N126N z Rzeszowa - czas na remont

czyli nasza walka z przyczepą...
Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » niedziela, 25 wrz 2016, 19:12

Bylem dzisiaj w Liroju i ogladalem wykladzine remontowa. Muslalem ze jest grubsza, a ona ciieeeeniutka ;). Nasuwa mi sie pytanie czy oklejac sciany tylko nia? Czy wrzucic pod spod np pianke pod panelowa? Czy stosowac jeden klej? Ten Bonaterm tez przylkei pianke?

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3913
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: tomcat » niedziela, 25 wrz 2016, 20:22

Poczytaj wątki remontowe.Większość osób(również i ja),które stosowały wykładzinę remontową z racji jej "cienkości" dodatkowo pod nią kleiły jakiś podkład,np.ekrany zagrzejnikowe,itp.Ma to na celu wyrównanie powierzchni,pewną izolację oraz niweluje prześwity światła przez laminat.Według mnie pianka(jeśli myślimy o tej samej 3 milimetrowej ) nie jest dobrym izolatorem;jedynie wyrówna trochę powierzchnię laminatu(no chyba że na tym tylko Ci zależy).Generalnie to tyle samo roboty tylko koszt trochę inny,ale remont robi się raz na kilka lat więc... :?:
Osobiście uważam,że stosowanie tej pianki pod wykładzinę na laminat mija się z celem;zbyt cienka.Jeśli chcesz zastosować tylko jedną warstwę,to użyj grubszej wykładziny :idea:
Jeśli chodzi o klej,to najlepiej wcześniej sprawdzić,czy nie reaguje(rozpuszcza) pianki.
Osobiście stosowałem inny klej tego producenta,więc w tym temacie więcej nie pomogę.
Powodzenia ;)

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: DIZZY » niedziela, 25 wrz 2016, 21:12

A ja polecam oryginalną tapicerkę. Juz przycięta pod wymiar, pięknie odszyta, z warstwą odpowiedniej pianki i do wyboru w kilku wariantach kolorystycznych. Do kupienia w sklepie Niewiadowa lub u Dariusa.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » niedziela, 25 wrz 2016, 21:26

A ja polecam zdecydowanie piankę, podawałem tu linka do takiej która jest dobra bo nie odchodzi od niej warstwa odbijająca (poszukaj sobie gdzie tego linka wrzucałem), na pewno będzie lepsza od cienkiego styropianu, na pewno będzie trwalsza mechanicznie i wystarczy że wszystko machniesz jednym rodzajem kleju (bonaterm) a nie będziesz kupował jednego kleju do wykładziny a drugiego do styropianu.
Poza tym tak jak tomcat pisze, nie będzie Ci wtedy prześwitywać światło przez laminat. Dodatkowo jak na przetłoczeniach położysz piankę laminowaną folią srebrną i na to remontówkę to odpada Ci wypełnianie przetłoczeń bo taka pianka + remontówka są mocne i nie będziesz widział że masz gdzieś tam jakieś rowki itd. w laminacie.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » niedziela, 25 wrz 2016, 21:44

Stachu nie pamietasz skad ta pianka ? ;)

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » niedziela, 25 wrz 2016, 21:44

Trza szukac?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 26 wrz 2016, 07:23

Seba pisze:Stachu nie pamietasz skad ta pianka ? ;)


To ta: http://allegro.pl/ekran-zagrzejnikowy-m ... 32102.html

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 26 wrz 2016, 10:09

Stachu dzieki, mam taka w hurtowni u mojego klienta. Tzn chyba taka - jest tam ekran zagrzejnikowy w rolce. Moze byc na podlozu styropianowym? Musze sprawdzic jaka tam jest. Rozumiem ze przy tej piance stosuje jeden klej. Powiedz trzyma Ci to dobrze po jakims czasie? Zastanawiam sie czy nie klasc od razu wykladziny remontowej, tzn na ile te pianki czy inne podklady pomoga. W koncu w zimie chyba jezdzil nie bede ;)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 26 wrz 2016, 11:07

Seba pisze:Stachu dzieki, mam taka w hurtowni u mojego klienta. Tzn chyba taka - jest tam ekran zagrzejnikowy w rolce. Moze byc na podlozu styropianowym? Musze sprawdzic jaka tam jest. Rozumiem ze przy tej piance stosuje jeden klej. Powiedz trzyma Ci to dobrze po jakims czasie? Zastanawiam sie czy nie klasc od razu wykladziny remontowej, tzn na ile te pianki czy inne podklady pomoga. W koncu w zimie chyba jezdzil nie bede ;)


Są różne. Lepsiejsze i gorsze - laminowane po całej powierzchni pianka-folia i takie punktowo co się rozłażą jak dotkniesz. Nie oszczędzaj na tym. Ta co ja mam jest sprawdzona, tzn. praktycznie nieodrywalna jest ta folia.
Ja mam u siebie krótko bo jeden sezon i się nie rozkleja i wiem że się nie rozklei, bo jeszcze nie słyszałem żeby komuś prawidłowo użyty Bonaterm się rozkleił :) Styropian niektórzy jadą na Dragonem, tu niech kolega Janek Ci ewentualnie pomysł wybije z głowy ;)

Jeśli chodzi o styropian z naklejoną folią - nie wiem na ile to jest trwałe rozwiązanie, ja mam w garażu starą rolkę takiego grzejnika i po rozwinięciu miałem w jednej rolce folię a w drugiej styropian. Być może kwestia wyboru odpowiedniego, nie wiem nie przerabiałem tematu. Pianka ma dla mnie tę zaletę że łatwo się ją kładzi (elastyczna, miękka, nie pęka).

Przy piance stosujesz jeden klej. Przy styropianie musisz inny, bo taki z acetonem w składzie rozpuści Ci styropian na wylot.

Jak nie położysz - Twój wybór. Spałeś kiedyś na karimacie z folią przy zerze stopni? Jeśli tak to masz odpowiedź na swoją wątpliwość, jeśli nie - to Ci podpowiem że masz wtedy ciepło pod sobą.

Co do zimy to zależy jak planujesz. Ja w zimie zamierzam przyczepy używać. Jak tylko na lato to co innego. Co do skuteczności porównaj sobie tabele gdzie jest opór cieplny pianki i styropianu. One są po to wymyślone i produkowane żeby izolować (i tłumić dźwięki).

Musisz sam decyzję podjąć, uwzględniając to że tu dostaniesz różne rady :D

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 26 wrz 2016, 11:13

Stachu i znów dzięki :) Można z Ciebie czerpać jak z encyklopedii :)

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 26 wrz 2016, 13:32

Trzeba by stworzyć dział co i ile na jaką przyczepkę :)
Patrze na wątki ale już oczopląsu dostaje i nie mogę znaleźć. A więc: tej pianki i wykładziny trzeba ok 20 m2, powiedzmy 22 z zapasem. Ile kleju Bonaterm mi pójdzie. Muszę kleić piankę jak Stachu i potem wykładzinę. Pomijając że w Rzeszowie trzeba by ją znaleźć, a markety nie mają :(
Mogę prosić o podpowiedź ile puszek, ew ile litrów kupić, bo może i puszki różne.
z Góry dzięki

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 26 wrz 2016, 13:42

Seba pisze:Trzeba by stworzyć dział co i ile na jaką przyczepkę :)
Patrze na wątki ale już oczopląsu dostaje i nie mogę znaleźć. A więc: tej pianki i wykładziny trzeba ok 20 m2, powiedzmy 22 z zapasem. Ile kleju Bonaterm mi pójdzie. Muszę kleić piankę jak Stachu i potem wykładzinę. Pomijając że w Rzeszowie trzeba by ją znaleźć, a markety nie mają :(
Mogę prosić o podpowiedź ile puszek, ew ile litrów kupić, bo może i puszki różne.
z Góry dzięki


Zależy co chcesz wyklejac, np czy meble też, czy te płyty przyokienne także. 20m to będzie chyba za mało (nie pytaj mnie dokładnie ile bo ja mam zapiekankę a nie enkę).
Bonatermu mi zeszły 4 baniaki czwórki chyba ale ja nie załowałem pod nowe linoleum, i w paru miejscach kleiłem 2 warstwy pianki.
PS wg producenta, Bonatermem możesz kleić od 18 stopni w górę, więc jak nie masz ogrzewanego garażu to się sprężaj.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 26 wrz 2016, 14:16

"4 baniaki czwórki" tzn 16 litrów? wokół okien dan płyty HDF ale pod spodem po warstwie pianki też, coby faktycznie cieplej było, może po dwie warstwy.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 26 wrz 2016, 14:24

Seba pisze:"4 baniaki czwórki" tzn 16 litrów? wokół okien dan płyty HDF ale pod spodem po warstwie pianki też, coby faktycznie cieplej było, może po dwie warstwy.


16 litrów albo 16kg nie pamietam jak to sprzedaja, ale tak. Pod plyty okienne dawalem w sumie chyba ze 3 warstwy izolacji bo mi materialy zostaly :)
A no i tez oklejalem drzwi.

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126N z Rzeszowa - czas na remont

Postautor: Seba » poniedziałek, 26 wrz 2016, 14:32

Bonaterm AS - pisze do nanoszenia pistoletem. Rozumiem że pędzlem też? Apropo 5litów to 4kg :). są bańki 15 kg


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości