Zbiornik LPG do przyczepy

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: reflexes » czwartek, 7 kwie 2016, 14:44

Takie fajne cudo znalazłem na innym forum.
ZC 300V 27.jpeg

http://gzwm.com.pl/30/zbiorniki-do-campingow.html
Jest to zbiornik LPG w kształcie zwykłej butli 11kg. Zaletą jest to, że posiada standardowy wlew i dodatkowo podobno można sobie zamówić 3 osprzęty czyli na przykład zawór jak w 11kg i co tam jeszcze nam potrzebne to, że jak się nam skończy gaz to jedziemy jak ze zwykłą butlą do najbliższej stacji LPG i nie musimy jak w przypadku stałej butli ruszać całego zestawu oraz to, że możemy sobie dotankować w każdej chwili czego nie można zrobić posiadając standardową butlę 11kg. Nie długo będzie znana cena tego cuda ale obawiam się, że będzie kosmiczna.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 7 kwie 2016, 15:41

reflexes pisze:Takie fajne cudo znalazłem na innym forum.
ZC 300V 27.jpeg

http://gzwm.com.pl/30/zbiorniki-do-campingow.html
Jest to zbiornik LPG w kształcie zwykłej butli 11kg. Zaletą jest to, że posiada standardowy wlew i dodatkowo podobno można sobie zamówić 3 osprzęty czyli na przykład zawór jak w 11kg i co tam jeszcze nam potrzebne to, że jak się nam skończy gaz to jedziemy jak ze zwykłą butlą do najbliższej stacji LPG i nie musimy jak w przypadku stałej butli ruszać całego zestawu oraz to, że możemy sobie dotankować w każdej chwili czego nie można zrobić posiadając standardową butlę 11kg. Nie długo będzie znana cena tego cuda ale obawiam się, że będzie kosmiczna.


Kolego serdeczny jesteś w błędzie. Ta butla nijak ma się do potrzeb POLSKIEGO karawaningowca.
Po pierwsze primo to że fabrycznie ma wlew gazu jest jej największą wadą, drugą wadą jest ciężar, trzecią cena (zapewne karawaningowa)

Nie jedzie się z nią jak ze zwykłą stalówką na stację bo bezsensem byłoby ją wymieniać na inna stalową zwykłą. A czemu akurat wymieniać? Ano dlatego że w Polsce nie można legalnie zatankować sobie butli gazowej na stacji, są przewidziane za to paragrafy i grzywny. Także o beztroskim hasaniu z butlą pod pachą po stacjach gazowych i oscentacyjnym tankowaniu można zapomnieć. Ale załóżmy że metodą na partyzanta zatankujemy- nie widać poziomu gazu także potrzebna jest waga i kalkulator by wyliczyć ile można nalać i lepiej się nie pomylić. Druga sprawa, że właśnie potrzebne są kolejne przejściówki by można było korzystać z butli po Bożemu w przyczepie (koszt i niewygodna) i trzecia wada CENA. A wystarczy kupić odpowiednią redukcję za 40 zł i możesz używać i tankować zwykłą stalôwkę (oczywiście wbrew prawu) a jak trzeba to i wymienić gdzie chcesz i kiedy chcesz na pełną butle. Także moim zdaniem bardziew.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: Robcio » czwartek, 7 kwie 2016, 17:09

reflexes pisze:[...] i nie musimy jak w przypadku stałej butli ruszać całego zestawu oraz to, że możemy sobie dotankować w każdej chwili czego nie można zrobić posiadając standardową butlę 11kg. [...]

...to, ze malo kto tankuje butle 11kg (bo po co skoro mozna ja wszedzie wymienic), nie oznacza wcale, ze zrobic tego nie mozna. Owszem mozna i nie ma z tym najmniejszych problemow (oczywiscie nie jest to legalne).

Jezeli butla, ktora pokazales jest z jakiegos lzejszego stopu i wazy mniej niz zwykla butla stalowa. Oraz jezeli mozna byloby dolewac do niej gaz na stacjach LPG legalnie, to uwazam, ze byloby to bardzo dobre rozwiazanie.

Poki co trzeba radzic sobie inaczej ;-)


Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 8 kwie 2016, 07:33

Znalezłem na następnym forum coś podobnego albo nawet to samo. Butla podobno jest z amelinium, można w niej zamontować wskaźnik poziomu więc odpada problem z tankowaniem. Butla waży 7,5 kg.
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopi ... ia&start=0
http://www.alugas.de/produkte/wohnmobil/
Jednak sposób montażu tam pokazany nie daje możliwości wyjęcia butli i podjechania z nią autem do najbliższej stacji lpg, co w tej sytuacji jest bez sensem w moim mniemaniu. Chciałbym taką butlę ale właśnie z możliwością jej dotankowania bez konieczności zapinania budy do holownika.
Niestety cena zabija, 350 ojro :wtf: :crazy: więc zostaje 11kg plus awaryjnie mała turystyczna.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 8 kwie 2016, 07:58

reflexes pisze:Znalezłem na następnym forum coś podobnego albo nawet to samo. Butla podobno jest z amelinium, można w niej zamontować wskaźnik poziomu więc odpada problem z tankowaniem. Butla waży 7,5 kg.
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopi ... ia&start=0
http://www.alugas.de/produkte/wohnmobil/
Jednak sposób montażu tam pokazany nie daje możliwości wyjęcia butli i podjechania z nią autem do najbliższej stacji lpg, co w tej sytuacji jest bez sensem w moim mniemaniu. Chciałbym taką butlę ale właśnie z możliwością jej dotankowania bez konieczności zapinania budy do holownika.
Niestety cena zabija, 350 ojro :wtf: :crazy: więc zostaje 11kg plus awaryjnie mała turystyczna.


Rozwiązanie na rynek zachodni, a Polak jak zawsze musi kombinować zamiast po ludzku.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 8 kwie 2016, 08:22

Da się zrobić tak żeby sama butla była mobilna. Niestety ta cena.
http://shop.frontgas.de/produkt/gasflas ... befullbar/
Gasflasche_Frontgas.jpg

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 8 kwie 2016, 09:07

reflexes pisze:Da się zrobić tak żeby sama butla była mobilna. Niestety ta cena.
http://shop.frontgas.de/produkt/gasflas ... befullbar/
Gasflasche_Frontgas.jpg

Takie coś to rozumiem , jeszcze tylko zmiana przepisów w PL odnośnie napełniania butli na stacjach lpg i cena odpowiednia na polski rynek.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: Robcio » piątek, 8 kwie 2016, 09:31

Bez zmiany przepisow dotyczacych napelniania butli na stacjach LPG, kupowanie tych drozszych 'napelnialnych' butli zwyczajnie nie ma sensu, poniewaz nielegalnie to i teraz kazda butle mozna napelnic.

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 8 kwie 2016, 09:58

jeszcze tylko zmiana przepisów w PL odnośnie napełniania butli na stacjach lpg i cena odpowiednia na polski rynek.

Bez zmiany przepisow dotyczacych napelniania butli na stacjach LPG


Czemu zakładacie, że będzie to potraktowane jak butla 11kg. Przecież równie dobrze można to potraktować jak zbiornik lpg w aucie i legalnie tankować jak samochód na każdej stacji. Poza tym skoro ktoś wprowadza to na rynek to chyba ma tą kwestię jakoś załatwioną, taką mam nadzieję ale z drugiej stronny mi to lotto, bo za taką kasę na pewno nie kupię :lol: .

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4379
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 8 kwie 2016, 11:51

Hmm, podoba mi się ten pomysł z uwagi na swoją praktyczność. Czyli idealny byłby nakręcany na 11 kg butlę zawór do tankowania wyposażony we wskaźnik poziomu (manometr) oraz ciśnieniowy zawór który odbiłby przy 80% napełnienia butli. Dopiero do tego zestawu nakręcony byłby reduktor z wyjsciem na zasilanie odbiorników w przyczepie. Butlę można by dotankować na dowolnej stacji, a po odkręceniu takiego zaworu butlę oczywiście spokojnie wymienić na inną. Gdyby to jeszcze posiadało uregulowania prawne, wszedłbym w temat bez dodatkowych pytań.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 9 / 1360 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10874
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: reflexes » piątek, 8 kwie 2016, 11:59

CornBlumenBlau pisze:Hmm, podoba mi się ten pomysł z uwagi na swoją praktyczność. Czyli idealny byłby nakręcany na 11 kg butlę zawór do tankowania wyposażony we wskaźnik poziomu (manometr) oraz ciśnieniowy zawór który odbiłby przy 80% napełnienia butli. Dopiero do tego zestawu nakręcony byłby reduktor z wyjsciem na zasilanie odbiorników w przyczepie. Butlę możnaby dotankować na dowolnej stacji, a po odkręceniu takiego zaworu butlę oczywiście spokojnie wymienić na inną. Gdyby to jeszcze posiadało uregulowania prawne, wszedłbym w temat bez dodatkowych pytań.

I już masz pomysł jak zostać obrzydliwie bogaty :lol: . Teraz zostało tylko to opatentować, wdrożyć do produkcji i sprzedaży. W związku z tym, że karawaningowców można doić do łez to obrzydliwie bogaty będzie razy dwa 8) .

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4379
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 8 kwie 2016, 12:20

Żeby ludzie chcieli to chętnie i nagminnie kupować, cena nie powinna być wyższa niż 250 - 300 zł. W każdym razie ja za to udogodnienie tyle bym dał.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 9 / 1360 km

Awatar użytkownika
byry007
Posty: 125
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 11:41

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: byry007 » sobota, 9 kwie 2016, 11:09

Z tego co wyczytałem na innym forum to butla 11kg starcza prawie na cały sezon na gotowanie wiec jest sens kupować jakieś zbiorniki? Lub założyć zbiornik z demontażu do lpg ze wskaznikiem i tankowac w drodze na wakacje lub na ostatniej stacji zatankować lpg i starczy no chyba ze ktoś jest miesiąc w jednym miejscu wiec może mu brakować .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: BobBudowniczy » sobota, 9 kwie 2016, 11:38

byry007 pisze:Z tego co wyczytałem na innym forum to butla 11kg starcza prawie na cały sezon na gotowanie wiec jest sens kupować jakieś zbiorniki? Lub założyć zbiornik z demontażu do lpg ze wskaznikiem i tankowac w drodze na wakacje lub na ostatniej stacji zatankować lpg i starczy no chyba ze ktoś jest miesiąc w jednym miejscu wiec może mu brakować .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jak już znajdziesz i kupisz swojego wymarzonego zgniłka z ogrzewaniem gazowym to dostrzeżesz sens :) uwierz mi.

Chociaż są lepsze rozwiązania niż butla samochodowa lpg, a przynajmniej w Niewiadówce. Bo kamper czy przyczepa zachodnia z ładownością 200-300 kilo to inna bajka.

Awatar użytkownika
byry007
Posty: 125
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 11:41

Re: Zbiornik LPG do przyczepy

Postautor: byry007 » sobota, 16 kwie 2016, 22:42

Juz kupilem zgniłka z ogrzewaniem pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości