Koniec SAM-ów ?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: b.b tulipan » poniedziałek, 4 lis 2013, 10:54

Wodnik Szuwarek Witaj.

No właśnie coś takiego kombinuję lecz nie wiem jak to ugryźć :lol:
Myślałem o zrobieniu nowego podwozia w firmie do tego upoważnionej i legalnie postawić na tym moją skorupę od N126e. ponoć to nie przejdzie. Takie kombinacje to tylko musowo zapytać u producenta.
Też myślę o wstawieniu kilku przedmiotów i brakuje mi ładowności większej powyżej 50kg.

Dalej będę szukał, myślał i kombinował.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: kogut » sobota, 23 lis 2013, 22:27

Czy ktoś ma jakąś widzę na temat ciągnięcia/holowania innego pojazdu na tzw. motylku ??
Z tego co mi się wydaje, to one nie mają tablic rejestracyjnych i nie wymaga rejestracji, a jak to jest z ciągnięciem jej za sobą z pojazdem i bez??
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: Paczek » sobota, 23 lis 2013, 23:00

kogut pisze:Czy ktoś ma jakąś widzę na temat ciągnięcia/holowania innego pojazdu na tzw. motylku ??
Z tego co mi się wydaje, to one nie mają tablic rejestracyjnych i nie wymaga rejestracji, a jak to jest z ciągnięciem jej za sobą z pojazdem i bez??


U góry po prawej stronie jest nasza klubowa wyszukiwarka .

Wystarczy wpisać odpowiednie słowo i kliknąć ENTER.

Ja wpisałem MOTYL i wyskoczyło :

http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=3045&p=43239&hilit=motyl#p43239

filemon
Posty: 20
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 18:44
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: filemon » niedziela, 9 lut 2014, 23:45

Problem SAMów jest znacznie większy i nie ogranicza się do przyczepek. Jakiś czas temu, zaraz po zakończeniu remontu przyczepki zabrałem się za budowę repliki Lotusa Super 7. Autko bazujące na ramie, laminatowej karoserii i napędzie głównie pochodzącym z Forda. Do 22 czerwca 2013 taki pojazd dało się w miarę bezproblemowo zarejestrować. Na tą chwilę jak ktoś nie zdążył przed zmianą przepisów to nie ma takiej możliwości w Polsce. Jak na razie władowałem w tą zabawkę około 13 tys zł i pewnie nie będę miał szansy nawet przejechać się po drodze publicznej :twisted:
Filemon
Małego chłopca od mężczyzny odróżnia cena jego zabawek.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: Paczek » poniedziałek, 10 lut 2014, 09:19

filemon pisze:Problem SAMów jest znacznie większy i nie ogranicza się do przyczepek. Jakiś czas temu, zaraz po zakończeniu remontu przyczepki zabrałem się za budowę repliki Lotusa Super 7. Autko bazujące na ramie, laminatowej karoserii i napędzie głównie pochodzącym z Forda. Do 22 czerwca 2013 taki pojazd dało się w miarę bezproblemowo zarejestrować. Na tą chwilę jak ktoś nie zdążył przed zmianą przepisów to nie ma takiej możliwości w Polsce. Jak na razie władowałem w tą zabawkę około 13 tys zł i pewnie nie będę miał szansy nawet przejechać się po drodze publicznej :twisted:


Jesteś polakiem , jak my tu wszyscy i znasz pewnie nasze realia .

Nie popadajmy w rozpacz.

Nie da się w Polsce to może da się w Niemczech , a potem już tylko ściągnąć go do kraju i tak na około zarejestrować w Polsce .

Trzeba popytać , poszperać i może się da....

Tak już nas życie uczy , że musimy kombinować .

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: trinio » poniedziałek, 10 lut 2014, 12:16

Paczek pisze:
filemon pisze:Problem SAMów jest znacznie większy :twisted:


Jesteś polakiem , jak my tu wszyscy i znasz pewnie nasze realia .

Nie popadajmy w rozpacz.

Nie da się w Polsce to może da się w Niemczech , a potem już tylko ściągnąć go do kraju i tak na około zarejestrować w Polsce .

Trzeba popytać , poszperać i może się da....

Tak już nas życie uczy , że musimy kombinować .


Obawiam się że Niemcy to zły kierunek ...... oni też są zbytnio restrykcyjni
może lepiej obrać kierunek na wschód ale oni z kolei nie są w Unii i stanowczo za dużo piją ... co skutkowało by dodatkowymi kosztami
i tak źle i tak nie dobrze ..... fajnie było jak było..... wszystko co dobre szybko się kończy.

Pozdrawiam Przedmówce.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: stico80 » poniedziałek, 10 lut 2014, 13:10

Metoda jest bardzo prosta. Dopóki nasi szpece którym się wszystko nie podoba się tego nie dopatrzą.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: kogut » poniedziałek, 10 lut 2014, 22:30

Sam o tym myślałem, ale o państwach na południe.
Tylko na przyczepkach sie raczej nie opłaci :evil:

Ale twój Lotus jest wart zachodu
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

filemon
Posty: 20
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 18:44
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: filemon » poniedziałek, 10 lut 2014, 22:32

Niemcy zdecydowanie nie są dobrym pomysłem. U nich również procesu rejestracji SAM nie da się przeprowadzić. Podobno Czechy/Słowacja wchodzą w grę, na 100% można to zorganizować w Anglii. Coś się będzie kombinowało, pewne sposoby krajowe również są, natomiast przykre jest to, że człowiek chciał by to zrobić uczciwie, a nie może i przez przepisy jest zmuszany do kombinowania, bo ma nietypową pasję.
Filemon
Małego chłopca od mężczyzny odróżnia cena jego zabawek.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: Paczek » wtorek, 11 lut 2014, 06:41

filemon pisze:...natomiast przykre jest to, że człowiek chciał by to zrobić uczciwie, a nie może i przez przepisy jest zmuszany do kombinowania, bo ma nietypową pasję.


Spoko, spoko , jeszcze chwila ....

Wszystkie ankiety wskazują , że ten rząd się zmieni i .... może życie wróci do normalności

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: reflexes » wtorek, 11 lut 2014, 07:31


Wszystkie ankiety wskazują , że ten rząd się zmieni i .... może życie wróci do normalności

Żartujesz czy poważnie piszesz? Jeżeli poważnie to napisz na kogo zagłosować żeby ta normalność w naszym kraju zagościła. Z pewnością oddam na niego głos. Tylko muszę mieć choć odrobinę pewności, że to coś zmieni, bo na tą chwilę to uważam, że nasi politycy i ich polityka to dno z mułem od pierwszego siedzenia po prawej do ostatniego po lewej.

Sorki z OT.

filemon
Posty: 20
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 18:44
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: filemon » wtorek, 11 lut 2014, 08:17

Ej no, Panowie, nie róbmy z wątku o rejestracji SAM wątku politycznego. Myślę, że zmiana rządu akurat w tym kontekście nic nie zmieni. Został przyjęty przepis unijny, zupełnie bez żadnych odstępstw. W kilku innych krajach ktoś trochę bardziej pomyślał i przepis unijny był tylko podstawą ale dopuszcza pewne jednostkowe odstępstwa.
Obawiam się, że każdy rząd, niezależnie od opcji politycznej będzie miał gdzieś niewielkie grono ludzi z nietypową pasją. Z tego co widzę to producenci przyczepek już sobie z tematem poradzili i każda większa firma porobiła homologacje na swoje produkty.
Filemon
Małego chłopca od mężczyzny odróżnia cena jego zabawek.

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: trinio » wtorek, 11 lut 2014, 08:49

spoko spoko ....
Tylko pytanie mam?
Skoro przepis unijny wywarł na nas zmianę przepisów odn. rejestracje SAM-ów?
To czemu nie jesteśmy tak samo wyrywni odnośnie rejestracji pojazdów przywiezionych z Anglii tj druga strona kierownicy .
Unia na nas ciśnie wprowadzenie tego przepisu a lobby motoryzacyjne już uwiło swoje ciepłe gniazdka na Wiejskiej i ciągle coś wymyślają jak zablokować.
Rynek sam zdecyduje czy ludzie będą kupować te samochody czy nie ale prawo to prawo - choć Urzędnicy stosują inną filozofię .

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Koniec SAM-ów ?

Postautor: kooba » wtorek, 11 lut 2014, 10:09

Zdaje się, że unia już wymusiła na nas możliwość rejestracji auta z kierownicą po prawej.

Wymacane na smartphonie

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Koniec SAM-ów ?

Postautor: Karolus » wtorek, 11 lut 2014, 10:21

A ja bym jeszcze zaznaczył, aby Unia wymusiła na rządzie płacę minimalną jak w Unii i zasiłki, renty i emerytury jak w Unii...

Mamy zieloną wyspę, a co do postu powyżej to szczerze nawet jak PiS rządził to takiego burdelu i władzy absolutnej nie liczącej się z nikim nie było...

Ja patrzę na to tak - każdy ma swój głos, ja patrząc i widząc tych co są "przy korycie" to mój głos oddam na Jarka...

Gorzej na pewno nie będzie, ale to co PO zrobiła to oddam ten głos na niego za jego nienawiść do tej partii (mój też)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości