Pompka do zimnej wody - jednorazowa

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: misha22 » środa, 2 mar 2022, 10:56

Firma Glober zechciała spełnić moje wymagania i mam już w ręku zaoferowany mi produkt.
Wygląda identycznie w budowie, króciec jest tylko 12 mm zamiast 11,2 ale mój, nauczony roboty, wąż do wody powinien to przełknąć.
Nie zgada się tylko nazwa, bo zamiast karawaningowa jest pompka do oleju napędowego i zamiast ceny 60 pln jest 21.
Poza tym różnic nie widzę, jest wtyczka pod gniazdo zapalniczki 12v, może cieńsze przewody, ale to nie ze względu na przewody założyłem ten wątek.
pozdrawiam,
M
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: misha22 » czwartek, 3 mar 2022, 21:45

Wprowadziłem pewne zmiany: podejrzewam że stary germański produkt, puścił wilgoć przez przejscie przewodów, w kitajskim wzmocniłem to połączenie za pomocą termokurcza. Ciekawostką pozostaje fakt przewodu 3 żyłowego do pompki DC 12V :)
PS, Gdybyście mieli zagwozdkę, który to plus czy minus, to pompki są rotacyjne i jest im wszystko jedno...

pump 3.jpg
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: misha22 » poniedziałek, 8 sie 2022, 18:13

misha22 pisze:Pompka jest po szczęśliwie zakończonej operacji.. Podanie WD od dołu /wlotu wody/ niewiele pomogło. Dopiero otwór fi6 w osi silniczka od "góry" i podanie tam kropli pomogło. Po kilkunastu minutach...
Na osi musi być luz około 1-2mm wtedy dopiero wchodzi na max obroty. Góra silnika jest częścią "suchą", woda tam nie dociera. Więc jakbym wpadł na pomysł przewiercenia od góry, zamiast przecinania dołu, byłbym bogatszy o te 60pln...
Prawdą jest to, że to pompa do pracy chwilowej, po kilkunastu sek. pracy, rozgrzewa się jak spirala w Farelu...

c... z tym, ale zabawy w majstra miałem moc...

pump 2.jpg


Pompka dostaje drugie życie. Po sklejeniu mastyką do zabezpieczenia spawów w przemyśle motoryzacyjnym, nie nadaje się już do wody pitnej. Ale problem podlewania kwiatków podczas urlopu rozwiąże. Jest tylko problem z wyłącznikiem czasowym - tu będzie działać sasiadka. Ale jej czynności ograniczymy tylko do pstryczka ON-OFF, z poziomu jej balkonu;)

Jak wyjdzie, podzielę się fotorelacją:)
Pozdr, M
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: cyran'o » wtorek, 9 sie 2022, 22:51

misha22 pisze:Wprowadziłem pewne zmiany: podejrzewam że stary germański produkt, puścił wilgoć przez przejście przewodów, w kitajskim wzmocniłem to połączenie za pomocą termokurcza. Ciekawostką pozostaje fakt przewodu 3 żyłowego do pompki DC 12V :)
PS, Gdybyście mieli zagwozdkę, który to plus czy minus, to pompki są rotacyjne i jest im wszystko jedno...

pump 3.jpg

Właśnie jestem po sekcji swojej pompki (Reich) która padła. Ja obstawiam że pompki puszczają wilgoć nie przez przejście przewodów, ale przez uszczelnienie na wale wirnika. Moja była cała mokra i czarna w środku .Raz łączyła ,a raz nie. Raczej nic się z tym nie da zrobić. Jeśli uszczelnienie się zużyje pompka dostaje wody. Następny zakup to pompka Maas ,ale tylko z tego powodu że miała od razu zawór zwrotny. Wygląda identycznie jak ta u Miszy na zdjęciu. Nie wiem kto to produkuje. Pewnie Chińczycy. Zobaczymy ile posłuży.
Załączniki
12345.png

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: Murano » środa, 10 sie 2022, 18:50

cyran'o pisze:
misha22 pisze:Wprowadziłem pewne zmiany: podejrzewam że stary germański produkt, puścił wilgoć przez przejście przewodów, w kitajskim wzmocniłem to połączenie za pomocą termokurcza. Ciekawostką pozostaje fakt przewodu 3 żyłowego do pompki DC 12V :)
PS, Gdybyście mieli zagwozdkę, który to plus czy minus, to pompki są rotacyjne i jest im wszystko jedno...

pump 3.jpg

Właśnie jestem po sekcji swojej pompki (Reich) która padła. Ja obstawiam że pompki puszczają wilgoć nie przez przejście przewodów, ale przez uszczelnienie na wale wirnika. Moja była cała mokra i czarna w środku .Raz łączyła ,a raz nie. Raczej nic się z tym nie da zrobić. Jeśli uszczelnienie się zużyje pompka dostaje wody. Następny zakup to pompka Maas ,ale tylko z tego powodu że miała od razu zawór zwrotny. Wygląda identycznie jak ta u Miszy na zdjęciu. Nie wiem kto to produkuje. Pewnie Chińczycy. Zobaczymy ile posłuży.

Ile miał Reich? U mnie służy 8 rok w zapiekance. W wielorybie wodę mam dwa i z obu od razu jest woda w kranie. Może mają wbudowany zaworek?

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: misha22 » czwartek, 11 sie 2022, 08:31

Podlewanie kwiatków ciąg dalszy: Wszystko działa, tylko:
Przewody 4/6 które kupiłem są bardzo miękkie i lubią się załamywać na zakrętach. Chyba dostałem silikonowe zamiast igielitowych
Dzielnik, a właściwie rozdzielnik na 6, powinien mieć jakieś regulacje przekroju na poszczególne wyloty/ bo przecież nie wszystkie doniczki są równe i nie wszyscy lubią dużo woody:)
Ale regulacje dla tych co lubią mniej, zrobiłem zmniejszając przekrój z 4/6 wciskając kawałek przewodu 3/4
4/6 oznacza w terminologii akwarystycznej: rurkę o wymiarach 4mm w środku/6mm na zewnątrz.
Generalnie bardzo wdzięczna zabawa, drugie życie dla pompki;) Przy większych porządkach na balkonie przewodziki będą ładnie poprowadzone, rozdzielacze pochowane, a końcówki spryskiwaczy ładnie wwiercone do doniczek i skrzynek.

Podpowiedzcie, jaki sterownik i z czego można zaadoptować zamiast uczynnej sąsiadki? Sąsiadka się zgodzi, ale jak osiagnę już pełną profeskę to sterownik by się przydał:) wszystko jest na 12V
Czasowo to wyglada tak:
przy tej wydajności pompy, wystarczy raz na dzień: 2 x po 15 sek w odstępie 2 min żeby wszyscy mieli mokro i w tym czasie przelewa się 5 litrów wody. Bezobsługowość za małe pieniądze mi się marzy...i bez szafy sterowniczej wielkosci bańki na wodę;)
IMG_20220811_073326.jpg
Nie da się ukryć skąd przyszła inspiracja

Pozdrawiam wakacyjnie.
M
Załączniki
IMG_20220811_073336.jpg
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: kooba » czwartek, 11 sie 2022, 09:33

A to automatyczne sterowanie to ma być uruchamiane po prostu na czas co kilka dni czy myślisz o jakichś czujnikach wilgotności?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: stachu_gda » czwartek, 11 sie 2022, 09:49

misha22 pisze:Podpowiedzcie, jaki sterownik i z czego można zaadoptować zamiast uczynnej sąsiadki? Sąsiadka się zgodzi, ale jak osiagnę już pełną profeskę to sterownik by się przydał:) wszystko jest na 12V


Ja do smarowania łańcucha w motocyklu (do sterowania elektrozaworem otwierającym przepływ oleju) używam czegoś takiego:
https://allegro.pl/oferta/przekaznik-cz ... 1013463757
Kosztuje mało, i działa, natomiast z racji tego że dla obydwu timerów jest jedna podstawa czasowa (albo sekundy, albo minuty, albo godziny) - musisz przemyśleć czy któryś zakres czasowy (pewnie sekundowy) spełni Twoje oczekiwania.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: cyran'o » czwartek, 11 sie 2022, 11:23

Murano pisze:Ile miał Reich? U mnie służy 8 rok w zapiekance. W wielorybie wodę mam dwa i z obu od razu jest woda w kranie. Może mają wbudowany zaworek?


Reich u mnie rok, tyle co mam przyczepę, ile więcej nie wiem, nie widziałem na niej daty produkcji. Co do zaworka zwrotnego to u mnie wcześniej był również na Reich-u dlatego szukałem pompki o podobnych parametrach i trochę wyższej wydajności. Ale z tej co mam, nie do końca jestem zadowolony. Jeśli wyjąć ją ze zbiornika z wodą, to z pompki wyleci woda i potem ma problem ją zassać. Długo mieli i woda nie chce lecieć. Jak już zassie to działa. Zauważyłem że Reich miał od góry taka małą dziurkę w obudowie, pewnie do samo zalewania wodą pompki. Po włożeniu do zbiornika dawała od razu. Może w ten sposób niweluje potrzebę stosowania zaworków zwrotnych w krótszych instalacjach.(W środku takowego nie było , a rozebrałem ją na części pierwsze :D )Jak mnie pompka będzie wkurzać, to chyba nawiercę w niej ten mały otworek. Generalnie nie polecam pompki Maas.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: misha22 » czwartek, 11 sie 2022, 14:30

kooba pisze:A to automatyczne sterowanie to ma być uruchamiane po prostu na czas co kilka dni czy myślisz o jakichś czujnikach wilgotności?

Tylko czasowo, raz dziennie. Na balkon i tak większość opadów deszczu nie dociera, jest raczej bardzo sucho.
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: misha22 » czwartek, 11 sie 2022, 14:43

stachu_gda pisze:
misha22 pisze:Podpowiedzcie, jaki sterownik i z czego można zaadoptować zamiast uczynnej sąsiadki? Sąsiadka się zgodzi, ale jak osiagnę już pełną profeskę to sterownik by się przydał:) wszystko jest na 12V


Ja do smarowania łańcucha w motocyklu (do sterowania elektrozaworem otwierającym przepływ oleju) używam czegoś takiego:
https://allegro.pl/oferta/przekaznik-cz ... 1013463757
Kosztuje mało, i działa, natomiast z racji tego że dla obydwu timerów jest jedna podstawa czasowa (albo sekundy, albo minuty, albo godziny) - musisz przemyśleć czy któryś zakres czasowy (pewnie sekundowy) spełni Twoje oczekiwania.



cytujac specyfikacje:
"Tryb 4: W tym trybie po włączeniu modułu do zasilania , po upłynięciu czasu ustawionego dla timera T1 następuje załączenie przekaźnika. Następnie po upływie czasu ustawionego dla timera T2 następuje rozłączenie przekaźnika i cały program automatycznie zaczyna działać od początku. W tym trybie program działa w nieskończoność."


I to jest TO! jak się nie uda ustawić zakresu 86 400sek /doba/ to przytęperuję pompę i przejdę na minuty. Dalsze prace we wrześniu:)

Jesli sa inne pomysły to poproszę.
Pozdr
M
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: stachu_gda » czwartek, 11 sie 2022, 19:34

Możesz ustawiać timer w sekundach dla otwarcia i zamknięcia, ale max licznik każdego timera to bodajże 999 sekund.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: reflexes » sobota, 27 sie 2022, 13:11

No i niestety muszę potwierdzić, że jakość pompki (tej z pierwszego posta) jest tragiczna. Zamontowałem ją 10 sierpnia 2021 roku, a dzisiaj uległa awarii. Zaczęła robić zwarcie albo zbyt duży pobór prądu, bo regulator zaczął odcinać prąd. Co ciekawe znalazłem w bakiście jakiś antyk, który wymontowany dawno temu jeszcze z Chateau, bo tam były dwie pompki (kuchnia, łazienka osobno) i działa.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: cyran'o » niedziela, 28 sie 2022, 17:02

Zakupiona przeze mnie pompka Maas po zainstalowaniu i testowaniu, oraz miesięcznym zaleganiu w zbiorniku z wodą, właśnie dokończyła żywota. Grzeje się i nie chodzi. Wiedziony przeczuciem co do jakości zakupionego towaru na szczęście zachowałem paragon. Zobaczymy jak będzie przebiegała reklamacja. :cry:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pompka do zimnej wody - jednorazowa

Postautor: reflexes » niedziela, 28 sie 2022, 19:20

No to mnie pocieszyłeś. Właśnie dzisiaj zamówiłem taką samą. Zaraz anuluję zakup na allegro.
Panowie, co kupić?


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości