w dzień czy w nocy

Wszystko, o czym warto pamiętać wyruszając w drogę
Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: konrad » piątek, 25 lip 2008, 07:58

Bella pisze:mam już pewną koncepcję: wyjeżdżam w sobotę rano.... :arrow:
(co prawda jechałam w zeszłym roku na mazury nocą , a wcześniej do Łeby, ale nigdy z 4 mies.dzidziusiem , no i lepiej losu nie kusić, bo może być do 3xszt.)
.... jadę na Wrocław, Gorzów Wlk, i nie do Rowów lecz do Pobierowa (jako dziecko co roku odbywałam tam obóz harcerski, i pozostał sentyment).
Żeby być w Pobierowie na wieczór musiałabym wyjechać raniutko i dosuwać cały dzień. A z dziećmi to różnie bywa, może wypaść długi postój, albo wiele długich postojów i mogłabym do celu dotrzeć bardzo późno, a zbyt mało pamiętam Pobierowo, by po nocy szukać kempingu. Więc nocleg będzie gdzieś w połowie drogi- właśnie szukam gdzie. Na mapie są jakieś bajorka to może tam.


namiary na kamp znajdź w necie - coś sprawdzonego powinno być - ja pojechałem w ciemno do Rowów na kamp z opisu i w 100% się zgadzało,
zawsze możesz wykupić jedną noc i na drugi dzień szukać, jak Wam nie spasuje - to jest zaleta własnego domku :)

Co do trasy się nie wypowiadam, bo nie znam, ja jak jechałem do Niechorza, to przez Poznań, ale trasa jest wąska i sporo tirów tamtędy jechało
a na koniec pobłądziłem na śląsku :wink: - chyba ze trzy razy wjeżdżałem i wyjeżdżałem do Sosnowca i za nic nie mogłem trafić na DK94 :mrgreen:
aaa jakbyś nic nie znalazła w Pobierowie to w Niechorzu jest kamp Pomona - jak byłem tam 4lata temu, to było całkiem przyjemnie :) (opis w polecanych)
my chyba też zaczynaliśmy szukanie od Pobierowa, a dojechaliśmy aż do Niechorza ;) - wtedy jak dojechałem nad morze to woda stała na polach namiotowych po kostki :O
i już mieliśmy szukać domku (wtedy byłem jeszcze z namiotem)

Co do jazdy dziennej - może wyjedź "baldym świtem", wtedy powinnaś dojechać "za dnia", a jak nie, to zawsze można jakiś nocleg po drodze znaleźć
weź poszukaj sobie jakiś kampów przy planowanej trasie
albo zrób jak piszesz - od razu zaplanuj postój na spanie po drodze
ja miałem namiar na spanko mniej więcej w połowie drogi - jakby jednak zmęczenie dawało za wygraną, a drugi na Kaszubach - 150km od celu

Tak przy okazji fordzik diesel czy benzynka ? - jak się sprawuje jako holownik ?
Być może w rodzinie pojawi się brat ze stajni VW (sharan) i ciekaw jestem jak się sprawdzi jako holownik ?
powinno być o wiele lepiej nić osobówką - duża masa, wysoki (mniejsze opory od cycepki), no i diesel ze 110km pod maską :)

Życzę szerokiej drogi i udanych wakacji !
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: Bella » piątek, 25 lip 2008, 09:20

Dzięki. Dzięki . Serdeczne dzięki.

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: Bella » piątek, 25 lip 2008, 09:21

Na razie egzystuję w permanentnym poczuciu, że czegoś zapomniałam- udręka.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: kotek » piątek, 25 lip 2008, 14:19

Nic się nie przejmuj, na każdym wyjeździe zawsze się coś zapomina. :D Szerokiej drogi.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: Bella » piątek, 25 lip 2008, 23:08

konrad pisze: Tak przy okazji fordzik diesel czy benzynka ? - jak się sprawuje jako holownik ?
Być może w rodzinie pojawi się brat ze stajni VW (sharan) i ciekaw jestem jak się sprawdzi jako holownik ?
powinno być o wiele lepiej nić osobówką - duża masa, wysoki (mniejsze opory od cycepki), no i diesel ze 110km pod maską :)


Benzyna, ściślej gaz.
Ja chciałam właśnie Sharana, bo bardziej ufam niemieckim samochodom (mąż od lat ma VW i nie ma z nim żadnych problemów), a fordy nigdy mnie nie przekonywały. Nie pamiętam już dlaczego kupił mi forda (pewnie był tańszy : :evil: ), ale jestem z niego bardzo zadowolona. W moim przypadku liczy się zwłaszcza pojemność wnętrza, silnik nie ma takiego znaczenia. Mąż jeździ (zwykłym)osobowym i widzę ogromną różnicę- co do komfortu i wygody, przede wszystkim potężny wózek głęboki zajmuje zaledwie połowę bagażnika i nie siłuję się, żeby go tam wepchnąć. W środku też masa przestrzeni i wysoko (stojąc obok auta nie schylam się, żeby wsadzić dziecko do fotelika). Tylne fotele są wyżej od przednich przez co dzieci mają ekstra widoczność przez przednią szybę. Co do jazdy, to nie miałam nigdy żadnych problemów z prowadzeniem vana, choć przesiadłam się z cinquecento.
To są typowo babskie spostrzeżenia, bo na silniku nie znam się wcale. Jeżdżę głównie z dziećmi, nie szaleję (zapewne mąż zadbał, żeby mnie nie kusiło, bo kopa to moje auto nie ma). Nie mam pojęcia ile mam koni, wiem,że pojemność silnika-2L. Na gazie jest taki jakby przymulony , ale to podobno kwestia regulacji instalacji i komputera. Przyczepę ciągnie się super, przynajmniej mnie, ale nie mam porównania z innymi samochodami.

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: Bella » sobota, 26 lip 2008, 20:13

kotku ratuj! jestem w okolicy Wroclawia, jade na Legnicę. Gdzie mogę przenocować?

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: Bella » sobota, 26 lip 2008, 20:17

cały mój plan szlak trafił, bo prąd mi się ... zepsuł i zeszło mi z doprowadzeniem oświetlenia do stanu używalności

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: kotek » sobota, 26 lip 2008, 20:25

Witaj Bellu. Jeżeli jesteś w okolicy Legnicy, to proponuję przejechać jeszcze 90 km i dojechać do Sławy na kemping OSIR przy ulicy Odrodzonego WP. Warunki tam są bardzo dobre. Pozdrawiam .
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: kotek » sobota, 26 lip 2008, 20:30

Potem ze Sławy do Pobierowa pozostanie ci około 320 km.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: Bella » sobota, 26 lip 2008, 20:37

ok ok ok. dzięki

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: w dzień czy w nocy

Postautor: kotek » sobota, 26 lip 2008, 20:48

Odpoczywaj spokojnie, jakby coś jeszcze, to możesz pisać na e-mile.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Niezbędnik Kierowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości