Nieszczelne drzwi w N 126 n

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Bpbpbp
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 20 wrz 2016, 21:10

Nieszczelne drzwi w N 126 n

Postautor: Bpbpbp » wtorek, 6 paź 2020, 18:01

Witam. Przeszukałem forum i nie znalazłem informacji na temat nieszczelności drzwi. Jeśli przeoczyłem - nie ukrzyżujcie. Coś się skurczyło, nie wiem czy skorupa czy drzwi. Jest szpara pomiędzy futryną a drzwiami i podczas mocnego deszczu przy progu robi się mała kałuża. Jak temu zaradzić. Będę wdzięczny za konstruktywne rady.

Samoogon

Re: Nieszczelne drzwi w N 126 n

Postautor: Samoogon » wtorek, 6 paź 2020, 19:43

Dodatkowa uszczelka, taka zwykła przyklejana, pojedyncza z Castoramy.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nieszczelne drzwi w N 126 n

Postautor: tantalos » wtorek, 6 paź 2020, 20:05

Podkleiłem uszczelką ale podczas mycia czy ulewnego deszczu podkładam szmatę/ręcznik bo zawsze przy progu też robi mi się mała kałuża. Mam wrażenie że to raczej z kratki :?:
Będę musiał zrobić test i siedzieć w przyczepie kiedy druga osoba będzie polewać drzwi.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nieszczelne drzwi w N 126 n

Postautor: cyran'o » środa, 7 paź 2020, 16:42

Ja podczas remontu wyjmowałem aluminiową ramę drzwi, a podczas ponownego montażu zauważalnie mocniej ściągnąłem ją wkrętami, więc się nieco rozdymała. Drzwi okleiłem uszczelką o której pisze kolega Samoogon i załatwiło to sprawę, ale być może receptą jest wymontowanie ramy i podłożenie pod nią jakiegoś dystansu który by ją lekko zacisnął. Pasowanie drewnianych listew w których osadzona jest rama może nie być zbyt dokładne i może stąd ten problem.


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości