Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Ballah
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 10:12

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: Ballah » sobota, 6 lip 2013, 12:29

chris_666 pisze:
NIL2 pisze:zostawialiśmy laptopa włączonego na stoliku przed przyczepą , drzwi od przyczepy otwarte na zatrzasku , chodziliśmy się wykąpać i nic nie zginęło :shock: ale może po prostu mieliśmy szczęście :)


poza włochami i ich parkingami wszędzie można się czuć w miarę bezpiecznie

ja w CRO dwa lata temu siedziałem na plaży z laptopem (znaczy laptop siedział pod prądem pożyczonym od ratowników) , cały dzień i czasem do późnego wieczora jak zapomniałem :lol: - i tak dwa tygodnie bez żadnych incydentów , potem miałem problem ze znalezieniem kluczyków, bo przez dwa tygodnie nie używałem ich :lol: ,

u nas niestety sporo incydentów miałem włącznie z zayeb...em stolika i krzesełek na kempingu w czasie pięciominutowej nieobecności :oops:


My (odpukać) nigdy nie mieliśmy żadnych incydentów. Na Słowacji obsługa ze dwa razy przyniosła nasze paszporty i położyła na stoliku przed namiotem, gdzie leżały grzecznie cały dzień, na Chorwacji bamble plażowe łącznie z pontonem, maskami, płetwami itd leżą zawsze całą dobę na plaży, w umywalni ładują się czyjeś laptopy i komórki bez jakiegokolwiek nadzoru, czasem tylko brakuje gniazdek i jest kolejka do ładowania. Odłączasz swój sprzęt i podłączasz inny, pierwszy w kolejce. "Obozowisko" też w żaden sposób nie jest zabezpieczone, wszystko jest na wierzchu a przecież cały dzień jesteśmy na plaży lub na wycieczce.
Gdy czytam o krzesełkach spiętych zabezpieczeniem rowerowym - szlag chce mnie trafić. Ze złości, w jakim kraju przyszło nam żyć. Ręce obcinać ? Jestem za !
I coraz bardziej boję się jechać na kamping w Polsce.

Aha, na Hwarze mieliśmy jeden incydent - nocą rozpętała się burza i Adriatyk ukradł nam płetwy i materacyk z plaży. Nie zgłaszaliśmy tego na Policję.

malinoispl
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 17 cze 2013, 22:11

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: malinoispl » niedziela, 7 lip 2013, 23:44

Ja właśnie wymieniłem stary zamek na Hak (ten na sprawdzoną doskonale spełniającą swoją funkcję Kłódkę) na nowoczesny samozaciskowy. Problem w tym, że można go zamknąć wyłącznie wtedy, gdy przyczepa jest podpięta, inaczej każdy może ja sobie zapiąć i odjechać.
Niektórzy mówią, ze zamykają wtedy nie na haku, a na kulce (luźnej wiszącej na drucie)

Pytanie czy w przypadku gdy jeździmy po Kraju nad wisłą nadal warto mieć 2 metry łańcucha z Castoramy z kłódą??

malinoispl
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 17 cze 2013, 22:11

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: malinoispl » niedziela, 7 lip 2013, 23:49

[quote="kooba"]Nie wiem jakie macie doświadczenia, ale ja od lat jeżdżę na kempingi i nigdy nic mi nie zginęło.

No to opcja jest taka, że nie podróżujesz wiele po Kraju nad wisłą, albo jeździsz w bardzo odosobnione miejsca.
:)

pozdrowienia

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: kooba » poniedziałek, 8 lip 2013, 07:22

malinoispl pisze:Niektórzy mówią, ze zamykają wtedy nie na haku, a na kulce (luźnej wiszącej na drucie)

Nie musisz zamykać kulką. Obejrzyj mechanizm od dołu, powinna być od strony przyczepy taka blaszka, którą naciska kula jak zapinasz na hak. Jak masz odpiętą przyczepę to wciskasz blaszkę palcem, zaczep przechodzi w pozycję zamknięty i zamykasz zamek.

malinoispl
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 17 cze 2013, 22:11

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: malinoispl » wtorek, 9 lip 2013, 18:02

kooba pisze:
malinoispl pisze:Niektórzy mówią, ze zamykają wtedy nie na haku, a na kulce (luźnej wiszącej na drucie)

Nie musisz zamykać kulką. Obejrzyj mechanizm od dołu, powinna być od strony przyczepy taka blaszka, którą naciska kula jak zapinasz na hak. Jak masz odpiętą przyczepę to wciskasz blaszkę palcem, zaczep przechodzi w pozycję zamknięty i zamykasz zamek.


Też tak kombinowałem. Niestety musiałbym chyba łomu użyć, aby zapiąć ten hak.

Ale spokojnie zakupiłem kulkę do blokady haka za 9.90 w sklepie carawaningowym. Tym niemniej uważam, ze najskuteczniejszym sposobem jest przyczepę wkopać - co w moim przypadku gdy mam nienormatywnie wysokie resory daje dwukrotną korzyść. Nie musze wspinać się do budy jak na balkon, a jak na głębokość łopaty wyciągnę gruntu, to komu się to będzie chciało odkopywać?

Oczywiście nie przeczę, że i tak najskuteczniejszy jak zawsze będzie 3 metrowy łańcuch z Castoramy. :D z kłódką do drzewa przypięty.

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: Wodnik Szuwarek » czwartek, 11 lip 2013, 10:13

Wkopać przyczepę :?: :lol: :lol: no proszę Cię :wink: , dobrze, że nie zrobić zbrojenia i zalać betonem :P zabezpieczenie na dyszlu w zupełności wystarczy - ostatecznie można zapiąć blokadę na koło podobną do tej co jest na wyposażeniu straży miejskiej
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=blokada+na+ko%C5%82o&search_scope=category-620.

Takich przyczep jak niewiadowki nikt nie kradnie - są za mało warte- także raczej amator cudzej własności zainteresuje się zawartością przyczepki aniżeli miałby kraść całą.

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: NIL2 » wtorek, 10 wrz 2013, 21:10

malinoispl pisze:Ja właśnie wymieniłem stary zamek na Hak (ten na sprawdzoną doskonale spełniającą swoją funkcję Kłódkę) na nowoczesny samozaciskowy. Problem w tym, że można go zamknąć wyłącznie wtedy, gdy przyczepa jest podpięta, inaczej każdy może ja sobie zapiąć i odjechać.
Niektórzy mówią, ze zamykają wtedy nie na haku, a na kulce (luźnej wiszącej na drucie)

Pytanie czy w przypadku gdy jeździmy po Kraju nad wisłą nadal warto mieć 2 metry łańcucha z Castoramy z kłódą??



Z tą długością łańcucha to nie przesadzajcie bo jak za długi będzie to może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia operatora i doprowadzi do długotrwałego kalectwa a szkoda zdrowia ; 0,5 m wystarczy ale najlepszy jest pas z klamrą z bykiem z lat 70-80 dobrze się owija na rękę i nie męczy zbytnio a efekt 100 % :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: reflexes » wtorek, 10 wrz 2013, 22:11

http://www.jula.pl/zabezpieczenie-zacze ... ego-335008
W Juli w promocji jest zabezpieczenie zaczepu. Ja już sobie zamówiłem.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5516
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: kooba » wtorek, 10 wrz 2013, 23:03

reflexes pisze:http://www.jula.pl/zabezpieczenie-zaczepu-kulistego-335008" target="_blank
W Juli w promocji jest zabezpieczenie zaczepu. Ja już sobie zamówiłem.

Nie masz kluczyka w zaczepie?


Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: Wodnik Szuwarek » środa, 11 wrz 2013, 11:05

Ja w 132 tez nie mam natomiast w Nce był - podobnie jak w 126D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: reflexes » środa, 11 wrz 2013, 11:53

był

Był podobno ale się zmył a ja nie bardzo wiem jaki kupić. Korzystając z okazji może ktoś podpowie, którą wkładkę należy kupić do tego zaczepu. Jest tego trochę, a ja nie pamiętam jaki mam zaczep :)
Obrazek

Kulkę już zamówiłem i dla spokoju ducha chcę ją mieć. 39 plnów to tyle co nic, a może cwaniakowi, który wyciągnie łapy po moje utrudni trochę życie. Wkładkę jednak chętnie bym też dokupił, bo ona zabezpiecza zaczep również w czasie jazdy.

ireneuszb
Posty: 45
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:59
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: ireneuszb » środa, 11 wrz 2013, 15:38

reflexes pisze:Był podobno ale się zmył a ja nie bardzo wiem jaki kupić. Korzystając z okazji może ktoś podpowie, którą wkładkę należy kupić do tego zaczepu. Jest tego trochę, a ja nie pamiętam jaki mam zaczep

http://www.przyczepy-czesci.pl/index.ph ... gory_id=12" target="_blank" target="_blank
Ja mam ten pierwszy - zabezpiecza w czasie jazdy przed odpięciem i w czasie postoju przed zmianą właściciela :lol:
Mam też taki sam przy towarowej :D

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: NIL2 » środa, 11 wrz 2013, 18:41

Do starszych wersji byle jaka wkładka od WSK-i :D

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak zabezpieczyć się przed amatorami cudzej własność?

Postautor: cuubbee » środa, 11 wrz 2013, 22:46

A czy mozna zastosować taka zwykłą wkładkę z drzwi domowych? Np. taką najkrotsza 30/30? Konkretnie w zaczepie enki
N126n


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości