Cynkownia z dużą wanną do ram?

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cynkownia z dużą wanną do ram?

Postautor: Murano » czwartek, 10 lut 2022, 10:11

Moja rama po wymianie dyszla ważyła 90 kg. Po cynkowaniu 96 kg.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Cynkownia z dużą wanną do ram?

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 10 lut 2022, 11:21

W Owadowie faktycznie coś pajacują.
Taka historyjka, jakoś na początku pandemii pospawałem nową pergolę pod winorośl. Takie pięć bramek, wszystko łapane elektrodą. No i to im się nie spodobało, że takich spawów się nie cynkuje, że coś tam pryska, że żużel w spawach, że nie biorą odpowiedzialności i takie tam. Uparłem się żeby mi zrobili na moją odpowiedzialność, nawet podpisałem że nie będę miał pretensji do jakości pokrycia spawów. Zrobili i faktycznie może miejscami nie pokryło ale to moja wina jako marnego spawacza, gdyby spoiny były lepiej położone to pokrycie byłoby eleganckie. Dla dodatkowego zabezpieczenia pociągnąłem spawy farbą i tak stoi już prawie dwa lata, zero śladów rudej.

dzin1975

Re: Cynkownia z dużą wanną do ram?

Postautor: dzin1975 » czwartek, 10 lut 2022, 13:33

RAFALSKI pisze:Zrobili i faktycznie może miejscami nie pokryło ale to moja wina jako marnego spawacza, gdyby spoiny były lepiej położone to pokrycie byłoby eleganckie. Dla dodatkowego zabezpieczenia pociągnąłem spawy farbą i tak stoi już prawie dwa lata, zero śladów rudej.

Na pewno nie Twoja wina. Ocynk kryje wszystko, kwestia oczyszczenia i wykąpania. Na tą ocynkownię od dłuższego czasu słyszę narzekania.

Marcin4x4
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 15 sie 2016, 21:27

Re: Cynkownia z dużą wanną do ram?

Postautor: Marcin4x4 » czwartek, 10 lut 2022, 21:23

Wiem, że w Ciechanowie jest też cynkownia, która przyjmuje duże elementy.
Pozdrawiam!
Marcin


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości