remont n126b pytania,problemy

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: pawlo fiona n126e » poniedziałek, 16 lis 2015, 12:55

Montowanie listew na nitach moim zdaniem to błąd.
1.Nigdy nit nie dociśnie listwy tak jak śruba.
2. Laminat pracuje, a nit jest do połączeń stałych, nie jest tak wytrzymały.
3. Do listwy biegnącej wzdłuż przyczepy która jest montowana przypuśćmy na nitach montowany jest przysionek.Ile takie połączenie będzie szczelne?
Nity najczęściej pracują na rozciąganie lub ścinanie i te warunki konstruktor musi uwzględnić projektując połączenie nitowe.
4.Skoro producent przewidział montaż na śrubach po co to zmieniać?

Awatar użytkownika
jaco
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 30 cze 2015, 08:49

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: jaco » poniedziałek, 16 lis 2015, 13:14

Z listwami wzdłuż przyczepy nie ma problemu bo łatwy jest dostęp do śrub. Gorzej z problemem który opisał autor wątku. Remontuję tą samą przyczepę i nie widzę możliwości zdjęcia białych ramek od środka. Prędzej bym coś połamał. Poza tym czy na te krótkie listewki działają aż takie siły?

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: pawlo fiona n126e » poniedziałek, 16 lis 2015, 13:20

jaco pisze:Z listwami wzdłuż przyczepy nie ma problemu bo łatwy jest dostęp do śrub. Gorzej z problemem który opisał autor wątku. Remontuję tą samą przyczepę i nie widzę możliwości zdjęcia białych ramek od środka. Prędzej bym coś połamał. Poza tym czy na te krótkie listewki działają aż takie siły?

Nowe otwory w listwie aluminiowej, wkręty nierdzewne, połączenie pewne i szczelne.

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: merceli » środa, 18 lis 2015, 21:25

Rozwiązałem problem w ten sposób: obciąłem szlifierką panel kilka centymetrów z trzech stron i mam dostęp do miejsca mocowania listew.
Teraz za panel wpuszczę pianki poliuretanowej aby poprawić połączenie ze skorupą. Listwy zamocuje na nity lub śrubki albo wkręty do drewna( w tym przypadku dam listwę drewnianą od wewnątrz.) Moim zdaniem bez różnicy będzie co zastosuje jeśli chodzi o trwałość połączenia ponieważ oryginalne śrubki też były luźne w laminacie i było widać wyraźne nieszczelności. Obojętnie co zastosuje to od wewnątrz to za laminuje bo mam teraz dobry dostęp. Obcięty panel dla estetyki wykończę kątownikiem pcv lub uszczelką typu U,

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: merceli » czwartek, 19 lis 2015, 10:20

Remont wstrzymałem ze względu na pogodę ,cepka stoi pod dachem ale nieogrzewane pomieszczenie drobne sprawy mógłbym robić w garażu ale doedukuje się do wiosny i zacznę jak się ociepli.

Kilka pytań mam do Was
1 mam panel słoneczny 20w- Jak go sprawdzić ? miernik pokazywał pod świetlówką do 12,6v ale czy żarówka 5w powinna świecić podłączona bezpośrednio do panela? mi nie świeci :roll:
2 na ścianę pod remontówkę( kupiłem 26m2) mam zamiar dać piankę pe 5 lub 3 mm zamiast ekranu bo nie ufam klejeniu do folii aluminiowej czy słusznie? Nie będę zimował w cepce .
3 malowanie - tu pytanie do pawlo fiona n126e . Zdecydowałem sie malować olivią wałkiem tak jak u Was. Po szpachlowaniu malować podkładem od olivii czy wystarczy zwykłym akrylowym a może nie dawać podkładu tylko zmatowić powierzchnię? Ile farby mi potrzeba ? Jaki wałek zastosować?
Co do malowania nie oczekuje super kosmicznych efektów wizualnych ale żeby się trzymało.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4380
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: CornBlumenBlau » czwartek, 19 lis 2015, 10:47

1. Żarówka 5w potrzebuje okolo 0,5A, pod świetlowką mogło być za mało, sprawdź za dnia, a najlepiej na słoncu.
2. U mnie wszystko trzyma się na piance pokrytej folią aluminiową (karimaty) i nic nie odpada.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 17 / 1582 km

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: pawlo fiona n126e » czwartek, 19 lis 2015, 12:34

2. Dawałem piankę PE 5mm i 10 mm łatwiej wyrównać nierówności i przetłoczenia. Co do ekranów nie miałem z nimi styczności. Natomiast kupiłem swego Alu-Foxa dla izolacji okien przy ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach. Ze ścinków jakie mi zostały spróbowałem oderwać aluminium od pianki, jak napocząłem odrywanie, aluminium bez najmniejszych problemów odrywało się od pianki. Jako izolację nie założył bym tego, dla moich potrzeb Alu-Fox sprawdza się świetnie.
3. Podkład dawałem dedykowany pod tą farbę. 1 litr wystarczał na malowanie całości, malowałem trzy razy ale myślę że dwa razy wystarczy.
Wałek do farb dwu-składnikowych http://allegro.pl/cms-walek-do-farb-dwu ... 38520.html

Tutaj masz więcej informacji o malowaniu, kolega osiągną dużo lepszy efekt niż ja. Stosował również inny wałek niż jest dedykowany do tych farb.

viewtopic.php?f=36&t=4218&start=15

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3949
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: tomcat » czwartek, 19 lis 2015, 19:04

U mnie pod "remontowke" zastosowalem ekran zagrzejnikowy na styropianie.
W ciągu lata przyczepa była wystawiona na intensywne działanie słońca i nic złego się nie dzieje.
Swoją drogą dużo też zależy od kleju jaki zastosujesz :?:

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: merceli » piątek, 20 lis 2015, 09:43

W moim domu za grzejnikami po kilku latach folia sama poodchodziła od styropianu z stąd moje obawy. raczej na pewno w przyczepie zastosuje samą piankę PE.

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: zoja » piątek, 20 lis 2015, 10:35

Polecam piankę polietylenową sieciowaną, czarną. Łatwiej się klei. Widziałam ją w sklepie tapicerskim.

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: merceli » wtorek, 5 kwie 2016, 12:23

witam po przerwie
remontem czas się zająć.
I zacząłem falstartem -szlifierką przeciąłem i pręt i ścięgno lewej ręki :clap: miesiąc zwolnienia :evil:

nowe materace gotowe: żonka uszyła pokrowce a gąbki nówki ze sklepu to pozytywy.
Zdjęcia

zdążyłem umyć skorupę i czeka na szpachlowanie i poczeka :x

mam zamiar pomalować ją farbą do jachtów ,,olivia" tylko pytanie ile jej potrzebuje i ile podkładu do pomalowania n126b i kuferka?
ma zamiar malować sam wałkiem na kolor szary.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 5 kwie 2016, 12:57

I zacząłem falstartem -szlifierką przeciąłem i pręt i ścięgno lewej ręki :clap: miesiąc zwolnienia :evil:

O kurczę, współczuję :(

mam zamiar pomalować ją farbą do jachtów ,,olivia" tylko pytanie ile jej potrzebuje i ile podkładu do pomalowania n126b i kuferka?
ma zamiar malować sam wałkiem na kolor szary.


Znajdź na forum wątek remontowy kolegi Murano, on malował farbą tego typu.

Wyszły Wam bardzo ładne materace. I nie ma to jak nowe gąbki :thumbup:

merceli
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 1 sie 2015, 09:54

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: merceli » poniedziałek, 11 kwie 2016, 15:01

Mam taki problem :
Dopuszczalna masa całkowita mojej n126b z 1979r to 700kg ( tak jest w dowodzie rejestracyjnym) tabliczki znamionowej niestety już nie ma.
Wiem ,że to dobra cyfra dla remontujących bo nie trzeba się aż tak pilnować z wyposażeniem .Ale jest ALE niema ona hamulca najazdowego i
a moje auto dla przyczepy bez takiego hamulca ma dmc 600kg.
Co może mi grozić w przypadku kontroli drogowej w sumie to tylko 100kg i na papierze w rzeczywistości to ona na pewno tyle nie waży .
Przy rejestracji powiedziano mi ,że jest możliwość zmiany tego (zmniejszenia ) dmc bo wiedzą ,że to raczej niezgodne z prawdą porostu ktoś z palca ją tak
zarejestrował kiedyś. Musiałbym jedynie uzyskać od producenta nawet nie wyciąg z homologacji a tylko zaświadczenie z danymi tego modelu i wtedy mogliby to zmienić. W stacji diagnostycznej nie mogą zmienić dmc to co w dowodzie
dla nich nietykalne.
Nie wiem co robić?
Zostawić jak jest i liczyć, że nie trafie na kontrole a jak trafie to jaki mandat mi grozi? W sumie to daleko nie będę się wypuszczał do mazur 100km i to tylko w zamiarach.A jak w razie zachce się daleko to teść ma większe dmc 680kg czyli brak tylko 20kg .
A hamulec najazdowy można zamontować ? Jak jest możliwość to może to zrobić?
Czy kontaktować się z Niewiadowem w sprawie zaświadczenia ,a jak zmniejszą dmc na 320kg?
Co byście zrobili? Wiem ,że niektórzy już mieli podobne problemy.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2607
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 11 kwie 2016, 18:31

merceli pisze:Mam taki problem :
Dopuszczalna masa całkowita mojej n126b z 1979r to 700kg ( tak jest w dowodzie rejestracyjnym) tabliczki znamionowej niestety już nie ma.
Wiem ,że to dobra cyfra dla remontujących bo nie trzeba się aż tak pilnować z wyposażeniem .Ale jest ALE niema ona hamulca najazdowego i
a moje auto dla przyczepy bez takiego hamulca ma dmc 600kg.
Co może mi grozić w przypadku kontroli drogowej w sumie to tylko 100kg i na papierze w rzeczywistości to ona na pewno tyle nie waży .
Przy rejestracji powiedziano mi ,że jest możliwość zmiany tego (zmniejszenia ) dmc bo wiedzą ,że to raczej niezgodne z prawdą porostu ktoś z palca ją tak
zarejestrował kiedyś. Musiałbym jedynie uzyskać od producenta nawet nie wyciąg z homologacji a tylko zaświadczenie z danymi tego modelu i wtedy mogliby to zmienić. W stacji diagnostycznej nie mogą zmienić dmc to co w dowodzie
dla nich nietykalne.
Nie wiem co robić?
Zostawić jak jest i liczyć, że nie trafie na kontrole a jak trafie to jaki mandat mi grozi? W sumie to daleko nie będę się wypuszczał do mazur 100km i to tylko w zamiarach.A jak w razie zachce się daleko to teść ma większe dmc 680kg czyli brak tylko 20kg .
A hamulec najazdowy można zamontować ? Jak jest możliwość to może to zrobić?
Czy kontaktować się z Niewiadowem w sprawie zaświadczenia ,a jak zmniejszą dmc na 320kg?
Co byście zrobili? Wiem ,że niektórzy już mieli podobne problemy.


Ja bym jednak starał się zmniejszyć DMC - dla świętego spokoju. Odpukać będziesz miał wypadek z przyczepą - i narobisz sobie problemów. Po co?

Co do praktycznego aspektu zwiększania wagi podczas remontów - Ty masz starą przyczepkę, z tego co pamiętam do któregoś roku były produkowane mniej wytrzymałe ramy które lubiły pękać - wydaje mi się na 90% że ktoś to chyba pisał na "drugim forum" i był to ktoś kto się orientuje w temacie.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5556
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: remont n126b pytania,problemy

Postautor: kooba » poniedziałek, 11 kwie 2016, 22:19

Większe DMC to całkiem fajna sprawa. Faktycznie możesz przy remoncie dorzucić co nieco gratów i nadal będziesz mieścił się w DMC.
Gorzej jest z tym co masz w dowodzie auta. Auto teścia też nic nie da. Jeżeli zatrzyma Cię policjant to nie ma znaczenia czy w papierach zabraknie Ci 1t czy 1kg. Policjant każe odpiąć przyczepę bo nie możesz jej ciągać tym holownikiem. Nie wiem jakiej wysokości będzie mandat, ale to już ma niewielkie znaczenie w porównaniu do wizji pozostawienia cepki na poboczu.
Jeżeli jesteś w stanie pociągnąć zakup ośki hamowanej i najazdu to zainwestuj i ciesz się bezproblemowym DMC.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości