REMONT N126

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2579
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: REMONT N126

Postautor: tantalos » niedziela, 13 mar 2016, 00:01

Drednot pisze:
bagażnik na rowery, zamontowany na ramie przyczepy tak aby nie wieszać nic na laminacie naszej przyczepy bo laminat naszej przyczepy to nie konstrukcja nośna. Górne zaczepy zostały zamontowane na taśmie butylowej i SikaFlexie


Paweł, czy dobrze rozumiem że górne zaczepy nie są przykręcone do skorupy tylko przyklejone ???


Też tak to zrozumiałem a poza tym przyczepa to nówka sztuka jest :D

Awatar użytkownika
vip2103
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 12 lis 2014, 14:37
Lokalizacja: Kraków

Re: REMONT N126

Postautor: vip2103 » niedziela, 13 mar 2016, 13:05

Paweł, szacunek dla Ciebie za koncepcje, jakość wykonania i wytrwałość w tym projekcie. Moim skromnym zdaniem to jedna z najładniejszych N w Polsce.
Z niecierpliwością czekam na kolejne modyfikacje.
Obrazek

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 13 mar 2016, 14:25

Robcio pisze:Ale fantastyczna... czarne felgi, ramka solara oraz ten 'zderzak' wspaniale kontrastuja sie z jasna przyczepka.

Pawel po prostu pieknie! :-)

Naskrobane Tapatalk'iem.


Dzięki!
Twoja przyczepa przyczepa jeszcze piękniejsza, a z pewnością to jeszcze nie koniec.


globens pisze:no no Paweł nieźle, to właśnie to odświeżenie miałeś na myśli , jest jeszcze piękniejsza ;)


No muszę jakoś Wam dorównać po tych ostatnich zakupach.

tantalos pisze:
Drednot pisze:
bagażnik na rowery, zamontowany na ramie przyczepy tak aby nie wieszać nic na laminacie naszej przyczepy bo laminat naszej przyczepy to nie konstrukcja nośna. Górne zaczepy zostały zamontowane na taśmie butylowej i SikaFlexie


Paweł, czy dobrze rozumiem że górne zaczepy nie są przykręcone do skorupy tylko przyklejone ???


Też tak to zrozumiałem a poza tym przyczepa to nówka sztuka jest :D


Nie nie bagażnik został zamontowany na ramie i główny ciężar ona przejęła, górne zaczepy są w formie zawiasu aby laminat mógł sobie niezależnie pracować. Bagażnik został przerobiony i dopasowany do kształtu przyczepy, ogólnie bardzo wytrzymała konstrukcja. Ma nośności 50 kg a ja się spokojnie na nim powiesiłem a ważę trochę więcej, główne o-rurowania są podwójne (rura w rurze) trudno to się wyginało.
Wszystko skręcone na śrubach nierdzewnych a uszczelnienie taśma butylowa i SikaFlex.
Dziękuję za uznanie.

vip2103 pisze:Paweł, szacunek dla Ciebie za koncepcje, jakość wykonania i wytrwałość w tym projekcie. Moim skromnym zdaniem to jedna z najładniejszych N w Polsce.
Z niecierpliwością czekam na kolejne modyfikacje.


Wszystkie nasze przyczepy są piękne i fajnie wyglądają. Modyfikacje na-pewno będą, na razie mam to w głowie teraz trzeba to przenieść do reala.

Dzisiaj nie wytrzymałem i wyprowadziłem przyczepę, prowadzi się świetnie po prostu płynie za samochodem.

Obrazek
Obrazek

grzesiek0

Re: REMONT N126

Postautor: grzesiek0 » niedziela, 13 mar 2016, 15:47

Twoja przyczepa wygląda coraz lepiej, jedyna w swoim rodzaju, unikatowa. :thumbup:

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: REMONT N126

Postautor: tomtoy » niedziela, 13 mar 2016, 19:07

Paweł jeszcze ładniejsza ta twoja sztuka, szacunek!

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 13 mar 2016, 19:22

Dziękuję i fajnie że się podoba daje motywacje do dalszych...

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONT N126

Postautor: Drednot » poniedziałek, 14 mar 2016, 00:19

Nie nie bagażnik został zamontowany na ramie i główny ciężar ona przejęła, górne zaczepy są w formie zawiasu aby laminat mógł sobie niezależnie pracować. Bagażnik został przerobiony i dopasowany do kształtu przyczepy, ogólnie bardzo wytrzymała konstrukcja. Ma nośności 50 kg a ja się spokojnie na nim powiesiłem a ważę trochę więcej, główne o-rurowania są podwójne (rura w rurze) trudno to się wyginało.
Wszystko skręcone na śrubach nierdzewnych a uszczelnienie taśma butylowa i SikaFlex.
Dziękuję za uznanie.


Dzięki Paweł za odpowiedź. Plizz, czy jest szansa na fotę tych górnych zaczepów?

Przyczepka jest kosmiczna. Ogromny szacun za pracę w nią włożoną.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » poniedziałek, 14 mar 2016, 21:30

Drednot pisze:
Nie nie bagażnik został zamontowany na ramie i główny ciężar ona przejęła, górne zaczepy są w formie zawiasu aby laminat mógł sobie niezależnie pracować. Bagażnik został przerobiony i dopasowany do kształtu przyczepy, ogólnie bardzo wytrzymała konstrukcja. Ma nośności 50 kg a ja się spokojnie na nim powiesiłem a ważę trochę więcej, główne o-rurowania są podwójne (rura w rurze) trudno to się wyginało.
Wszystko skręcone na śrubach nierdzewnych a uszczelnienie taśma butylowa i SikaFlex.
Dziękuję za uznanie.


Dzięki Paweł za odpowiedź. Plizz, czy jest szansa na fotę tych górnych zaczepów?

Przyczepka jest kosmiczna. Ogromny szacun za pracę w nią włożoną.


Fotka będzie tylko na razie wracam późno do domu i już ciemno.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONT N126

Postautor: Drednot » poniedziałek, 14 mar 2016, 23:07

Fotka będzie tylko na razie wracam późno do domu i już ciemno.


Super, fajnie. Jakbyś przy okazji resztę istotnych elementów bagażnika cyknął to byłbym zobowiązan.

Kupiłem rok temu bagażnik aluminiowy właśnie dokładnie z taką samą myślą - by go oprzeć na ramie. Zabrakło czasu i koncepcji, choć tu na forum już był temat podobnego bagażnika zamontowanego przez leonfoxa: viewtopic.php?f=31&t=3787&start=75
Moim zdaniem najlepsza koncepcja jaką wtedy widziałem, właśnie dlatego że oparta na ramie.
Mój jest zdźiebko inny i trochę nie wiem jak na dole go zamontować, bo wygląda to u mnie inaczej niż u leonfoxa.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » wtorek, 15 mar 2016, 20:16

Drednot pisze:
Fotka będzie tylko na razie wracam późno do domu i już ciemno.


Super, fajnie. Jakbyś przy okazji resztę istotnych elementów bagażnika cyknął to byłbym zobowiązan.

Kupiłem rok temu bagażnik aluminiowy właśnie dokładnie z taką samą myślą - by go oprzeć na ramie. Zabrakło czasu i koncepcji, choć tu na forum już był temat podobnego bagażnika zamontowanego przez leonfoxa: viewtopic.php?f=31&t=3787&start=75
Moim zdaniem najlepsza koncepcja jaką wtedy widziałem, właśnie dlatego że oparta na ramie.
Mój jest zdźiebko inny i trochę nie wiem jak na dole go zamontować, bo wygląda to u mnie inaczej niż u leonfoxa.


Jeżeli masz coś podobnego jak z linka to jest zupełnie inny montaż takiego bagażnika, moje uchwyty się nie nadadzą.
Może coś takiego prędzej będzie można wykorzystać http://allegro.pl/uchwyt-do-rur-pojedyn ... 60599.html

Albo zrób zdjęcie bagażnika, może przystaw do przyczepy tak jak byś chciał aby był zamontowany może się coś wymyśli.

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONT N126

Postautor: Drednot » wtorek, 15 mar 2016, 22:46

Jeżeli masz coś podobnego jak z linka to jest zupełnie inny montaż takiego bagażnika, moje uchwyty się nie nadadzą.
Może coś takiego prędzej będzie można wykorzystać http://allegro.pl/uchwyt-do-rur-pojedyn ... 60599.html



Dzięki za trop. Rzeczywiście zrobię fotę i wrzucę to może coś poradzicie. Ale na pewno sposób montowania Twoich górnych uchwytów mnie interesuje nadal.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: REMONT N126

Postautor: BobBudowniczy » wtorek, 15 mar 2016, 23:26

Paweł jaki to model bagażnika ? Producent, nazwa i co w nim przerabiałeś.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » środa, 16 mar 2016, 20:31

BobBudowniczy pisze:Paweł jaki to model bagażnika ? Producent, nazwa i co w nim przerabiałeś.


Na naklejce jest nazwa " OMNI 2 BIKE plus" w necie są pokazane różne tej firmy ale akurat dokładnie takiego samego nie mogę znaleźć.
Przerabiałem rury podtrzymujące bagażnik (dopasowanie do kształtu przyczepy) drobiłem nowe uchwyty dolne i górne, oryginalne zawrotne ceny.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » poniedziałek, 18 kwie 2016, 12:17

Został zakupiony przenośny podgrzewacz wody, i będzie zabierany okazjonalnie ponieważ z reguły korzystamy z kempingów na których jest woda. Targanie tego podgrzewacza za każdym razem nie mając łazienki w przyczepie gdy korzystamy z ogólnodostępnych łazienek jest bez sensu, tym bardziej że z roku na rok coraz więcej robimy kilometrów.

Obrazek

Ale jak już go będziemy zabierać chciałem go umieścić gdzieś na stałe aby go nie wyciągać i nie chować za każdym razem.
I będę montował go na przyczepie na bagażniku rowerowym, będzie wpinany w instalacje wodną(instalacja wodna i elektryczna zostanie dostosowana do potrzeb) lub korzystanie bezpośrednio w zależności od potrzeby.
Wykorzystałem do tego kanister który kiedyś został zakupiony i nigdy nie użyty, rolę komina będzie robił wlew kanistra.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1939
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: REMONT N126

Postautor: Fiacior75 » poniedziałek, 18 kwie 2016, 13:12

Ja pitole fajny patent gratuluje pomysłu :shock:
Ja i tak wole mój sprzęt z decathlonu . :mrgreen:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości