Remont N132 u Wojtka

czyli nasza walka z przyczepą...
neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » środa, 30 lip 2014, 21:18

Właśnie też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że pakuje tam póki co wykładzinę. Aczkolwiek korciło mnie aby dać jakieś linoleum ale z racji, że żadnego prysznica tam póki co nie przewiduje to też to olałem. Zawsze można na to nakleić później.
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » piątek, 1 sie 2014, 09:08

Mam pytanie do Was. Jako, że wykleiłem kawałkami wykładziny ściany, oczywiście zostawiłem nadmiary na podłogę i wypuszczenia na sufit.
Dzisiaj chce naklejać kawałek wykładziny na sufit. Jak w miarę równo wyciąć łączenie sufitu ze ścianami?
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: reflexes » piątek, 1 sie 2014, 09:34

Ja u siebie robiłem tak, że jak kleiłem ściany to zrobiłem zakład na sufit ale bez przesady, a jak kleiłem sufit to zrobiłem zakład na ściany. Jak wszystko ładnie wyschło to ostry nożyk i wycinałem ale tylko tą wykładzinę z sufitu, później ten zakład jeszcze ładnie podkleiłem i wygląda jak oryginał. Jak kleisz remontówką to ona jest o tyle fajna, że ładnie się układa i wygląda to na łączeniach bardzo dobrze.
Obrazek
Obrazek
Nie mam teraz większych fotek żeby ten szczegół wkleić ale coś nie coś widać.

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » piątek, 1 sie 2014, 10:30

Wyszło Ci to rewelacyjnie. Szacun :)
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: reflexes » piątek, 1 sie 2014, 10:35

Oj tam, oj tam :oops: Na zdjęciach nie wszystko widać, na szczęście :lol: . Podstawa to ostry nóż (tapeciak) i trochę czasu i cierpliwości. Bez pośpiechu po kawałku zrobisz to na pewno tak samo albo lepiej. Najważniejsze żeby ciąć tylko tą wykładzinę na wierzchu, bo wtedy masz gwarancję, że żadne szpary i prześwity Ci się nie zrobią. Oczywiście jak będziesz kleił sufit to smaruj klejem tak żeby ten zakład został luźny, bo jak przykleisz to zostaną ślady po kleju. Po przycięciu na gotowo mały pędzelek i wszystko ładnie podkleisz i będzie miód malina.

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » sobota, 2 sie 2014, 08:26

OK, dzięki za porady :) Już sobie to przemyślałem i rzeczywiście tak spróbuje.
Wczoraj z powodu braku siły roboczej przykleiłem samodzielnie sufit.
da się :) Okazało się to stosunkowo łatwym zadaniem ale bardzooo męczącym... Zacząłem od tyłu, przykleiłem początek kawałka wykładziny do belki na maskownice okienną bo założyłem, że jest "równa". Kluczem do sukcesu był klej bonaterm as - jest po prostu rewelacyjny, chociaż śmierdzi strasznie to nie wymieniłbym go na inny klej.
Obok okna dachowego w trakcie klejenie się trochę odkleiło i ku mojemu zdziwieniu nie puściła wykładzina na macie zagrzejnikowej, a mata przyklejona do skorupki - walnąłem tam bonatermu i trzyma świetnie :)

Po niedzieli będę przycinał wykłądzinę z nadmiarów :)
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: BobBudowniczy » sobota, 2 sie 2014, 10:23

Maty były klejone polimerowych?.Jednak twoje obawy z pierwszej strony tematu sprawdziły się.oby maty zpolimerem nie poodchodziływ innych miejscach.:o więcej zdjęć proszę:)

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » niedziela, 3 sie 2014, 17:37

Tak, maty zagrzejnikowe są przyklejone Dragonem polimerowym. Roźcienczałem go denaturatem żeby lepiej się rozprowadzał.
Tam gdzie trzyma to jest dobrze, najgorzej było na wręgach obok okna dachowego. Mam nadzieje, że nic już nie będzie odchodziło.

Co do fotek to porobię i wrzucę :)

Dla n132 wystarczy 30 metrów kwadratowych wykładziny (na styk) oraz 4 litry kleju Bonaterm AS (coś i tak zostanie) ale jest to bezpieczna ilość.
Zakupiłem też linoleum w Mercury Market.. 2m x 3.65m oraz gumę przypodłogową. Będę tym obklejał łączenie podłogi ze ścianami rzecz jasna, a to co zostanie chcę przeznaczyć na okno w kibelku oraz dachowe, z tym, że trzeba będzie skrócić z szerokości tą tasiemkę.

Jakiś czas temu bardzo amatorsko zrobiłem sobie schemat rodziałki elektrycznej. Nie jest on zupełnie kompletny ale powinien działać :) schemat zrobiony na szybko w paincie więc nie jest profesjonalny.
Ten bajpas zrobiony za zasilaczem 12V, który przechodzi za regulator nie jest potrzebny. W momencie braku zasilania z sieci 230V i uruchomieniu przetwornicy, regulator nie będzie ładował akumulatora bo było by to bez sensu. Jeżeli mamy napięcie z sieci to zasilamy odbiorniki 230V, odbiornik 12V oraz ładujemy akumulator.
Załączniki
schemat_elektryczny_przyczepa.png
Schemat rozdziałki elektrycznej
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » piątek, 13 mar 2015, 10:55

Po długiej przerwie, zamierzam zamieścić parę fotek na forum :)
Teraz dni są już nieco dłuższe to i można coś robić po pracy. Przez zimę w piwnicy powstawały powoli nowe meble/bądź stare były modyfikowane.

Wiszące szafki zmodyfikowałem. Z zewnątrz obkleiłem to płytą hdf pasującą do reszty. Od środka biała hdf na listewkach, żeby można to fajnie czyścić. Od dołu zamontowałem oczka ledowe mr16 + dodatkowo zastosowałem ściemniacz. Wszystko razy 3 (do przodu, nad kuchnią i z tyłu). Wlącznik umożliwia zaświecenie wszystkich świateł lub jednego.
Załączniki
WP_20150312_005.jpg
WP_20150312_006.jpg
sz1.jpg
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: reflexes » piątek, 13 mar 2015, 11:45

A te żarówki to jakie tam masz? Ledy czy halogeny? Piszesz co prawda, że led MR16 ale wyglądają one jak halogeny.

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » piątek, 13 mar 2015, 12:13

Rzeczywiście na załączonym zdjęciu to zwykłe halogeny :) Docelowo będą ledowe 480 lm, 4.5W z kątem świecenia 180 stopni - czekam na paczkę z Allegro.
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: reflexes » piątek, 13 mar 2015, 12:18

No to super, bo te halogeny i to jeszcze w tych plastikowych puszkach to proszenie się o kłopoty.

Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: Tomek » sobota, 14 mar 2015, 10:32

z tego co zauważyłem nawet lampi ledowe sie grzeją i to znacznie
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: neversoft » sobota, 14 mar 2015, 12:17

Przyznam Ci rację bo ostatnio zamontowałem sobie listwę ledową i ten profil trochę się nagrzał. Może nie jakoś bardzo mocno ale jednak (to były te o większej mocy - 580lm/m) Wydaje mi się, że będzie OK.
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

Tomek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:13

Re: Remont N132 u Wojtka

Postautor: Tomek » niedziela, 15 mar 2015, 09:51

ja mam żarówki i halogeny rzędu 55W(swiatło) SMD i powiem ze obudowa była gorąca porównywalnie jak w zwykłych żarówkach
Niewiadówka jest jak Sex, można się uzależnić !!!!


N-250c


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości