Ocena stanu ośki

czyli rama, układ jezdny i zaczepy...
Pablozzz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Ocena stanu ośki

Postautor: Pablozzz » wtorek, 7 wrz 2021, 20:41

Witam. Mam prośbę o ocenę stanu ośki w mojej przyczepie a dokładnie chodzi mi o te gumy które wychodzą z belki. Czy to oznaka jakiegoś mocnego zużycia i czy przy tej osi robi się coś z łożyskami piast (chodzi mi tu o ewentualne dokręcenie). Piasty trzymają się sztywno, nie ma najmniejszego luzu ale wolę dopytać.

20210905_101126.jpg

20210905_101113.jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Ocena stanu ośki

Postautor: tomcat » wtorek, 7 wrz 2021, 21:56

Według mnie ta oś wygląda na dość świeżą jakby już ktoś ją wymieniał :?
Jaki to rocznik przyczepy :?:

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Ocena stanu ośki

Postautor: RAFALSKI » środa, 8 wrz 2021, 12:02

To jest na oko identyczna oś jak kiedyś montowałem do zapiekanki. To że wałki nieco wystają z rury to normalne i nie trzeba się tym przejmować. Nie świadczy to o ewentualnym zużyciu osi. Masz elegancką oś :)
Łożyska są tam dwurzędowe skośne, tzw. kompaktowe. Z nimi nic się nie robi prócz ewentualnej wymiany. Dla pewności zdejmij jeden dekielek, powinno siedzieć łożysko kryte gumą, żadnego smaru na wierzchu, itd. jak to jest w stożkowych.

Pablozzz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 4 kwie 2021, 00:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Ocena stanu ośki

Postautor: Pablozzz » środa, 8 wrz 2021, 19:27

Przyczepka 83r ale ośka była wymieniana na Alko. Niestety nie udało mi się dowiedzieć przy zakupie kiedy. Łożyska są wporządku tylko te gumy mnie interesowały ale jestem już spokojniejszy.


Wróć do „Podwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości