Remont N126a 75r

czyli nasza walka z przyczepą...
fuxs
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 cze 2021, 06:52

Remont N126a 75r

Postautor: fuxs » wtorek, 15 cze 2021, 23:08

Zgodnie z sugestiami ekipy z powitalni zakładam wątek remontowy. Cepka kupiona w stanie rozebranym więc pytań będę miał na pewno sporo przy składaniu tych puzzli. Rama i spód ogarnięte przez poprzedniego właściciela (w sumie było ich dwóch od nowości) czyli piaskowanie, malowanie proszkowe, ogarnięcie laminatu pod spodem plus baranek. To co zostało do zrobienia to ogarnięcie budki z zewnątrz i wewnątrz i tu od razu kilka pytań:
Jak gęsto dać listwy podłogowe? W każdą wręgę? Światła tylne - są wnęki i do nich powinny być dedykowane lampy które ponoć są już nie do dostania. Mam do niej lampy WAŚ 551L ale są za duże i nie chowają się całkowicie. Możecie polecić lampy które da się schować w te wnęki? Jeżeli nie ma nic takiego to chyba zalaminuję wnęki i dam te które mi się podobają najbardziej czyli pojedyncze okrągłe (kiedyś nawet piłem pewne trunki z kloszy takich lampek).
Kolejne pytanie tyczy się framugi wewnętrznej drzwi - czy tam przychodzi coś jeszcze? Jakiś laminat plastik czy coś takiego? Jeżeli chodzi o zewnątrz to kwestia listew nie daje mi spokoju - mam jedną (tą z kedrą) drugiej niestety nie ma. Wiem, że można kupić w okolicach Łodzi ale trzeba odebrać osobiście bo nie wysyłają - pytanie czy ta listwa jest konieczna? Czy fabrycznie szły przyczepki z jedną listwą? Wyprowadzenie laminatu nie będzie jakimś wielkim problemem dla mnie. Pytań na razie tyle ale na pewno będą kolejne. Co do wnętrza jeszcze to muszę przemyśleć jaki zrobić układ aby jak najwięcej było miejsc do spania - 2 dorosłych plus 5 dzieciaków i pies... Na szczęście mam duży namiot który chcę wykorzystać jako przedsionek - jest to Quechua T 4.2 Dome którą odpowiednim daszkiem chcę spiąć z przyczepą. Na szczęście dysponuję zapleczem w dziedzinie szycia, obróbki metalu, drewna, z laminowaniem też delikatna styczność była przy plastikach do motocykli więc większość prac powinna pójść gładko.

IMG_20210615_142950.jpg

IMG_20210615_143000.jpg

IMG_20210615_143118.jpg

IMG_20210615_143138.jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont N126a 75r

Postautor: tomcat » poniedziałek, 21 cze 2021, 07:59

fuxs pisze:...
Jak gęsto dać listwy podłogowe? W każdą wręgę?...

Fabrycznie są chyba w co drugiej ale gdzieś widziałem, że ktoś dawał w każdą...
fuxs pisze:... Światła tylne - są wnęki i do nich powinny być dedykowane lampy które ponoć są już nie do dostania. Mam do niej lampy WAŚ 551L ale są za duże i nie chowają się całkowicie. Możecie polecić lampy które da się schować w te wnęki? Jeżeli nie ma nic takiego to chyba zalaminuję wnęki i dam te które mi się podobają najbardziej czyli pojedyncze okrągłe (kiedyś nawet piłem pewne trunki z kloszy takich lampek)...

Oryginalne faktycznie są już nie do dostania ale może te WAŚ, które posiadasz nie będą takie tragiczne :?
Pojedynczych okrągłych też już raczej nie kupisz nowych oryginalnych lecz zamienniki na żarówki jednowłóknowe :idea:
Można poszukać używanych i jeśli korpus i uszczelka gumowa są w dobrym stanie to klosze kupisz nowe ( są dostępne zamienniki oryginalnych ) i wyglądają jak nówki ;)

fuxs pisze:...Kolejne pytanie tyczy się framugi wewnętrznej drzwi - czy tam przychodzi coś jeszcze? Jakiś laminat plastik czy coś takiego? ...

Jeśli dobrze pamiętam to chyba nie... :?

fuxs pisze:...Jeżeli chodzi o zewnątrz to kwestia listew nie daje mi spokoju - mam jedną (tą z kedrą) drugiej niestety nie ma. Wiem, że można kupić w okolicach Łodzi ale trzeba odebrać osobiście bo nie wysyłają - pytanie czy ta listwa jest konieczna? Czy fabrycznie szły przyczepki z jedną listwą? ...

Czy fabrycznie wychodziły z jedną listwą- chyba nie :?
Czy druga jest potrzebna? Pełni raczej tylko funkcję ozdobną maskując połączenie paneli skorupy. Niektórzy nie zakładając użycia przedsionka całkowicie z obu rezygnują wygładzając powierzchnię. Z jedną też da radę; pozostaje kwestia estetyki :roll:
fuxs pisze:... Co do wnętrza jeszcze to muszę przemyśleć jaki zrobić układ aby jak najwięcej było miejsc do spania - 2 dorosłych plus 5 dzieciaków i pies...

Duże wyzwanie przed Tobą ;)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Remont N126a 75r

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 21 cze 2021, 10:34

Tutaj możesz zerknąć jak te oryginalne lampy wyglądały.

P1040446.JPG

tomcat pisze:Pojedynczych okrągłych też już raczej nie kupisz nowych oryginalnych lecz zamienniki na żarówki jednowłóknowe

Czasem się trafiają ale trzeba się czaić. Jakiś czas temu udało mi się kupić.

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Remont N126a 75r

Postautor: misha22 » poniedziałek, 21 cze 2021, 11:22

fuxs pisze:co do wnętrza jeszcze to muszę przemyśleć jaki zrobić układ aby jak najwięcej było miejsc do spania - 2 dorosłych plus 5 dzieciaków i pies... Na szczęście mam duży namiot który chcę wykorzystać jako przedsionek - jest to Quechua T 4.2
g

Przy tej ilości osób, proponuję przerobienie na kuchnię, jedno spanie dla obsługi i agregat/truma do ogrzewania namiotu.
Pozdr.
Michał
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Remont N126a 75r

Postautor: BoskiWalenty » poniedziałek, 21 cze 2021, 15:26

Kolega Arrow montował jakieś we wnęki w swojej zapiekance. Odnajdź jego wątek i poczytaj. Nie pamiętam już co i jak ale z tego co pamiętam to nawet jakoś to wyglądało.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

fuxs
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 cze 2021, 06:52

Re: Remont N126a 75r

Postautor: fuxs » poniedziałek, 21 cze 2021, 16:54

Weekend zleciał nader pracowicie - udało się ogarnąć trzy ściany na gotowo pod malowanie (została strona z drzwiami i dach), podłoga przygotowana pod gumolit: listwy co każdą wręgę zalaminowane w 2 miejscach, na to OSB 12 zaimpregnowane folią w płynie i chlorokauczukiem.

Ze światłami faktycznie sprawa wygląda kiepsko ale decyzja zapadła - idą okrągłe z tym że czerwoną przerobię pod żarówkę dwuwłóknową aby to jakoś wyglądało czyli trójkąt a pod nim pomarańczowa i czerwona lampka. Miejsca po starych fabrycznych zlikwidowałem a otwory zalaminowałem.

Na dniach zamawiam lakier aczkolwiek waham się jeszcze co do koloru - rozsądek mówi białe ale biorę pod uwagę też delikatną szarość lub miętowy - o kolorach decyduje żeńska część ekipy remontowej a że to grafik z zawodu to nie mam co dyskutować :lol: w każdym razie w palecie Sigmy jest z czego wybrać.

IMG_20210618_085652.jpg

IMG_20210618_135252.jpg

IMG_20210618_191711.jpg

fuxs
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 cze 2021, 06:52

Re: Remont N126a 75r

Postautor: fuxs » piątek, 25 cze 2021, 15:02

Dziś ogarnięte światła. Jest to WAŚ WE93 przerobione pod żarówkę dwuwłóknową a dokładnie to żarówkę LED która mniej miejsca zajmuje i nie grzeje się tak jak klasyczna. Dokupiłem oprawki pod żarówkę BaY15d https://allegro.pl/oferta/gniazdo-oprawa-pod-zarowke-bay15d-s25-kabel-gn009-9773227922, wybebeszyłem sam metalowy wkład i po delikatnym rozszlifowaniu gniazda w lampie osadziłem na wcisk. Jedynie trzeba było dolutować kabel minusowy do oprawy bo standardowo był wciśnięty między plastik a metalowe gniazdo żarówki. Całość przedstawiam na załączonych zdjęciach, świeci ładnie. Jak pomaluję budę (mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu) to dam fotki jak to wygląda zamontowane i świecące.

IMG_20210625_113255.jpg
Podstawa lampy i gniazdo żarówki

IMG_20210625_113300.jpg
Gniazdo zamontowane w lampie

IMG_20210625_113328.jpg
Odstęp żarówki od klosza

fuxs
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 cze 2021, 06:52

Re: Remont N126a 75r

Postautor: fuxs » piątek, 2 lip 2021, 07:21

Pogoda płatała figle ale udało się pomalować. Farba to Sigma Sigmadur550 RAL6019. Teraz można się brać za środek ;)

IMG_20210701_174210.jpg

IMG_20210701_174148.jpg

IMG_20210701_174140.jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Remont N126a 75r

Postautor: tomcat » piątek, 2 lip 2021, 07:30

Zaczyna wyglądać ;)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości