Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: zoja » sobota, 8 maja 2021, 08:45

Zaglądam, podziwiam i ...trochę zazdroszczę. W porównaniu z tobą jestem remontową minimalistką.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: tomcat » sobota, 8 maja 2021, 09:28

panpikuś pisze:...
co ułatwi użytkowanie i późniejsze ewentualne doposażenie instalacji (ponieważ należy zamówić więcej linii niż na dzień dzisiejszy potrzeba) ...

Rzeczywiście, warto o tym pomyśleć :geek:
Ja zrobiłem na styk, a później rzeźbiłem :(

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: kooba » sobota, 8 maja 2021, 12:25

Dla mnie te skrzynki bezpiecznikowe mają jedną wadę. Do każdej lini jest oddzielny plus przychodzący i trzeba robić mostki. Czy to tak ciężko zrobić skrzynkę bezpiecznikową, która ma jeden plus przychodzący i n linii odchodzących po bezpieczniku.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: Karolus » sobota, 8 maja 2021, 12:37

panpikuś pisze:Moim zdaniem Marcinie, warto żebyś nad elektryką jeszcze chwilkę podziałał. Może zechcesz przemyśleć wykorzystanie rozdzielni np takiej https://allegro.pl/oferta/skrzynka-bezp ... _ZEALw_wcB
i zabezpieczenie obwodów.



Troszkę taniej 42,65 zł 50%OFF | 12V 32V plastikowa obudowa skrzynka bezpieczników uchwyt M5 Stud z lampka kontrolna LED 6 sposobów 12 sposobów ostrze dla Auto Car Boat Marine Trike
https://a.aliexpress.com/_mOUPIUh

Samoogon

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: Samoogon » sobota, 8 maja 2021, 16:23

kooba pisze:Dla mnie te skrzynki bezpiecznikowe mają jedną wadę. Do każdej lini jest oddzielny plus przychodzący i trzeba robić mostki. Czy to tak ciężko zrobić skrzynkę bezpiecznikową, która ma jeden plus przychodzący i n linii odchodzących po bezpieczniku.


Nie jest tak źle ;)
Po jednej stronie przez wszyskie konektory pociagniety jest drut 2.5mm2, porządnie zalutowany i gra gitara.
IMG_20210508_162049.jpg

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: mannt » sobota, 8 maja 2021, 20:44

panpikuś pisze:Moim zdaniem Marcinie, warto żebyś nad elektryką jeszcze chwilkę podziałał. Może zechcesz przemyśleć wykorzystanie rozdzielni np takiej https://allegro.pl/oferta/skrzynka-bezp ... _ZEALw_wcB
i zabezpieczenie obwodów przez ATO.


Musze przyznać, że jeśli chodzi o estetykę "elektryczną" to nie jest to mój konik. Jak skończę, to będę porządkował te przewody. Rozdzielnica, którą podesłałeś Adamie jest bardzo fajna. Może przy następnych pracach ją wykorzystam albo zmodyfikuje swoją w późniejszym czasie. Wykorzystałem skrzynkę bezpieczników na 8 obwodów, przewody łączone na konektory 6.3mm takie jak w starej motoryzacji oraz druga skrzynka 4 obwodowa dla regulatora i panela słonecznego.
Zdjęcia wrzucaj tylko nie za dużo.

TomekN126N pisze:Ciekawe rozwiązanie z tym zbiornikiem. Rozumiem, ze zamiast nosić/wozić po 20L szarej wody do wyłania, idziesz w rozwiązanie kamperowe do zrzucania ścieków?
Ciekawy jestem, jak to zda egzamin w przyczepie, tj. Po jakim czasie będzie pełny zbiornik, podczas normalnego biwakowania?


Rozwiązanie było już u mnie przez parę lat. Ma na celu połączenie wylotu ścieków ze zlewów oraz prysznica w jedno miejsce. Szarą wodę dalej wynoszę po 20l na bieżąco bo nie wyobrażam sobie zwijać majdanu, żeby opróżnić zbiornik. Nie wyobrażam też sobie nie wziąć prysznica przed snem a stojąc np. na parkingu po trasie korzystam z wody i nie martwię się o ścieki a w przypadku mojej rodziny korzystanie z publicznych łazienek jest rzadkością, dlatego prysznic, zbiornik na szarą wode oraz zapas czystej wody to obowiązkowe wyposazenie w przyczepie.




Dziś prawie cały dzień zszedł mi na zamontowaniu dwóch półek, dorobieniu cokoła pod szafką wisząca oraz zamontowaniu lodówki a końca prac nie widać. 7 sierpnia chciałem ruszyć na wakacje i zastanawiam się czy na pewno zdążę skoro ta wykończeniówka jest taka czasochłonna ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: Murano » sobota, 8 maja 2021, 21:20

kooba pisze:Dla mnie te skrzynki bezpiecznikowe mają jedną wadę. Do każdej lini jest oddzielny plus przychodzący i trzeba robić mostki. Czy to tak ciężko zrobić skrzynkę bezpiecznikową, która ma jeden plus przychodzący i n linii odchodzących po bezpieczniku.

Przyjrzyj się. Ta z linku oraz ta, którą montowałem u siebie mają takie właśnie rozwiązanie.
Screenshot_2021-05-08-21-17-33-577_com.miui.gallery.jpg

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: panpikuś » sobota, 8 maja 2021, 22:15

mannt pisze:
Musze przyznać, że jeśli chodzi o estetykę "elektryczną" to nie jest to mój konik.
Zdjęcia wrzucaj tylko nie za dużo.

Co do estetyki, wystarczy że tą stolarską pozamiatałeś.

Co do zdjęć, @Samoogon wrzucił fajną, schludnie wykonaną instalację, moje zdjęcia nic więcej tutaj nie wniosą, idea została przedstawiona. Zdjęcie rozwiewa także wątpliwości @Kooby o sposób rozdziału energii. Dobra robota, spójna, konsekwentna, bezpieczna.

Ja mam natomiast pytania, odnośnie zbiornika wody. Jak jest realizowane jego napełnianie i odpowietrzenie? Wlew jest zaślepiony, tak wynika ze zdjęć.
Jaka jest średnica węża zasilającego krany?

Odnośnie zawiasów bezpuszkowych, za Twoją radą namówiłem klienta na zmianę koncepcji zabudowy i zastosowałem je w obecnym projekcie, innej firmy ale zasada działania taka sama. Jutro się okaże czy czy zbiorę brawa czy gromy, bo minusem jest że nie działają płynnie.
Będąc przy drzwiczkach, bardzo fajne zamki. Mogę poprosić o podzielenie się dostawcą? Ja zazwyczaj używam tych https://gryc24.pl/do-szuflad-klap-i-drz ... 90,pl.html ale w Twojej wersji fajnie wygląda biały kolor i są jakieś takie lżejsze optycznie, delikatniejsze.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: mannt » sobota, 8 maja 2021, 23:26

Zbiornik po drugiej stronie posiada analogiczny otwór do napełniania wody pod który podpiąłem wąż 40mm prowadzący do wlewu zamontowanego na ścianie. Odpowietrzenie jeszcze nie podłączone ale docelowo będzie to przewód 10 połączony z wlewem. Krany zasilane przewodami 10mm.
Zamki zamontowane to towar od Majfriendów prosto z Chin kupione w tym sklepie 18,96 zł 21%OFF | 2020 nowy uchwyt do holowania zatrzask RV Caravan Boat szuflada szafki zatrzask przycisk zamki do Furnitur
https://a.aliexpress.com/_mtuoJMz
Zawiasy bezpuszkowe do frontów otwieranych do góry w mojej opinii nadają się bardzo dobrze ale przy tych otwieranych na bok zdecydowanie nie jest to dobry wybór ze względu na luzy mechanizmu. Być może takie luzy występują w moich zawiasach bo cena nie była za wysoka ale z racji konstrukcji możliwe, że po krótkiej eksploatacji mogą wystąpić i w droższych odpowiednikach.

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: panpikuś » niedziela, 9 maja 2021, 07:57

Bałem się, że zbiornik zasilany jakimś nosidłem :)

Co do zamków, pytałem o ten biały, push and lock.

Jeśli chodzi o zawiasy to wszystko otwierane do dołu, w łódce nie ma kąta prostego więc otwieranie na tych zawiasach w bok odpada.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: mannt » niedziela, 9 maja 2021, 08:14

Ten zamek push&lock kupiony dawno temu na allegro. Tak dawno, że nie ma go w historii zakupów.

Której wersji zawiasów użyłeś? 90°? Na wodę to pewnie jakaś nierdzewka? Pokaż zdjęcie zamontowanych.

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: panpikuś » niedziela, 9 maja 2021, 08:37

Tak, nierdzewne. Użyłem Siso Denmark 95, generalnie spodziewałem się lepszej jakości, jakieś takie niedokończone, niespolerowane. Nie wiem czy zostaną zaakceptowane, obawiam się że mogą nie przejść.

Jak będę w warsztacie ok 15 to cyknę fotkę. Teraz do przyczepy z rodziną przedstawić moją końcepcję zabudowy.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: mannt » niedziela, 9 maja 2021, 08:41

panpikuś pisze:Teraz do przyczepy z rodziną przedstawić moją końcepcję zabudowy.
To znaczy, że zaczynasz remont?

Awatar użytkownika
panpikuś
Posty: 137
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2020, 18:00
Lokalizacja: Warszawa,
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: panpikuś » niedziela, 9 maja 2021, 18:51

Zaczynam to za duże słowo, zacznę jak skończę to co mam zlecone. Przedstawiłem rodzinie jak na razie koncepcję, chyba dziewczyny muszą przespać się z tematem bo okazało się że moja jednoosobowa zazwyczaj przewaga głosów w dniu dzisiejszym została trochę podeptana... Że oryginał, że fajna, że pierwsza, że z naszych lat i takie tam różne inne nostalgiczne argumenty. Mają czas do czerwca na przemyślenie, jeśli się zgodzą to działam. Jeśli się nie zgodzą to materiały jeść nie wołają i tą zostawię jak jest i kupię drugą większą, wykonam ją całkowicie wedle "widzimisię" i pochwalę się znacznie szerszej publiczności, co brałem pod uwagę już przy tym remoncie. W jachtach są targi (bardziej giełda chyba) organizowane na wodzie, można wstawić swoją łódkę, pokazać pracę, zareklamować się, sprzedać produkt, usługę. Nie wiem czy jest coś takiego dla przyczep. Na pewno są zwykłe targi. Wszystko jest tylko kwestią oceny ryzyka związanego z poniesionymi kosztami i ewentualnym zyskiem.

Co do zawiasów, były do nich obiekcje ale brak sensownej alternatywy sprawił że raczej zostają, nie miej mi za złe braku zdjęć. Wrzucę jak będzie gotowe wszystko.
Jeśli nie odpowiada Tobie treść moich postów zrób sobie dobrze, dodaj mnie proszę do wrogów. Nie zobaczysz więcej mojej wypowiedzi a jedynie informację że coś napisałem. Zaznaj odrobiny komfortu i oszczędź nerwów sobie i innym trenując samodyscyplinę. Pokaż że potrafisz.
Pozdrawiam, Adam 8-)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Za drugim razem jest łatwiej, czyli remont nr. 2

Postautor: mannt » niedziela, 16 maja 2021, 22:47

Pewien etap prac jest już zakończony... meble zamontowane, jeszcze delikatne poprawki i biorę się za łazienkę.ObrazekObrazekObrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości