Czyszczenie laminatu

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Czyszczenie laminatu

Postautor: NORBY33 » sobota, 21 lut 2015, 21:48

Myślę,ze Tempo jest OK ale bardziej ściera laminat niż G3 na mokro. Przy polerowaniu cepki raz na rok czy dwa trzeba to robić z wyczuciem zarówno z Tempo jak i z G3. Jeżeli chodzi o pajączki próbował,może ktoś coś takiego ?

http://allegro.pl/emalia-zaprawkowa-tec ... 65154.html
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie laminatu

Postautor: vvarrior » sobota, 21 lut 2015, 22:09

Czytałem gdzieś o nakładaniu topkotu strzykawką w spękanie i szlifowaniu. Ale czy to się wyrówna bez lakierowania którego chciałbym uniknąć.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Czyszczenie laminatu

Postautor: chris_666 » sobota, 21 lut 2015, 22:26

vvarrior pisze:Czytałem gdzieś o nakładaniu topkotu strzykawką w spękanie i szlifowaniu. Ale czy to się wyrówna bez lakierowania którego chciałbym uniknąć.


jak umiejętnie poszlifujesz to będzie ok , kwestia wprawy i odrobiny cierpliwości i odpowiedzniej gradacji papieru :thumbup:

przy odrobinie wprawy można ładnie poprawić lakier na samochodzie (głębokie rysy i inne ubytki) gdzie trzeba podkład, bazę i klar kłaść to na laminacie też da radę 8)

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Czyszczenie laminatu

Postautor: Slawol74 » sobota, 21 lut 2015, 22:40

http://www.gazeta.jacht-market.com.pl/l ... sloneczka/ kilka rys można się pobawić ale jak dużo to jest co robić .
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
tacho
Posty: 73
Rejestracja: środa, 3 wrz 2014, 23:08
Lokalizacja: ETM

Re: Czyszczenie laminatu

Postautor: tacho » sobota, 21 lut 2015, 22:53



Raczej się nie nadaje.Mowa jest tu o naprawie emalii, a nie o żelkocie.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie laminatu

Postautor: vvarrior » niedziela, 22 lut 2015, 00:09

Slawol74 pisze:http://www.gazeta.jacht-market.com.pl/likwidujemy-pajaczki-i-sloneczka/ kilka rys można się pobawić ale jak dużo to jest co robić .

Dzięki czytałem podobny opis ale w formie bloga i gdzieś mi zaginął w boju link. Trzeba będzie zaryzykować bo boję się że po lakierowaniu zaprakuje gdzieś pomalowaną budkę w krzakach albo przejadę się po lesie i efekt będzie gorszy od pierwotnego.
Jeśli już przy pastach polerskich i czyszczeniu jesteśmy to zaryzykowałem i pojechałem też pastą tempo po szybie. Miałem jakieś pozostałości ;) chyba cennika po zapiekankach ale pastą zeszło elegancko a szyby odzyskały przeźroczystość.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości