Umarł król, niech żyje królEnka :)

czyli nasza walka z przyczepą...
Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » piątek, 23 kwie 2021, 20:42

Karolus pisze:
Samoogon pisze:Materac 140x190 mechanizm ten co pokazałeś tylko muszę sprawdzić ile niutów bo u mnie mogło by być więcej. Nie opada jak się podniesie ale mogło by się łatwiej podnosić. Nie pamiętam dokładnie czy to było 250N, sprawdzę i napiszę ale to raczej w weekend.
Jedno co mogę powiedzieć to warto zainwestować w stelaż, chroni materac przed wilgocią i nawet zimą nie było problemów. Sklejka powoduje wilgoć i wodę pod materacem.


Niuty w tej cenie wybieram więc sprawdź i doradź jak możesz. Jak byłby za mocny chyba łóżka nie otworzy? :lol: :lol:

Stelaż mówisz zrobić taki deseczkowy?

Stelaż kupiłem gotowy, a w zasadzie dwa. Razem miały chyba 160 więc pobawiłem się i je zwęziłęm, efekt jest taki, że mam zajebiste wyrko ;)
Myśle że deseczki zrobią podobny efekt.

No właśnie jest problem, bo jak kupisz za mocny to może sie otworzyć, jak za słaby to będzie ciężko podnosić. Jutro sprawdzę, czy na pewno mam 250N i napiszę ale chyba tak jak Damian napisał, 400 będzie lepszy. Miałem zamieniać siłowniki, nawet już dzwoniłem do firmy i nie robili problemów, ale wyjazdy były itp i jakoś tak przywykłem. Mogłoby być lżej ale tragedii nie ma. Za to samo rozwiązanie i wygodę z korzystania będę polecał; super się sprawdza to wyro.

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » sobota, 24 kwie 2021, 16:18

Mam 250 niutów więc śmiało bierz 400.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Karolus » sobota, 24 kwie 2021, 16:35

Samoogon pisze:Mam 250 niutów więc śmiało bierz 400.



Ok.... Będzie 400N

Kolejne pytanie - materac skądś, gdzieś, polecasz czy poprostu tylko wymiar trzymać?
Też mi się wydaje, żeby zrobić stelaż a te przerwy między deseczkami fajnie robią wentylację i nic nie skrapla itp - docelowo łóżko na stałe i graciarnia pod nim. :lol:

Dobrze myślę?

Jakieś propozycje co do materaca? Bo wymiar już mam - piankowy, powierzchniowy, kokos, twardy, miękki .... :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: tantalos » sobota, 24 kwie 2021, 18:02

Karolus pisze:Ok.... Będzie 400N

A nie mówiłem 8-)
Karolus pisze:Kolejne pytanie - materac skądś, gdzieś, polecasz ...Jakieś propozycje co do materaca?

Ja z Samoogonem kupowaliśmy tutaj a co do rodzaju to już musisz sam zdecydować.
https://allegro.pl/uzytkownik/Goodnight ... u-1-4-0415
Karolus pisze:... docelowo łóżko na stałe

Wierz mi że to dobry pomysł. Podnieś go jeszcze i masz pod wyrkiem mnóstwo miejsca.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5511
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: kooba » sobota, 24 kwie 2021, 18:07

Materac to bierz piankowy ze względu na masę.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Karolus » sobota, 24 kwie 2021, 19:12

kooba pisze:Materac to bierz piankowy ze względu na masę.


Kooba, masa masą ale lepszy taki co wiesz.... dobrze się śpi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » sobota, 24 kwie 2021, 19:20

Mam piankowy od gościa z linku co dał Damian, poszukam później dokładnie.
Powiem Ci tak, do domu kupiłem jakiś niby lepszy, za 1.5k memory foam, ochnaście stref srutututu itp.
Kamila chciała, żebym ten z przyczepy przyniósł do domu tak się nam dobrze na nim śpi, woli ten z przyczepy, zwykły piankowy tylko w dwóch rodzajach twardości ;)
Druga sprawa to wymiar, potrzebujesz o ile mnie pamięć nie myli 190x140 i te wszystkie kokosy, sprężyny itp takich wymiarów nie mają, albo góra złota na zamówienie.
Teraz oglądasz i jest tego pełno jak przyjdzie kupić okazuje się że nie ma co.

Tak montaż takiego łóżka, w taki właśnie sposób to najlepsze co można zrobić.
Będziesz kolejnym zadowolonym, to co mogę zagwarantować.
Jedyny minus to trzeba rolety podciągać (o ile ktoś ma) żeby podnieść wyrko.

Dokładnie ten:
https://allegro.pl/oferta/materac-piank ... 6762754241
Widzę, że teraz jest dużo większy wybór, także możesz kombinować.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Karolus » sobota, 24 kwie 2021, 19:44

No i będzie taki materac. W głowie szukałem pomysłu jak zamontować "system do podnoszenia łóżka" ale na zdjęciu rewelacyjnie widać - i dostęp z bakisty.

Pytanie co do stelaża - robiłeś 130x190, materac jest 140x190 - jak to się ma i dlaczego? Tak wyszło czy też nie ma miejsca na 140 i nie wejdzie?
Pytanie zadane jest pod kątem zamówienia gotowego stelaża - a nie chciałbym później docinać bo za duży :)

dzin1975

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: dzin1975 » sobota, 24 kwie 2021, 20:52

Karolus pisze:No i będzie taki materac. W głowie szukałem pomysłu jak zamontować "system do podnoszenia łóżka" ale na zdjęciu rewelacyjnie widać - i dostęp z bakisty.

Pytanie co do stelaża - robiłeś 130x190, materac jest 140x190 - jak to się ma i dlaczego? Tak wyszło czy też nie ma miejsca na 140 i nie wejdzie?
Pytanie zadane jest pod kątem zamówienia gotowego stelaża - a nie chciałbym później docinać bo za duży :)

Kolego Przemysławie ;) Mógłbyś nie odpowiadać Koledze Karolowi? Do tej pory się nabytkiem nie pochwalił :)
Ps. "Kolega" ostatni raz, obiecuję :mrgreen:

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » sobota, 24 kwie 2021, 23:08

Karolus pisze:No i będzie taki materac. W głowie szukałem pomysłu jak zamontować "system do podnoszenia łóżka" ale na zdjęciu rewelacyjnie widać - i dostęp z bakisty.

Pytanie co do stelaża - robiłeś 130x190, materac jest 140x190 - jak to się ma i dlaczego? Tak wyszło czy też nie ma miejsca na 140 i nie wejdzie?
Pytanie zadane jest pod kątem zamówienia gotowego stelaża - a nie chciałbym później docinać bo za duży :)

Kolego, dawno to było i nie pamiętam, sprawdzę to jutro dokładnie bo nie chciałbym kolegi w błąd wprowadzić :)

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Miron EZD » niedziela, 25 kwie 2021, 00:10

Koledzy, konkretnie i na temat, a nie żeby tu kolegom opowiadać opowieści o dziwnej treści.
:lol:

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Karolus » wtorek, 27 kwie 2021, 16:32

Przemek, mam pytanie. Jaki zbiornik na wodę u siebie zaadoptowałeś?

Twój całkiem dobrze wygląda i się mieści w bakiście, myślę też o takim:

Zbiornik_70l_na_czystO_wodu_Fiamma_1_big.jpg


Jakieś opinie? Może jeszcze jakiś inny?

Dzięki.

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » wtorek, 27 kwie 2021, 18:50

Ten ma 70l z tego co kojarzę, mój 50l bo brałem tak, żeby się zmieścił w bakiście.
Co co mogę doradzić, oprócz wymiarów patrzałem też na wlot wody, tak żeby dało się zamontować wlew i wąż z odpowiednim spadkiem(pamiętaj o przetłoczeniu laminatu), miał spust wody bez kombinacji i duży otwór rewizyjny.
Ten który kupiłem był dla mnie idealny.
Pytałeś jeszcze o stelaż, jakie wymiary itp
Nie zmierzę tego, trzeba samemu ja sobie pomierzyłem i mi nie weszło. Musiałem przerabiać, zrobiłem kąty i też dupa bo widoki jak to z tymi przyczepami jest :)
Materac wchodzi z lekkim luzem który jest potrzebny pizzy podnoszeniu. Wymiary ogranicza szafa i kuchnia i tego trzeba się trzymać.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Karolus » wtorek, 27 kwie 2021, 18:54

Samoogon pisze:Ten ma 70l z tego co kojarzę, mój 50l bo brałem tak, żeby się zmieścił w bakiście.
Co co mogę doradzić, oprócz wymiarów patrzałem też na wlot wody, tak żeby dało się zamontować wlew i wąż z odpowiednim spadkiem(pamiętaj o przetłoczeniu laminatu), miał spust wody bez kombinacji i duży otwór rewizyjny.
Ten który kupiłem był dla mnie idealny.
Pytałeś jeszcze o stelaż, jakie wymiary itp
Nie zmierzę tego, trzeba samemu ja sobie pomierzyłem i mi nie weszło. Musiałem przerabiać, zrobiłem kąty i też dupa bo widoki jak to z tymi przyczepami jest :)
Materac wchodzi z lekkim luzem który jest potrzebny pizzy podnoszeniu. Wymiary ogranicza szafa i kuchnia i tego trzeba się trzymać.


Jak znajdziesz link zbiornika i wlewu nie tylko ja będę wdzięczny :)

A co do spustu wody i pompki do wody - pompka leży luzem a spust po prostu pod przyczepę?
Budowa zbiornika to typowy sześcian? Czy jakieś spady itp?

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Florida_blue » wtorek, 27 kwie 2021, 19:11

IMG_20210426_191136.jpg


Nasz jest taki i mieści się jakoś... :) tyle że ta czerwona nakrętka jest trochę dalej nie jest szczególnie wygodnie
tam sięgnąć (ale jest to wykonalne)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości