Stabilizator - opinie, doświadczenia

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...

Kabuz1
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 31 sie 2019, 16:51
Lokalizacja: Lubin

Re: Stabilizator - opinie, doświadczenia

Postautor: Kabuz1 » poniedziałek, 29 cze 2020, 18:26

Witam kolegów. Chciałbym zapytać o prowadzenie przyczepy z racji, że jest to moja pierwsza i nie do końca wiem jak powinna się prowadzić. Opiszę moją sytuację. Jadąc po równej drodze prowadzi się bardzo dobrze. Problem pojawia się na nierównościach, wszystko czuć na haku. Jak podskoczy przyczepa automatycznie podskakuje tył auta. Nie wiem czy tak powinno być. Jeździłem parę razy z przyczepą wypełnioną gruzem i takiego efektu nie było. Miałem takie wrażenie jakbym jej nie miał na haku. Może ma uszkodzony siłownik najazdu albo coś innego.

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stabilizator - opinie, doświadczenia

Postautor: Mobil-Zasada » poniedziałek, 29 cze 2020, 18:50

Czuć czuć. Moja zapiekanka nie ma żadnych resorów, amortyzatorów, hamulca też nie mam. Amortyzują tylko opony no i siłą rzeczy spore siły przechodzą na auto.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stabilizator - opinie, doświadczenia

Postautor: tantalos » poniedziałek, 29 cze 2020, 20:53

Nie napisałeś jakie masz zawieszenie w przyczepie ale z opisu prowadzenia wnioskuję że na osi skrętnej a te tak niestety mają. Stabilizator ograniczy szarpanie ale cudów nie ma i będzie czuć. Po wymianie osi skrętnej w mojej ence na nową szarpanie mocno się ograniczyło. W obecnej towarówce mam resor i jest o niebo lepiej chociaż pusta/z lekkim ładunkiem przyczepka podskakuje. Natomiast poprzednia towarówka była SAMem i miała zawias z Astry I i to była rewelacja. Ta przyczepka pusta czy pełna jechała tak samo, jej po prostu nie czułem na haku! ZERO jakiegokolwiek szarpnięcia, z ładunkiem czy bez płynęła za autem :)
Małe OT ale dorzucę jeszcze fotę z mojego archiwum:
Załączniki
20191111_102503.jpg

Kabuz1
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 31 sie 2019, 16:51
Lokalizacja: Lubin

Re: Stabilizator - opinie, doświadczenia

Postautor: Kabuz1 » poniedziałek, 29 cze 2020, 22:04

Tak; zawieszenie oryginalne, sama oś sekrętna z hamulcem. Muszę coś pomyśleć o resorach.


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości