Zarejestrowanie po wyrejestrowaniu przyczepy

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Zarejestrowanie po wyrejestrowaniu przyczepy

Postautor: Karolus » wtorek, 22 lut 2022, 12:33

Dla potomnych, znalazłem przypadkowo na FB.
Może komuś się przyda i nie będzie musiał rejestrować na zabytek.
Cytuję z FB:
Facebook pisze:Gdyby ktoś miał problemy jak zarejestrować swój pojazd/ przyczepkę/motorek etc. Na normalne tablice nie zabytek. W moim wypadku jestem spadkobiercą takich pojazdów Syrena oraz przyczepka Tramp oba zostały wyrejestrowane z ewidencji urzędu (kiedyś istniały takie możliwości). Na podstawie postanowienia sądu o nabyciu spadku w wydziale transportu składam wnioski o ponowny wpis w/w pojazdów do bazy CEPIK muszę podać maksymalnie tyle informacji ile zdołam pozbierać czyli nr. nadwozia, ewentualne zapamiętane nr. rejestracyjne, itp. Na tej podstawie gdy dane znajdą w archiwum lub nie znajdą urzędnicy uzupełnią w bazie pojazdów i wydadzą stosowne dokumenty wraz z tablicami rejestracyjnymi. Piszę to bo być może macie podobne problemy, a staracie się wyważać otwarte drzwi kupując jakieś lewe papiery albo dokonując niepotrzebnych ewolucji z zabytkami. Oczywiście procedurę przedstawiłem w skrócie, bardziej wnikliwi czy też zainteresowani sami mogą zadzwonić do swoich wydziałów komunikacji z podobnym zapytaniem i zweryfikować mój post. Co do innych możliwości typu zakupiłem z umową jakąś starą i co teraz a było to XX lat temu... Nie mam pojęcia, zadzwoń do urzędu poproś o informację i pozostaw ślad jako odpowiedź pod tym postem. Być może ktoś użyję lupki kiedy będzie chciał zadać pytanie w tej materii. Pozdrawiam.

Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości