Problem z VIN

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Mruwasek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2017, 19:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Problem z VIN

Postautor: Mruwasek » piątek, 26 mar 2021, 16:35

Witam wszystkich.
Słuchajcie, drogą nabycia mój tata zakupił zapiekankę 78 rok do remontu. W tym czasie kiedy robi ją na bóstwo chciał też przerejestrować (kilka umów po kolei i na końcu ojciec jako ostatni właściciel przybytku). Jak to w tamtych latach przyczepa ma tylko krótki nr VIN czy jak kto woli ramy. W starym dowodzie rejestracyjnym na umowach i tabliczce jest ten sam krótki nr ramy. Kojarzę, że w tych latach to był standard ale babsko w urzędzie nagle stwierdza, że potrzebny jest długi nr VIN gdzie nie ma i nie było takiego numeru.
Pytanie do was. Jak ją uświadomić, że nie wie co mówi? Zarejestrować ją jak jest w papierach? A może mieliście podobną sytuację? No bo teraz to chyba musimy sami wystukać nowy długi numer VIN?

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Problem z VIN

Postautor: tomcat » piątek, 26 mar 2021, 17:03

Ja na ramie mam "długi" numer VIN, a w dowodzie "krótki" i podczas rejestracji nie było problemów...
Co urząd to inne podejście do tematu...

Na tabliczce może jest "krótki", a na ramie nie ma go wcale :?:
Według mnie pozostaje podjechać do diagnosty w celu potwierdzenia wiarygodności numerów i wypisania przez niego odpowiedniego zaświadczenia.
W tej sytuacji pomógłby pewnie też wyciąg z homologacji ale dla tych roczników to już raczej nie do wyciągnięcia :?
Mruwasek pisze:...
No bo teraz to chyba musimy sami wystukać nowy długi numer VIN?

A co chcesz tam nabić?
Przecież jak piszesz nie masz długiego numeru VIN?

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Problem z VIN

Postautor: tantalos » piątek, 26 mar 2021, 17:15

Do diagnosty, niech ci wystawi papier ze stanem faktycznym. Jeśli nadal będzie problem to wołać kierownika albo inną kompetentną osobę.

sp9sjz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 2 mar 2021, 21:51

Re: Problem z VIN

Postautor: sp9sjz » piątek, 26 mar 2021, 17:30

Ja na ramie mam długi vin, a w DR tylko ostatnie 5 cyfr i nie było problemu z przerejestrowaniem. Byłem u diagnosty pytać, czy robić odczyt "z natury"; oświadczenie diagnosty i 17 znakowy vin byłby w nowym dowodzie. A on zapytał "aż tak Ci to jest potrzebne? W CEPiK masz 5 znakowy nr ramy i jest ok." Prawdopodobnie masz czarną blachę, niekompletne wagi, DMC, czy ilość osi. Tak miałem przy N250. Jest nawet zapis od którego roku VIN musi być, chyba jak pierwsza rejestracja była w 199-którymś roku, ale tu nie jestem pewny. Powodzenia!

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Problem z VIN

Postautor: tantalos » piątek, 26 mar 2021, 19:47

sp9sjz pisze: W cepik masz 5 znakowy nr ramy i jest ok...

Z tym krótkim VINem to bym uważał. W swoim DR poprawiałem i diagnosta mi powiedział, że identyczny krótki VIN ma pięć innych przyczep w CEPIKu. Ciekawe jaki przebieg miałaby kontrola drogowa, a szczególnie za granicą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Problem z VIN

Postautor: Miron EZD » piątek, 26 mar 2021, 20:29

Wątpię aby w 1978 roku ktoś u nas słyszał o takim wynalazku jak VIN.
Była tabliczka znamionowa z typem przyczepy i numerem seryjnym.
Jeżeli w papierach się zgadza to co jest na tabliczce znamionowej i na ramie, to pani z wydziału komunikacji niech się buja.
Skąd masz wyczarować ten numer skoro go nie ma.
Co innego jeśli na ramie jest wybity pełny numer a w papierach jest krótki.
Wtedy zaświadczenie od diagnosty i po sprawie.

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Problem z VIN

Postautor: Marcin4x4 » piątek, 26 mar 2021, 20:38

Mam trochę do czynienia ze starymi autami i nawet niedawno rejestrowałem auto, gdzie VIN był czterocyfrowy. Nie stanowi to żadngo problemu. W Wydziale Komunikacji rozmiawiaj z kierownikiem, a nie panią w okienku, bo może zdarzyć się tak, że pani w okienku obok będzie miała inne zdanie. W razie czego niech sobie wbije 12345XXXXXXXXXXXX jak jej brakuje znaków...
Pozdrawiam!
Marcin

Awatar użytkownika
dovers_ck
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 188
Rejestracja: niedziela, 22 gru 2019, 20:33
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem z VIN

Postautor: dovers_ck » piątek, 26 mar 2021, 22:40

Ja rejestrowałem przyczepkę westfalie z Niemiec z 82r też z krótkim nr. ramy i nie było problemów. To samo z dwoma motocyklami też krótki nr. ramy i zero problemów. Widziałem przy MZ że odpisywała "X" I to prawdopodobnie przy nr. ramy.
Dominik
FSO Polonez mr87 1989r.
FSO Polonez Caro+ 1999r.
Fiat 126p 1986r.
Zastava Yugo Koral 1998r.
Delta RMR24 1987r.
Honda nh50 1988r.
Westfalia 121511 1982r.
Niewiadów Tramp 1966r.
MZ ES125/1 Trophy 1974r.

dzin1975

Re: Problem z VIN

Postautor: dzin1975 » sobota, 27 mar 2021, 06:50

dovers_ck pisze:Ja rejestrowałem przyczepkę westfalie z Niemiec z 82r też z krótkim nr. ramy i nie było problemów. To samo z dwoma motocyklami też krótki nr. ramy i zero problemów. Widziałem przy MZ że odpisywała "X" I to prawdopodobnie przy nr. ramy.

Przepisałem Ogara, na Natalię. Na zniżki. Problem jak uj. Musiałem moto na przyczepę i do diagnosty na potwierdzenie nr, mas itp. Są 2 WK w Kielcach? Czy trafiła nie do tego pokoju? ;)
Tak jak chłopaki pisali wcześniej, wszystko zależy od peselu pani za biurkiem...Chore :cry:

Awatar użytkownika
dovers_ck
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 188
Rejestracja: niedziela, 22 gru 2019, 20:33
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem z VIN

Postautor: dovers_ck » sobota, 27 mar 2021, 07:37

dzin1975 pisze:[Są 2 WK w Kielcach? Czy trafiła nie do tego pokoju? ;)
Tak jak chłopaki pisali wczesniej, wszystko zależy od peselu pani za biurkiem...Chore :cry:

Jeden jest, dokładnie tak jak mówią wszyscy. Zależy na kogo się trafi.
Dominik
FSO Polonez mr87 1989r.
FSO Polonez Caro+ 1999r.
Fiat 126p 1986r.
Zastava Yugo Koral 1998r.
Delta RMR24 1987r.
Honda nh50 1988r.
Westfalia 121511 1982r.
Niewiadów Tramp 1966r.
MZ ES125/1 Trophy 1974r.

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Problem z VIN

Postautor: popiolekpolska » sobota, 27 mar 2021, 09:08

dzin1975 pisze:... wzzystko zależy od peselu pani za biurkiem...Chore :cry:

Niekoniecznie peselu, ale wiedzy i chęci pomocy człowiekowi.

tantalos pisze:
sp9sjz pisze: W cepik masz 5 znakowy nr ramy i jest ok...

Z tym krótkim VINem to bym uważał. W swoim DR poprawiałem i diagnosta mi powiedział że identyczny krótki VIN ma pięć innych przyczep w CEPIKu. Ciekawe jaki przebieg miałaby kontrola drogowa a szczególnie za granicą :mrgreen:

Numer może być taki sam, ale model i rok już nie. Co do kontroli to nie ma problemu, zawsze możesz się powołać na konwencję wiedeńską.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Mruwasek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2017, 19:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Problem z VIN

Postautor: Mruwasek » niedziela, 28 mar 2021, 12:21

Jestem umówiony do urzędu w piątek i zobaczymy jak ostatecznie sprawa się rozwiąże. Opiszę na czym stanęło.

Samoogon

Re: Problem z VIN

Postautor: Samoogon » niedziela, 28 mar 2021, 15:01

Jak byłem w starostwie to poprosiłem żartem o najstarszą Panią, która oczywiście się obraziła. Wyjaśniłem, że chodzi mi o to żeby wyjaśniła jak to dawniej bywało, bo te młode to nic nie wiedzą. Konsultacja z kierowniczką i nie było żadnych problemów z rejestracją, bo może pisać niekompetentny diagnosta, który to jak każdy wieśniak mający trochę władzy zaczął się wymądrzać, że to niby przyczepa specjalna. Pani wskazała gdzie i co ma wpisać i się kadrowanie skończyło :)

easy_rider
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 333
Rejestracja: czwartek, 1 kwie 2021, 10:33
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Problem z VIN

Postautor: easy_rider » niedziela, 18 kwie 2021, 16:30

Kupiłem ostatnio zapiekankę na żółtych tablicach. Miałem 5 cyfr ramy i ze względu na dokumentację (zdjęcie + opinia biegłego) powiedziałem Pani, że dobrze by było, aby wpisać cały VIN do dowodu rejestracyjnego. Nie było problemu, żadnego dodatkowego przeglądu nie musiałem robić. Zupełnie ludzkie podejście :mrgreen:
---------------------------------------
N126e 1986r.
T4 Atlantis 1999r.
W210 1998r.
Passat B5 2004r
Passat B4 1994r.
Ogar 205 1988r. (dwubiegowy) :mrgreen:


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości