Jaki może być powód przeciekania

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Bpbpbp
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 20 wrz 2016, 21:10

Jaki może być powód przeciekania

Postautor: Bpbpbp » niedziela, 2 maja 2021, 13:15

Witajcie. Wyczułem delikatnie wilgotną tapicerkę pod oknem otwieranym. Wymieniałem wcześniej panele pilśniowe wokół okna i siłą rzeczy uszczelkę musiałem ruszyć i niektóre zszywki powyciągać. Może to jest przyczyna. Powiedzcie czy te zszywki można zastąpić wkrętami i czy dawać uszczelnienie pomiędzy uszczelką a skorupą? Co zrobić z tym obrzeżem meblowym, które przy usuwaniu zszywek popękało. Uszczelka w miarę miękka, ale zastanawiam się czy jej nie wymienić i na co zwrócić uwagę przy wymianie.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Jaki może być powód przeciekania

Postautor: RAFALSKI » niedziela, 2 maja 2021, 14:26

Bpbpbp pisze:Powiedzcie czy te zszywki można zastąpić wkrętami i czy dawać uszczelnienie pomiędzy uszczelką a skorupą?

Możesz je zastąpić wkrętami a nawet małym gwoździkami. Uszczelnienie koniecznie.
Bpbpbp pisze:Co zrobić z tym obrzeżem meblowym, które przy usuwaniu zszywek popękało.

To tylko tak wygląda, jest to klin do okien otwieranych i kupisz go bez problemu. Do montażu przydatny jest pewien przyrząd ale bez niego też da radę, np. przy pomocy szerokiego płaskiego wkrętaka.
Bpbpbp pisze: Uszczelka w miarę miękka, ale zastanawiam się czy jej nie wymienić i na co zwrócić uwagę przy wymianie.

W miarę miękka to nic nie mówi, zależy ile ma lat. Przy wymianie przede wszystkim dociąć wykładając ją wokół ramy, aby przypadkiem nie uciąć za skąpo. No i uszczelniacz dać.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Jaki może być powód przeciekania

Postautor: tomcat » niedziela, 2 maja 2021, 14:30

Jako przyczynę przecieku obstawiam właśnie uszkodzenie klina :?
Uszczelka w tym miejscu niewłaściwe dolega do skorupy no i woda znalazła sobie ujście.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jaki może być powód przeciekania

Postautor: cyran'o » niedziela, 2 maja 2021, 15:59

Jeśli to okno na ścianie czołowej, to woda czasem podcieka przez otwory kablowe świateł pozycyjnych.Spływa po ścianie i zawilgaca wykładzinę.Nie napisałeś o którym oknie mowa.

Bpbpbp
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 20 wrz 2016, 21:10

Re: Jaki może być powód przeciekania

Postautor: Bpbpbp » niedziela, 2 maja 2021, 17:07

Tak, to na ścianie czołowej ale wydaje mi się, że to wina uszczelki bo tak się dzieje od chwili gdy ją poruszałem. Jeszcze jedno - czym uszczelnić nową uszczelkę?

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Jaki może być powód przeciekania

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 3 maja 2021, 12:17

Można uszczelnić uszczelniaczem typu Sikaflex, Soudaflex czy innym podobnym, poliuretanowym. Na pewno nie warto stosować zwykłego silikonu.
Uszczelniacz nakłada się na odpowiednio dociętą na długość uszczelkę a później wykłada ją po obwodzie otworu okiennego. Daje się pojedynczą ścieżkę uszczelniacza w wewnętrznym narożniku uszczelki który wypada na krawędzi laminatu i drewnianej ramy okna.

To wszystko jest opisane w wątkach remontowych i często okraszone fotkami. Warto poszukać :)


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości