotu powietrza. Po poprawkach wszystko wróciło do normy, ładnie pracowało przez kolejne parę godzin.
Reasumując- Przemek, Marek uważajcie. Ja już wiem jak zrobić żeby utrudnić Wam życie na kempingu :mrgreen:

W jaki sposób odseparowałeś? Masz foto ostatecznej wersji?


"Odseparowałeś", dużo powiedziane ;) Wpis bardziej w celu rozluźnienia atmosfery. U Przemka podziałał (wiedziałem :) ) czekam na reakcję Marka. W sumie wiem, że będzie taka sama, ma poczucie humoru. A jak nie? No cóż nie będzie MCR sp z o.o. tylko jednoosobowa działalność gospodarcza :mrgreen:
Plama.
IMG_20200404_145029_8.jpg

Przed separacją ;)
IMG_20200404_125154_5.jpg

Po separacji :mrgreen:
IMG_20200404_145048_0.jpg

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 20:17

Po separacji czyli zgodnie z instrukcją. Przed separacją czyli na łapu-capu :mrgreen: Jak nieszczelne podpięcie to i plama będzie. Ale odkrycie? :o :shock:

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 20:27

No to sie wyjaśniło:)

Panowie mam kolejne pytanie co do otworów w podłodze. Lepiej wyciąć małe otwory na dwie rury i wężyk spalin czy jeden duży prostokąt na wszystkie rury i wężyk? Jakie są zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania. Jak uszczelnić wywiercone otwory pomiędzy laminatem, płyta osb i wykładziną -sikaflex wystarczy?

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: krzysztof_cw » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:02

andslu58 pisze:P.S. Czasami się zastanawiam czy warto dzielić się swoimi przemyśleniami i rozwiązaniami bo nie daj boże gdy są inne od ogólnie przyjętych to od razu kubeł na łeb! :mrgreen:


Niestety muszę się z tym zgodzić. Rozumiem wyrazić swoją opinię, obawy, inne rozwiązania, ale wciskać na siłę swoje racje i za każdym razem przekonywać do "standardu" nie jest ok.

Kolega pisze, że jeździ na ryby, sam albo z kolegą, jest zimnolubny i raczej nie zdarza się inny scenariusz korzystania z przyczepy to oczywiście trzeba na siłę wymyślać argumenty przeciw i co gorsza pisać w stylu "ja nie bym nie korzystał"... i bardzo dobrze bo to nie Wy będziecie korzystać tylko ktoś komu pasuje takie rozwiązanie.

Szanujcie opinie, rozwiązania innych bo niedługo będzie strach cokolwiek napisać.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:10

Lukasz_b20 pisze:No to sie wyjaśniło:)

Panowie mam kolejne pytanie co do otworów w podłodze. Lepiej wyciąć małe otwory na dwie rury i wężyk spalin czy jeden duży prostokąt na wszystkie rury i wężyk? Jakie są zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania. Jak uszczelnić wywiercone otwory pomiędzy laminatem, płyta osb i wykładziną -sikaflex wystarczy?

Lepiej zrobić jeden większy otwór na wszystko. Łatwiej całość zamontować i w przypadku wydechu, jest oddalony od laminatu i podłogi. Jak już moja przyczepa wróci z emigracji, to uszczelnię jakimś smarowidłem wysokotemperaturowym. Tak na wszelki wypadek. BTW, widziałeś mój film?
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
andslu58
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 07:58

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: andslu58 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:12

Ja już się wyleczyłem z pisania. Teraz będę biernym obserwatorem. Przynajmniej ze mną macie spokój :roll:

Samoogon

Re: RE: Re: Chińskie

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:15

krzysztof_cw pisze:
andslu58 pisze:P.S. Czasami się zastanawiam czy warto dzielić się swoimi przemyśleniami i rozwiązaniami bo nie daj boże gdy są inne od ogólnie przyjętych to od razu kubeł na łeb! :mrgreen:


Niestety muszę się z tym zgodzić. Rozumiem wyrazić swoją opinię, obawy, inne rozwiązania, ale wciskać na siłę swoje racje i za każdym razem przekonywać do "standardu" nie jest ok.

Kolega pisze, że jeździ na ryby, sam albo z kolegą, jest zimnolubny i raczej nie zdarza się inny scenariusz korzystania z przyczepy to oczywiście trzeba na siłę wymyślać argumenty przeciw i co gorsza pisać w stylu "ja nie bym nie korzystał"... i bardzo dobrze bo to nie Wy będziecie korzystać tylko ktoś komu pasuje takie rozwiązanie.

Szanujcie opinie, rozwiązania innych bo niedługo będzie strach cokolwiek napisać.


Masz rację, ja już teraz boję się tutaj cokolwiek napisać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Lukasz_b20 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:15

oko pisze:
Lukasz_b20 pisze:No to sie wyjaśniło:)

Panowie mam kolejne pytanie co do otworów w podłodze. Lepiej wyciąć małe otwory na dwie rury i wężyk spalin czy jeden duży prostokąt na wszystkie rury i wężyk? Jakie są zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania. Jak uszczelnić wywiercone otwory pomiędzy laminatem, płyta osb i wykładziną -sikaflex wystarczy?

Lepiej zrobić jeden większy otwór na wszystko. Łatwiej całość zamontować i w przypadku wydechu, jest oddalony od laminatu i podłogi. Jak już moja przyczepa wróci z emigracji, to uszczelnię jakimś smarowidłem wysokotemperaturowym. Tak na wszelki wypadek. BTW, widziałeś mój film?

Oko pewnie, że widziałem. Nawet subskrybuje Twój kanał;)

dzin1975

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:22

andslu58 pisze:Po separacji czyli zgodnie z instrukcją. Przed separacją czyli na łapu-capu :mrgreen: Jak nieszczelne podpięcie to i plama będzie. Ale odkrycie? :o :shock:


I tu się mylisz. To nie jest ropa. Webasto podczas pracy zasysało spaliny, nie przepalało i zwracało w postaci tego czegoś.

andslu58 pisze:Ja już się wyleczyłem z pisania. Teraz będę biernym obserwatorem. Przynajmniej ze mną macie spokój :roll:


Nie wolno się fochować ;) Chłopaków może i trochę poniosło, ale na pewno nie złośliwie :) Mam nadzieję że będziesz miał okazję poznać ich w realu i przekonasz się że to są naprawdę dobrzy i życzliwi ludzie.
Kurde, i ja to napisałem :shock:
I wcisnąłem ,,wyślij,, :mrgreen:

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:24

Lukasz_b20 pisze:Oko pewnie, że widziałem. Nawet subskrybuje Twój kanał;)

Dzięki. ;)
dzin1975 pisze:Kurde, i ja to napisałem
I wcisnąłem ,,wyślij,,

Poniosło Cię :mrgreen:
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 6 kwie 2020, 21:33

andslu58 pisze:Ja już się wyleczyłem z pisania. Teraz będę biernym obserwatorem. Przynajmniej ze mną macie spokój :roll:

Andslu58 wyluzuj, droczymy się, przynajmniej ja, nie fochamy się 8-)
Nowe bierz tego do siebie, reszta również, takie sobie gadanie, które niczego nie zmieni.
Jak już nawet @dzina poniosło? :lol:
Kwarantanna....

Przyznać się webastowcy, który zrobił laleczke Woo Doo, bo mnie strasznie w boku je... Kłuje znaczy?
;)


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości