126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Wojaak32
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2010, 20:24
Lokalizacja: 80 metrów na wschód od W-wy

126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: Wojaak32 » czwartek, 16 wrz 2010, 23:19

Witam wszystkich,

Tak się trochę czaiłem, nie było kiedy pisać, robić zdjęć, ale już po urlopie i wszystko sie udało :mrgreen:
Moje cudo N126e rocznik 89 kupiłem sobie przed samym Sylwestrem 2009 z mocnym zamiarem całkowitego odnowienia. Oczywiście najpierw poczytałem sobie Forum i doszedłem do wniosku, że ten typ doskonale spełni rolę namiotu na 1- 2 dniowych postojach podczas zwiedzania róznych okolic Europy. Dodatkowo poprzednio miałem 5-metrowego TECa, którego poruszenie na campingu w 1 osobę graniczyło z udarem i zawałem jednocześnie. Dlatego poszedłem w kierunku nietypowym - czyli z dużej i ciężkiej do małej i lekkiej. Były jeszcze 2 rzeczy, które przemawiały za Niewiadówką, to że nie gnije jak sandwiche i jest udanym zabytkiem polskiej motoryzacji (w końcu robią ją do dziś :D ).

No więc w śniegu i mrozie przyjechała do mojego garażu i zaczęła się praca. Meble i tapicerka poszły na zewnątrz w 1 dzień, a potem doczyszczanie z przyklejonej gąbki itd itd...
Okazało się, że w środku jest sucho, podłoga jest w stanie bdb, nic nie zacieka. W międzyczasie zamówiłem w okolicach Niewiadowa w firmie z częsciami komplet nowych gratów (wywietrzniki, uszczelki, kliny ozdobne, zaślepki na śruby, zawiasy, szyby, wyciętą i podszytą wykładzinę i wiele innych) za około 2Kzł. Kiedy przyszła paka z rzeczami to się zaczęło odkręcanie starych i przykręcanie nowych rzeczy. Samemu ciężko to robić, bo np. nie ma kto przytrzymać kluczem nakrętki wewnątrz przyczepy i trzeba robić samotrzymające patenty z drutu i taśmy.

Po mozolnym przykręceniu różnych rzeczy była wymiana instalacji. Założyłem 2 atomatyczne bezpieczniki: 1 na lodówkę, drugi na oświetlenie i gniazdka. Swoją drogą jest też instalacja 12v do oświetlenia wnętrza i lampki przedsionkowej (zasilacz stabilizowany 10A od CB radia).

Potem 1-osobowe wyklejanie wnętrza z użyciem butaprenu - 2 dni, da się zrobic, wyszło całkiem równo. Niestety miałem 2 różne butapreny i jeden trzyma na mur a drugi zaczął się trochę odklejać i trzeba będzie poprawić.
Potem meble - kupiłem kantówkę 5x5cm żeby podnieść meble trochę do góry i zrobić więcej miejsca na bagaż pod posłaniem - sprawdziło się bdb. No i trzeba było mocno przerobić szafkę na lodówkę, żeby zrobić wersję d z e, czyli żeby lodówka była nie z przodu przyczepy, tylko na przeciwko wejścia. Oj było tu kombinowania, przycinania, pasowania, aż człowieka szlag trafiał, bo tam jest nadkole i trzeba lodówkę podnieść o kilka cm do góry, bo inaczej 3 posłanie (to z przodu) będzie za wąskie. W końcu się udało uzyskać mocną szafkę z lodówką i posłanie szerokie na 60cm w górnej części.
ObrazekObrazek
Ale to już był lipiec, wiec prawie wyjazd a tu nie ma materaców i poduch, przednia i tylna szyba wymieniona, ale boczne nie, wytłuczony zaczep, niewyregulowany hamulec najazdowy. Z braku czasu przyczepa pojechała do Legionowa do serwisu i tam panowie założyli co trzeba (m.in. superproblematyczne kliny ozdobne do listew), przesmarowali najazd, wyregulowali co trzeba i muszę przyznac, ze zrobili to na prawdę dobrze. Na dzień przed wyjazdem wymieniłem jeszcze opony na nowe i hajda na prom.
Tylko, że mój holownik rano nie odpalił (a była to oczywiście niedziela :( ) i zanim znalazłem powód poł dnia minęło, ale na prom zdązyłem Obrazek

Uploaded with ImageShack.us i do Szwecji dotarłem w poniedziałek wieczorem :D .Obrazek

A tu kilka zdjec efektu remontu
ObrazekObrazekObrazek
i mój patent na spanie 2 osobowe z użyciem materaca z Biedronki :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam

Jacek

N126d, N250c off-road edition
+ 3-litrowy holownik
catering, grill, kuchnia polowa, zapraszam na http://www.grill-kuchnia.com

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: szary11 » piątek, 17 wrz 2010, 09:22

Kurde, ciekawy pomysł z materacem... nawet by mi przez myśl nie przeszło, że tak się da :mrgreen:

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: kotek » piątek, 17 wrz 2010, 18:11

Fajny pomysł na wygodną sypialnię. :shock:
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Wojaak32
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2010, 20:24
Lokalizacja: 80 metrów na wschód od W-wy

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: Wojaak32 » piątek, 1 cze 2012, 17:58

Może się komuś przyda, alternatywa do seryjnego przedsionka - tak wygląda rozłozony namiot po lekkiej modyfikacji w Legionowie w wytwórni namiotów. Teraz jest dopasowany. Koszt zakupu razem z przeróbką - około 700zł. I pasujący do N126D holownik :wink: .
ObrazekObrazekObrazek :wink:
Pozdrawiam

Jacek

N126d, N250c off-road edition
+ 3-litrowy holownik
catering, grill, kuchnia polowa, zapraszam na http://www.grill-kuchnia.com

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: Paczek » piątek, 1 cze 2012, 18:33

Hej

No super wyszło , na prawdę jestem pod wrażeniem .

A ten holownik to chyba pozostał po poprzedniej przyczepce ?

Awatar użytkownika
KMICIC
Posty: 60
Rejestracja: środa, 5 wrz 2012, 10:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: KMICIC » niedziela, 9 wrz 2012, 13:58

super remoncik, fajne pomysły :o
, porada klejenia butaprenem
wejdz tu....viewtopic.php?f=31&t=2884
pozdrawiam: kmicic
Citroen Xara Picasso + N126e + nowy nabytek N126N

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: jedrek101 » niedziela, 9 wrz 2012, 14:04

kolega wojak zaglądał do nas ostatnio 1 czerwca, może jeszcze kiedyś tu zajrzy ...

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: NIL2 » środa, 12 wrz 2012, 08:21

Patent z materacem niezły ale przystawka rewelka :thumbup:

Wojaak32
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2010, 20:24
Lokalizacja: 80 metrów na wschód od W-wy

Re: 126e na 126d no i oczywiście odnowa całości.

Postautor: Wojaak32 » sobota, 29 gru 2012, 18:55

Trochę mnie tu nie było, ale czas uaktualnić przyczepkowe info :D . Cycepka jest, jeździ, nic się nie odkleiło i wszystko działa. W wakacje 2012 zrobiliśmy trasę do Kopenhagi, potem do Szwecji i z powrotem do domu. 126d sprawdziła się świetnie, tradycyjnie była podziwiana na kempingu. Na autostradach też nie było problemów (zawieszenie seria). Wklejam kilka zdjeć poglądowych przedsionka, już na kempingu. No i kolejne zdjęcie mojego zestawu drogowego, a przyczepka cały czas ta sama :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam

Jacek
Pozdrawiam

Jacek

N126d, N250c off-road edition
+ 3-litrowy holownik
catering, grill, kuchnia polowa, zapraszam na http://www.grill-kuchnia.com


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości