Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: zuraw » czwartek, 5 lis 2020, 07:40

Może to trochę głupi pomysł (nie znam się na matach) ale gdyby na podłogę położyć mate grzewczą na 230V, a na nią mate 12V? I używać w zależności od fostelu do zasilania?
Tak, wiem, nieco zwariowany pomysł, ale rozwiązałby problem zasilania ciepłej podłogi.


Kolego
- po pierwsze https://fanklub-niewiadowek.com/forum/v ... f=3&t=8416
- po drugie jeżeli chcesz coś dopisać w tak krótkim czasie to posty edytujemy, a nie tworzymy nowych. Do edycji posta służy ikonka w prawym górnym rogu.
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (7.87 KiB) Przejrzano 6076 razy

reflexes

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: tomcat » czwartek, 5 lis 2020, 18:10

zuraw pisze:Jak z wydajnością tej 12V? Czy wystarczy akumulator zwykły, żeby powiedzmy 3 poranki podziałała? Jak szybko i jak mocno się grzeje?

Tu masz odpowiedź:
Fiacior75 pisze:Ja zakładałem 230v, 12v nawet nie sprawdzałem, ale na logikę zimą jest mniej słońca a to właśnie wtedy te ogrzewanie by się przydało. 1 metr kwadratowy miał 400W, przy napięciu 230 to masz jakieś 1.5A a przy 12V?????

Miron EZD pisze:To będzie jakieś 33A. Zgadłem? :mrgreen:

Fiacior75 pisze:
Miron EZD pisze:To będzie jakieś 33A. Zgadłem? :mrgreen:

Zgadłeś wystarczy podstawić dane do wzoru l=P/U
I-prąd (wyrażana w Amperach)
P-moc (wyrażana w Watach)
U-napięcie (wyrażana w Voltach)

zuraw pisze:Może to trochę głupi pomysł (nie znam się na matach) ale gdyby na podłogę położyć mate grzewczą na 230V, a na nią mate 12V? I używać w zależności od fostelu do zasilania?
Tak, wiem, nieco zwariowany pomysł, ale rozwiązałby problem zasilania ciepłej podłogi.


Teraz możesz obliczyć sobie jak duży akumulator jest potrzebny do zasilania wersji 12V.

Moje zdanie...
Żeby założyć te maty i uzyskać pożądany efekt i tak należałoby wywalić meble, ściągnąć wykładzinę podłogową i dać jakąś izolację na podłogę coby nie było strat ciepła. Oczywiście dla obu wersji trzeba ogarnąć instalacje elektryczne, itd.
Gdybym był na tym etapie to pewnie od razu wywaliłbym zwisającą, starą wykładzinę ze ścian za jednym bałaganem :? ( toż to prawie zrobiony remont :idea: )
Trochę przewrotnie...
Nie znam cen takich systemów grzewczych ale zakładam, że dwa takie to mniej więcej koszt chińskiego ogrzewacza na olej napędowy :?
Nie jest to może idealne rozwiązanie ale na pewno wydajniejsze i mniej energochłonne, a przy tym stajesz się niezależny od 230V.
Napisałeś, że na razie nie chcesz robić remontu tylko z grubsza ogarnąć przyczepę do eksploatacji więc wydaje mi się, że to rozwiązanie było by łatwiejsze do realizacji :?

zuraw
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 24 paź 2020, 14:29

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: zuraw » czwartek, 12 lis 2020, 00:27

Jeśli dobrze znalazłem, to wciąż nie jest w zaporowej cenie: https://allegro.pl/oferta/zestaw-folia- ... 9320271161


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości