Instalacja wodna

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Instalacja wodna

Postautor: stachu_gda » środa, 7 mar 2018, 20:18

Pompka może i "zwykła", ale zapewne wyposażona w odpowiedni zaworek zwrotny. Należy to zaznaczyć, żeby ktoś prostej zanurzeniowej "niewiadówkowej" nie zastosował.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wodna

Postautor: reflexes » środa, 7 mar 2018, 20:25

W adrianni jest taka instalacja ale co do szczegółów to Fiacior, bo ja tam jeszcze nie zaglądałem.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wodna

Postautor: tantalos » środa, 7 mar 2018, 20:31

Czyli zasada działania jak domowej instalacji - prawie.
Gazowy to fakt - kosmos ale w moim przypadku po co bojler jak nie mam łazienki? Po drugie bojler grzany trumą musi być blisko pieca a to z kolei wymusza pociągnięcie ze 3 metry węża.Zanim ciepła woda doleci do kranu to wypuszczę dużo cennej wody.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja wodna

Postautor: kooba » czwartek, 8 mar 2018, 12:23

Tantalos, Ty się dobrze zastanów czy na pewno tego chcesz. Przy kranie z mikrowyłącznikiem niestety wzrasta zużycie wody co oznacza częstsze bieganie z bańką do kranu. Pompka elektryczna sterowana pedałem na podłodze jest zdecydowanie lepsza.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wodna

Postautor: tantalos » czwartek, 8 mar 2018, 12:30

Bojlera NIE zakładam . Czy w nowych kranach z mikro wyłącznikiem można regulować strumień wody ? Czy jest tak jak w starym że woda leci od razu na maxa ?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja wodna

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 8 mar 2018, 12:30

Można regulować, przynajmniej ja taki kupiłem.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wodna

Postautor: reflexes » czwartek, 8 mar 2018, 12:36

Ja też miałem i mam krany z regulacją. Zastanawiam się czemu niby tej wody idzie więcej?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja wodna

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 8 mar 2018, 12:52

Bo włączanie pedałem daje możliwość precyzyjniejszego dawkowania wody, szczególnie kiedy masz ręce zajęte np. zmywaniem. Ja wolę ten pedał ale do wieloryba kupiłem kran z mikrowłącznikiem bo innych nie znalazłem.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Instalacja wodna

Postautor: Murano » czwartek, 8 mar 2018, 12:57

reflexes pisze:Ja też miałem i mam krany z regulacją. Zastanawiam się czemu niby tej wody idzie więcej?

Nie tracisz czasu na zakręcanie wody ręką podczas "namydlania" naczyń czy mycia zębów. Rączki robią swoje a nóżką puszczasz wodę tyle ile trzeba i wtedy kiedy trzeba.
Mi się też to rozwiązanie w teorii podoba ale kurde jakoś nie mogę strawić tego pedału na podłodze.
Tym bardziej przy małych dzieciach nie chce myśleć co będzie gdy zlew np będzie zakryty, kran na zewnątrz i "przypadkowo" jakiś szkodnik uruchomi wodę.... :-o

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja wodna

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 8 mar 2018, 13:05

To nie musi być szkodnik, sam wielokrotnie nacisnąłem pedał przypadkiem ale i tak uważam to za lepsze rozwiązanie niż włącznik w kranie. Nie wiem czy nie zrobię tak, że wykorzystam nowy kran z włącznikiem ale zamiast niego podłączę pedał a kurek będzie służył tylko do regulacji strumienia.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wodna

Postautor: reflexes » czwartek, 8 mar 2018, 13:13

My raczej naczyń w budzie nie myjemy, a jak myję kły to mam jedną rękę wolną i najczęściej kubeczek na wodę do płukania.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja wodna

Postautor: kooba » czwartek, 8 mar 2018, 18:08

Można podłączyć wyłączniki w kolejności źródło zasilania -> pedał -> wyłącznik w kranie -> pompka. Zabezpieczy to przypadkowe deptanie.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Instalacja wodna

Postautor: jacek » czwartek, 8 mar 2018, 18:35

Można też założyć włącznik w drzwiczkach tak jak to jest w przemysłowych zlewach kuchennych ,uruchamia się kran kolanem.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wodna

Postautor: tantalos » czwartek, 8 mar 2018, 18:43

RAFALSKI pisze:To nie musi być szkodnik, sam wielokrotnie nacisnąłem pedał przypadkiem ale i tak uważam to za lepsze rozwiązanie niż włącznik w kranie.

Ja miałem to samo i dlatego myślę nad rozwiązaniem kooby.
kooba pisze:Można podłączyć wyłączniki w kolejności źródło zasilania -> pedał -> wyłącznik w kranie -> pompka. Zabezpieczy to przypadkowe deptanie.


reflexes pisze:My raczej naczyń w budzie nie myjemy,

My rzadko ale zdarza się.

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Instalacja wodna

Postautor: WB55 » czwartek, 8 mar 2018, 20:19

Zostałem wywołany do tablicy,to wtrące też swoje trzy grosze.W moim domku cała instalacja wodna jest prosta jak drut.Ale po kolei ,jest to instalacja ciśnieniowa
pompa wody jest zamontowana na zbiorniku wody czystej(100l).Na panelu sterowania mediami jest pstryczek którym się włącza pompkę,po wpompowaniu wody we
wszystkie baterie i bojler pompka się wyłącza .Po odkręceniu którejkolwiek z baterii pompka ponownie się włącza aż nie uzyska odpowiedniego ciśnienia aby ponownie się wyłączyć.PO zakończeniu biwakowania wyłączam wszystkie media i po kłopocie. Tantalas trafnie to określił prawie jak w domu.
W mojej byłej ENCE miałem zamontowany kran london,taki sam jak Mirona a pompka z zaworem zwrotnym zatopiona w baniaku 20l w bakiście na dyszlu.Pięknie takie
zestawienie działało z pełną regulacją strumienia wody(zimnej),a za bojler służył mi czajnik elektryczny i też dawał radę.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości