Szyby podwójne - zrób to sam

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Szyby podwójne - zrób to sam

Postautor: misha22 » piątek, 17 wrz 2021, 19:11

Sklejona u mnie jezdzi i ma się dobrze. Otworów nie wierciłem, klej Acryfix. Paruje tylko na centymetrowym marginesie gdzie jest pojedyńcza...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Szyby podwójne - zrób to sam

Postautor: zoja » wtorek, 21 wrz 2021, 11:25

SO...N126 pisze:Kilka lat minęło od pierwszego klejenia szyb w tym wątku. Czy przyczepka nadal jeździ? A jeśli tak, to czy szyby klejone się sprawdziły?

No właśnie, w ubiegłym roku jedna z szyb oberwała drzwiami garażowymi i ku mojemu rozczarowaniu klej puścił w dolnej części szyby. Na razie zabezpieczyłam szczelinę silikonem bezbarwnym (przetrwało tegoroczne lato :D ) i myślę co dalej zrobić.

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Szyby podwójne - zrób to sam

Postautor: dmb5 » wtorek, 21 wrz 2021, 23:18

Szyby podwójne fajna sprawa jednak u siebie w Burstnerze były klejone przez holenderką firmę i wszystkie się rozkleiły. Kleiłem Acrifix 192, ale niestety podobnież od tego roku zmienił skład i jest słabszy (tak tylko słyszałem).
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
SO...N126
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 135
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2016, 19:21
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Szyby podwójne - zrób to sam

Postautor: SO...N126 » środa, 22 wrz 2021, 08:19

Zoja dziękuję za odpowiedź. Czy to była jedyna szyba klejona w Twojej przyczepce? Czy może inne też były klejone i wytrzymały do dziś, co mogłoby wskazywać na zasadność takiego rozwiązania...
T4+N126N+N250+Maggiolina Airlander S i L+Columbus M
Generalne "odświeżenie" N126N

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Szyby podwójne - zrób to sam

Postautor: zoja » środa, 22 wrz 2021, 17:38

SO...N126 pisze:Zoja dziękuję za odpowiedź. Czy to była jedyna szyba klejona w Twojej przyczepce? Czy może inne też były klejone i wytrzymały do dziś, co mogłoby wskazywać na zasadność takiego rozwiązania...

Druga się trzyma (kleiłam boczne), ale obawiam się, że gdybym podważyła siłowo to klej puści. Spodziewałam się, że spoina będzie pewniejsza. Fakt, że jest bardzo narażona na wysokie temperatury, promieniowanie UV i wilgoć.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości