Majówka w Wodnej Farmie

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » poniedziałek, 27 sty 2014, 13:36

Koledzy z południa się już organizują więc i czas żeby północ wzięła się do roboty. Zgłosiłem się, że mogę zorganizować weekend majowy w Wodnej Farmie. Doświadczenie w temacie mam zerowe więc wszelkie uwagi i pomysły mile widziane.

Termin 1-4 maj 2014.

Miejsce, Polska, woj. pomorskie, powiat kwidzyński, gmina Prabuty, miejscowość Kołodzieje, Ośrodek Wodna Farma http://www.wodnafarma.pl.
http://goo.gl/maps/Iw8J1. Na zdjęciu satelitarnym widać jeszcze szczere pole, na street view widać wjazd. Ośrodek jest młody i ciągle się rozwija.
Cennik na stronie. Prawdopodobnie w tym roku nie ulegnie zmianie. 30 zł za przyczepę i 2 osoby, każda następna kolejne 5 zł. Prysznic 5 zł.

Atrakcje jakie są dostępne w okolicy (oczywiście wszystko dla chętnych):

1. Muzeum Zamkowe w Malborku (około 45 km) http://www.zamek.malbork.pl/, tu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć o co chodzi :) .

2. Muzeum Zamkowe w Kwidzynie (około 20 km) http://zamek.kwidzyn.pl/ wraz jedyną w Polsce Kryptą Wielkich Mistrzów Krzyżackich http://www.tajemnica-krypt.kwidzyn.pl/. Kwidzyński Zamek Krzyżacki jest dość specyficzny, bo jest prawdopodobnie jedynym krzyżackim zamkiem, którego największą część stanowi katedra. Z tego też powodu to właśnie w Kwidzynie chowani byli wielcy mistrzowie. W Malborku, który był kwaterą główną zakonu takiej katedry nie było.

3. Zamek w Gniewie (około 50 km) http://www.zamek-gniew.pl/oferta/zwiedzanie, pięknie odrestaurowany przez prężnie działającą grupę pasjonatów po wielu latach niszczenia zamek. W chwili obecnej mocno skomercjalizowany. Kilka lat temu kupiony przez dużą firmę i przerobiony na spa i hotel. Na całe szczęście część muzealna pozostała dostępna dla zwiedzających.

4. Jak ktoś się uprze to jeszcze kilka innych ze Szlaku Zamków Gotyckich http://pl.wikipedia.org/wiki/Szlak_Zamk%C3%B3w_Gotyckich.

5. Dla rowerzystów Rowerowy Szlak Zamków Gotyckich na Powiślu http://www.prabuty.pl/prabuty/content/view/2196/22/ i kilka innych http://www.powiatkwidzynski.pl/index,i464.html

6. W samej Farmie można połowić rybki (opłata 15 zł za dzień lub 25 za 3 dni), pograć w siatkówkę, popływać kajakami, łódkami, rowerami wodnymi albo po prostu leżeć na leżaku i popijając piwko upajając się pięknym widokiem.

Dla pozostałych też się coś znajdzie.

Niestety jest na tą chwilę jeden problem, bo z tego co się dowiedziałem, to teren ośrodka na jesień został wyrównany i właściciel obawia się o to czy do czasu majówki zdąży urosnąć trawa. Będzie bliżej to będę się martwił, bo sam właściciel stwierdził, że coś się wymyśli. Teren jest dość duży więc może znajdzie się kawałek placu z trawką.
Nie mniej jednak żeby wiedzieć czy w ogóle jest się o co martwić otwieram zapisy, może się okazać, że chętnych brak to i trawa nie będzie potrzebna.

Lista:
1. reflexes 2+2

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: Paczek » poniedziałek, 27 sty 2014, 23:28

Kurcze - takie fajne atrakcje ....

Ahhh ta komunia - no musi to być wszystko w tym samym terminie .....

Bardzo żałuję - beze mnie

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » wtorek, 28 sty 2014, 07:25

Spoko luzik, w wakacje będę tam często więc jak uda mi się majówka, to może i jakiś spocik się wymyśli latem. Będzie dodatkowa atrakcja w postaci kąpieli w jeziorku. :D

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » poniedziałek, 10 lut 2014, 08:04

Podnoszę. Czasu co prawda sporo ale lista nadal pusta.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: vvarrior » wtorek, 18 lut 2014, 02:08

My czekamy na wykrojenie grafika czy na 100% będę miał wolne w robocie. Nie istotne czy to będzie zlocik spocik czy polaków drynkowaie:).
Miejsce jest naprawdę super jeśli ktoś lubi cisze i spokój. Mała wskazówka dla lubiących jazdę drogami lokalnymi z mapa w ręku... NIE PRZEZ JAWTY MAŁE I JAWTY WIELKIE.
Jak jechaliśmy latem (co prawda z nami jechał po niebie potężny front zalewając wszystko na około) to można na tej drodze utknąć a nawet nie ma gdzie zawrócić. Tak więc my jeszcze nie możemy się zadeklarować ale mamy ten wypad w planie.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » wtorek, 18 lut 2014, 07:22

Super. Ja też nie wiem czy będę miał piątek wolny ale ostatecznie mam z Farmy do pracy jakieś 25 km to skoczą, odpękam 8 h i wrócę z zapasem świeżo schłodzonego browarka. :mrgreen:

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2976
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: robert » wtorek, 18 lut 2014, 07:30

Z jednej strony cieszę się, że w tym samym czasie w różnych miejscach kraju są imprezki, ale jak to było w tym kawale o żabie żałuję, że się nie rozerwę bo chciałbym być w obu miejscach na raz....
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4380
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 18 lut 2014, 08:30

Tak, to prawda, jest alternatywa, ale z drugiej strony nikt się nie rozdwoi. Reflexes, przyjedź do Twierdzy Przemyśl, a stamtąd pojedziemy karawaną Niewiadówek przez całą Polskę na Wodną Farmę :D To dopiero będzie weekend majowy!
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 15 / 1512 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » wtorek, 18 lut 2014, 08:57

I to wszystko w 4 dni? Przecież ja z moimi szkodnikami to na co najmniej 2 dni muszę rozłożyć podróż w jedną stronę. :D
Alternatywa musi być, bo uwierzcie, że nie wielu jeżeli w ogóle ktoś zdecyduje się jechać taki kawał drogi na 4 dniową imprezę. Ode mnie to jest ponad 650 km, a są tacy co mają jeszcze dalej. Dlatego też tyle było dyskusji żeby zlot był w centrum. Niestety ani on w centrum, a i termin (koniec roku szkolnego) taki, że podejrzewam wielu niestety nie będzie pasował. Rozumiem też, że fanklub zdecydowanie prężniej działa w południowej Polsce i dlatego też większość imprez się tam będzie odbywać, ale my z północy też sobie jakoś będzie radzić robiąc dokładnie to co robię teraz.
Najważniejsze jest to, że pogoda nam sprzyja i jest szansa, że nowa trwa urośnie na ternie ośrodka.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: Karolus » wtorek, 18 lut 2014, 09:54

To ja proponuję dla tych z daleka przyjazd na majówkę w Przemyślu chociażby już 25.04 lub w poniedziałek 28.04.
Kwestia dogadania, a miejsce? Hmm... Będzie gdzie się rozstawić ;)

I nie będzie tylko na 4 dni :P

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » wtorek, 18 lut 2014, 11:09

Super, może ktoś skorzysta z takiej propozycji, niestety nie ja, bo urlop z gumy musiałbym mieć żeby chciał się rozciągnąć chociaż dwukrotnie. A nawet jakby to u mnie niestety nie wiele to zmieni, bo żona nauczycielka i urlop na cały rok ma z góry zaplanowany :x więc taka wyprawa wchodzi w grę tylko w wakacje (i jest bardzo prawdopodobne, że w te okolice w tym roku zawitamy w czasie urlopu objazdowego).

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4380
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 18 lut 2014, 12:30

Karolus pisze:To ja proponuję dla tych z daleka przyjazd na majówkę w Przemyślu chociażby już 25.04 lub w poniedziałek 28.04.
Kwestia dogadania, a miejsce? Hmm... Będzie gdzie się rozstawić ;)

I nie będzie tylko na 4 dni :P
Karolus, jak już wywalczę ten urlop na weekend to conajmniej z tygodniowym zapasem, więc nie mów hop, bo szybko się mnie nie pozbędziesz :mrgreen:
A tak serio, to nie wyobrażam sobie być w Przemyślu i nie zahaczyć o Bieszczady :D
To raptem ze 150km.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 15 / 1512 km

Awatar użytkownika
arturo1970
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 107
Rejestracja: środa, 2 sty 2013, 18:28

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: arturo1970 » niedziela, 2 mar 2014, 14:54

Tam gdzie woda tam i my :D więc nasza załoga pojawi się w wodnej farmie i prosimy o dopisanie nas do listy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: stico80 » niedziela, 2 mar 2014, 18:19

reflexes pisze:I to wszystko w 4 dni? Przecież ja z moimi szkodnikami to na co najmniej 2 dni muszę rozłożyć podróż w jedną stronę. :D
Alternatywa musi być, bo uwierzcie, że nie wielu jeżeli w ogóle ktoś zdecyduje się jechać taki kawał drogi na 4 dniową imprezę. Ode mnie to jest ponad 650 km, a są tacy co mają jeszcze dalej. Dlatego też tyle było dyskusji żeby zlot był w centrum. Niestety ani on w centrum, a i termin (koniec roku szkolnego) taki, że podejrzewam wielu niestety nie będzie pasował. Rozumiem też, że fanklub zdecydowanie prężniej działa w południowej Polsce i dlatego też większość imprez się tam będzie odbywać, ale my z północy też sobie jakoś będzie radzić robiąc dokładnie to co robię teraz.
Najważniejsze jest to, że pogoda nam sprzyja i jest szansa, że nowa trwa urośnie na ternie ośrodka.


Reflexes ale przecież w końcu ustaliliśmy, że jeden Ogólnopolski jest w centrum a inne spoto-zloty będą regionale tak żeby każdy miał wybór i mógł wybrać gdzie ma bliżej i gdzie mu bardziej pasuje. Bardzo dobrze, że Ty i Karolus organizujecie w dwóch różnych częściach Polski bo tak jak Tobie nie bardzo się opłaca jechać 650 km tak samo Karolowi nie opłaca się dymać tyle samo. Ci co mają po 300 w każdą stronę mogą wybierać. Wszyscy spotkamy się na Ogólnopolskim.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10877
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Majówka w Wodnej Farmie

Postautor: reflexes » poniedziałek, 3 mar 2014, 08:32

Wszyscy spotkamy się na Ogólnopolskim.

Mam nadzieję. Szkoda tylko, że termin został zmieniony. Długi czerwcowy weekend byłby lepszy. Myślę, że termin zlotu pokrywający się z zakończeniem roku szkolnego jest lekko chybiony, bo wielu z nas ma dzieci w wieku szkolnym. Ja mam w domu pierwszoklasistkę i co gorszę nauczycielkę, która z reguły pracę w ostatni dzień roku szkolnego kończy późno albo nawet nad ranem dnia następnego :lol: . Cały czas ją namawia, bo w tym dokładnie dniu zaczynam urlop, żeby wyjazd wakacyjny zacząć od zlotu. Niestety nie ma raczej szans żebyśmy dotarli w piątek, może chociaż w sobotę się uda.


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości