Prawie jak remont

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » sobota, 18 kwie 2015, 19:31

Te odchylane za bardzo odstają od budki i mógłby być problem z wciągniem przedsionka. No i każde wciągnie i wyciąganie przedsionka naruszałoby ich ustawienie.

naal

Re: Prawie jak remont

Postautor: naal » wtorek, 21 kwie 2015, 00:09

To chyba w dużej mierze zależy od miejsca ich montażu.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » czwartek, 23 lip 2015, 23:57

W przyczepie cały czas coś się dzieje, nowe modyfikacje i ulepszenia. Zdjęcia robione na bieżąco... tylko do opisywania jakoś nie mogłem się zebrać :(

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu przyczepa dostała zbiornik LPG. Zawsze denerwowało mnie to, że zaczynam jakiś wyjazd a w butli jest jakaś resztka gazu, która nie wystarczy na wyjazd ale i żal wymienić bo gaz jeszcze jest. I tu na ratunek przyszła samochodowa butla LPG pojemności 20,5 L. Biorąc pod uwagę, że 20% to poduszka powietrzna mam jakieś 16 L gazu co daje około 8 kg. Butlę można w dowolnym momencie dotankować do pełna i w drogę.

BARDZO WAŻNA INFORMACJA!!!
Przed montażem takiej butli należy przerobić smoka od wielozaworu żeby pobierał gaz w fazie lotnej, a nie ciekłej tak jak to jest w samochodzie.


Całość w kufrze prezentuje się tak:
Obrazek

Wielozawór ze wskaźnikiem poziomu gazu
Obrazek

Największym problemem jest przejście z rurki 8 mm na gwint żeby nakręcić reduktor. Ja namówiłem znajomego tokarza żeby dotoczył mi końcówkę, która z jednej strony ma gniazdo takie jak w zaworach trumy, a z drugiej gwint taki jak w małych butlach turystycznych.
Obrazek

Obrazek

Na tę końcówkę nakręcam redukcję z małej butli do dużej
Obrazek

I dopiero na to nakręcam reduktor od butli 11 kg. Dzięki takiemu rozwiązaniu gdybym dopuścił do braku gazu w butli LPG mogę wpiąć w układ zarówno butlę 3 kg jaki i 11 kg.
Obrazek

A tak można było sprawdzić poziom gazu w butli podczas inauguracji sezonu w marcu w Bieszczadach... nawet wskaźnik na wielozaworze nie był potrzebny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » piątek, 24 lip 2015, 00:08

Lenistwo moje nie zna granic... podobno z tego biorą się najlepsze wynalazki :)
Tym razem pomysł zapożyczyłem od innych kolegów, ale nie zmienia to faktu, że ktoś był geniuszem :)
Przyczepa dostała podwieszone na stałe pod podporami podkładki... no bo ile można biegać z deskami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » piątek, 24 lip 2015, 00:11

Znalazło się też miejsce na gadżety techniczne :) Zamontowałem wyświetlacz do sterownika solara.

Obrazek

Gadżet jest naprawdę super i nie nudzi się po tygodniu użytkowania jak to twierdził nasz fanklubowy specjalista od solaryzacji Bartek.

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Prawie jak remont

Postautor: jacek » piątek, 24 lip 2015, 18:58

Zbiornik i zaworki fajne, Kooba zdjęcie ze zbiornikiem oszronionym wskazuje na zbyt duży pobór gazu względem wydajności zbiornika,kilka razy tak pociągniesz i będziesz miał sam butan zamiast mieszaniny ,proponował bym zatankować samego propanu teraz, żebyś mógł używać tej instalacji.A do tych potężnych łap nie myślałeś dołożyć sprężyn,żeby ci się nie kołysały podczas jazdy,na tych łapach to mógłbyś budkę na środku jeziora postawić i by nie utonęła wykorzystał byś napięcie powierzchniowe :lol: .

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Prawie jak remont

Postautor: BobBudowniczy » piątek, 24 lip 2015, 19:30

kooba pisze:Znalazło się też miejsce na gadżety techniczne :) Zamontowałem wyświetlacz do sterownika solara.

Obrazek

Gadżet jest naprawdę super i nie nudzi się po tygodniu użytkowania jak to twierdził nasz fanklubowy specjalista od solaryzacji Bartek.


No właśnie. Tarapukuara mówił, że jest to zbędny gadżet. który cieszy przez pierwsze kilka dni, a później nie zwraca się na niego uwagi. Osobiście sądzę, że konieczny nie jest, ale miło jest go mieć.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » niedziela, 26 lip 2015, 22:49

jacek pisze:Zbiornik i zaworki fajne, Kooba zdjęcie ze zbiornikiem oszronionym wskazuje na zbyt duży pobór gazu względem wydajności zbiornika,kilka razy tak pociągniesz i będziesz miał sam butan zamiast mieszaniny ,proponował bym zatankować samego propanu teraz, żebyś mógł używać tej instalacji.

Nie no spokojnie, nie popadajmy w paranoję. To był tylko jeden weekend i było w nocy -9. Poza tym w zimie na stacjech chyba są inne proporcje propanu i butanu niż w lecie.

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prawie jak remont

Postautor: Shadow69 » niedziela, 26 lip 2015, 23:17

Z czego wykonałeś podkładki pod podpory?
Sam nad tym myślę, bo też mnie irytuje bieganie z deskami :?
Lampkę nocną też kupuję :mrgreen:
Jak to jest z tymi zbiornikami LPG, nie ma problemu z nabijaniem?

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Prawie jak remont

Postautor: BobBudowniczy » poniedziałek, 27 lip 2015, 06:19

Shadow69 pisze:Jak to jest z tymi zbiornikami LPG, nie ma problemu z nabijaniem?


W dobie samoobsługowych stacji lpg to raczej żaden problem :)

Awatar użytkownika
jacek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 322
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2007, 00:42
Lokalizacja: WOT

Re: Prawie jak remont

Postautor: jacek » poniedziałek, 27 lip 2015, 21:47

kooba pisze:
jacek pisze:Zbiornik i zaworki fajne, Kooba zdjęcie ze zbiornikiem oszronionym wskazuje na zbyt duży pobór gazu względem wydajności zbiornika,kilka razy tak pociągniesz i będziesz miał sam butan zamiast mieszaniny ,proponował bym zatankować samego propanu teraz, żebyś mógł używać tej instalacji.

Nie no spokojnie, nie popadajmy w paranoję. To był tylko jeden weekend i było w nocy -9. Poza tym w zimie na stacjech chyba są inne proporcje propanu i butanu niż w lecie.


Pewnie że niema co popadać w paranoję,jeżeli przez lato wypalisz tą ,,zleżynę" to ok.Autogaz latem i zimą różni się w proporcji ale nie strasznie jakoś, samochodem jak jeździsz to gaz w zbiorniku miesza się sam i do mieszalnika dochodzi prawidłowa mieszanina a przyczepka stoi i stoi na kempingu a gaz w zbiorniku w tym czasie się rozwarstwia ,butan zalega na dnie a propan odparuje pięknie, chciałem tylko zwrócić uwagę na tą drobną okoliczność i nikogo nie chcę pouczać ,nie odbierz tego źle,dobra rada :mrgreen: :lol:(a dobrymi radami piekło....)

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » poniedziałek, 17 sie 2015, 23:39

Dzisiaj, dzięki niecenionej pomocy kolegi Tomka (TomekN126N), zawitał do mnie kolejny gadżet... aquaroll.
Beczułka w wersji 29l jest naprawdę super. Oczywiście nie omieszkałem zaraz po odebraniu paczki napełnić jej pod sam korek i spróbować jej przetoczyć po podwórku. Wniosek z tego toczenia mam tylko jeden... dlaczego dopiero teraz kupiłem ten wspaniały gadżet :?: :!:
Toczy się lekko, bez żadnych oporów. Nawet wcześniejsze wożenie bańki 25l na wózeczku nie było takie łatwe i przyjemne.

Fotki nabytku:
Obrazek

Obrazek

Rączki są rozkładane, więc nie zajmują dużo miejsca
Obrazek

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Prawie jak remont

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 18 sie 2015, 07:14

A ile kosztował Cię taki baniaczek?
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10869
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Prawie jak remont

Postautor: reflexes » wtorek, 18 sie 2015, 07:20

I do czego będziesz używał, do szarej czy do czystej?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5510
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Prawie jak remont

Postautor: kooba » wtorek, 18 sie 2015, 10:51

CornBlumenBlau pisze:A ile kosztował Cię taki baniaczek?

No to jest minus tego gadżetu bo musiałem wybecelować 180 PLN :( Ale pocieszam się tym, że za nowy trzeba dać 320 PLN :)

reflexes pisze:I do czego będziesz używał, do szarej czy do czystej?

Do czystej. Do brudnej nie dałoby rady bo za wysoki, ale jeszcze przyjdzie czas na dedykowany zbiornik do brudnej.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości