Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Daty, miejsca i atrakcje zlotów, spotkań i wydarzeń karawaningowych
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 29 wrz 2020, 23:15

stachu_gda pisze:Ja będę za to pewnie w sobotę rano. Rano tzn kiedy jeszcze będziecie spali, nie że skoro świt o 10-tej :)

Weź nie świruj :o Blisko masz to przykulaj się w piątek wieczorem, nawet późnym bo zawsze to jeden wieczór więcej na nocne/mocne Polaków rozmowy ;)
krzysztof_cw pisze:Po prostu wszyscy nie mogą się już doczekać ;)

Oj tak...

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2607
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: stachu_gda » wtorek, 29 wrz 2020, 23:28

Heh, ja nie mam daleko, zresztą dla mnie bez różnicy pora, ale w piątek pewnie będę miał już jeden temat zaplanowany. No zresztą zobaczymy.

Poza tym ja nie wiem czy tam powinienem w nocy przyjeżdżać. Przypomnę, że rok temu była ekspedycja ratunkowa która wypychała Toyotę z Niewiadówką z pola, w które wcześniej wpier**lił się Krzychu_cw jadąc na nawigacji. Wypchnięcie kaczki to może być grubszy temat :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 29 wrz 2020, 23:39

Tam gdzie ugrzęźniesz, tam spot przeniesiemy :lol: A poważnie to cieszę się, że się w ogóle zobaczymy, jak nie dasz rady w piątek to w sobotę nadgonimy.
Swoją drogą, ciekawe co Krzycho miał wpisane w nawigacji bo raczej nie tę polanę.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2607
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: stachu_gda » wtorek, 29 wrz 2020, 23:41

Ja miałem w każdym razie to samo co on, bo w tym samym miejscu się zakopaliśmy. Wiem Rafał że możesz nie pamiętać :P

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 29 wrz 2020, 23:45

No fakt. Pamiętam, że coś, gdzieś, szliśmy a później już tylko reflektory w lesie :lol: Oj, działo się :D
Nie straszmy już, że dojazd taki trudny bo jeszcze Piotrek skapituluje. Dzisiaj zapewniałem go, że wjeżdża się bez problemu :lol: Fakt, nie mówiłem o jakiej porze dnia ;)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2607
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: stachu_gda » wtorek, 29 wrz 2020, 23:52

Nie no Piotruś bez jakby co problemu, ale na Boga, spisz najpierw testament, jak coś to lepiej jedź autem z napędem 4x4, aha weź zapas gazu, jedzenie na 2 tygodnie, 200l wody, no i w pracy uprzedź że nie wiesz kiedy wrócisz!

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10875
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: reflexes » środa, 30 wrz 2020, 07:32

Oj, Pany. Przecież tam jest prosta droga. Jadąc od asfaltu nie skręcamy nigdy w lewo tylko w prawo. Nawigacja najpewniej prowadzi na te domki które są w okolicy.

Z resztą skopiuje z zeszłego roku opis dojazdu.

Jadąc od strony Iławy DK16 na ostatnim rondzie kierujecie się na DW521 w stronę Kwidzyna

Po kilku kilometrach będzie skręt w prawo w kierunku Siemian

Tu niestety zaczyna się kilkanaście kilometrów słabej drogi więc noga z gazu i pomału przed siebie.
Po około 13 km (i to jest najważniejsze) jeszcze przed dotarciem do wsi Siemiany trzeba skręcić w las.

Trzeba uważać, bo zjazdów w las jest kilka ale ten jest charakterystyczny, bo są tam drogowskazy na Bazę harcerską i na ośrodek o nazwie Promyk. Lepiej tego nie przegapić, bo później we wsi będzie ciężko zawrócić.

Jadąc przez las też trzeba uważać, bo droga dziurawa. Kilkaset metrów dalej najpierw mijamy po prawej jakieś domki, chwilę później po lewej zabudowania Bazy obozowej, a w oddali będą też widoczne domki i przyczepy które stoją tam cały czas. Znowu kilkadziesiąt metrów do przodu i będzie droga w prawo w las. Nasz plac jest dokładnie tu gdzie wskazuje czerwona szpilka czyli minimalnie dalej niż mapa pokazuje HBO Siemiany.
hbo.JPG

Dla ułatwienie znalazłem jeszcze piękną panoramę z drona. Dron lata gdzieś w okolicy boiska (zaznaczyłem na mapce).

I teraz tak jak pisałem. Od asfaltu jedziemy cały czas główną drogą aż do bazy. Po lewej mijamy bazę i jedziemy dalej. Kawałek za bazą jest "skrzyżowanie" i na nim też droga odbija w prawo w las ale to jeszcze nie jest nasza droga. Musimy podjechać jeszcze kawałek do przodu i tam będzie druga droga w prawo i w tą skręcamy. Mniej więcej tak jak to zaznaczyłem na drugim zdjęciu.
1.JPG

2.JPG

Jak się dobrze przyjrzycie i zbliżycie sobie tą panoramę to tam nawet widać namioty w lesie, a kawałek po lewej od namiotów widać podobóz (dokładniej auto znajomego, który był ze mną) jaki miałem założony tam w lipcu 2019 podczas obozu :)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: RAFALSKI » środa, 30 wrz 2020, 08:39

O kurczę :shock: Dyskusja z jajem a Tomek elegancko i na poważnie, w końcu organizator :) Opis profeska, ale...
reflexes pisze:Tu niestety zaczyna się kilkanaście kilometrów słabej drogi więc noga z gazu i pomału przed siebie.

...to zdanie się nie zgadza. Jak już zrobiłeś te trzysta ileś tam kilometrów i został tylko ten wspomniany kawałek to noga jakby sama robi się cięższa :lol: Gnieciesz ile wlezie żeby jak najszybciej doświadczyć tej chwili, tego pierwszego momentu... podpory, psssst i... wolność ;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10875
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: reflexes » środa, 30 wrz 2020, 10:03

RAFALSKI pisze:O kurczę Dyskusja z jajem a Tomek elegancko i na poważnie, w końcu organizator Opis profeska, ale...

Poważnie, bo rok temu były straty na akcji ewakuacyjnej gdy Stach z piachu wypychaliśmy. Później chyba sam szukałeś tej zguby i znalazłeś w dzień odjazdu gdy już nie była potrzebna :) Mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem :)
RAFALSKI pisze:...to zdanie się nie zgadza. Jak już zrobiłeś te trzysta ileś tam kilometrów i został tylko ten wspomniany kawałek to noga jakby sama robi się cięższa Gnieciesz ile wlezie żeby jak najszybciej doświadczyć tej chwili, tego pierwszego momentu... podpory, psssst i... wolność

Wiesz, dla mnie to jakieś 1/4 trasy więc inaczej to odbieram :P . Ale ogólnie droga jest taka sę i trzeba uważać. Kół może tam nie urywa ale czasem buja ostro.

Awatar użytkownika
mcube
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 92
Rejestracja: środa, 8 lis 2017, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: mcube » środa, 30 wrz 2020, 10:17

Lista, lista (kopiuj -> wklej)
1. reflexes (1)
2. RAFALSKI & Krzycho62 (2)
3. cyran'o (1)
4. stachu_gda (1)
5. Krzysztof_cw (1)
6. z1c00 (1)
7. Mcube (1)
8...
Eifelland Holiday & Kodiaq

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: krzysztof_cw » środa, 30 wrz 2020, 11:00

Też pozwolę sobie podejść do tematu profesjonalnie i przygotowałem profesjonalną rycinę.

reflexes pisze:Poważnie, bo rok temu były straty na akcji ewakuacyjnej gdy Stach z piachu wypychaliśmy. Później chyba sam szukałeś tej zguby i znalazłeś w dzień odjazdu gdy już nie była potrzebna Mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem


Prawie dobrze, bo to ja zgubiłem a w niedzielę się okazało, że to Mati schował w drzwiach od auta jak na akcje jechaliśmy tylko jakoś tego nie zapamiętał :)

EDIT:

Aha no i apropo mapki. Jedziemy niebieskim szlakiem, nigdy czerwonym :)

rycina.jpg
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: RAFALSKI » środa, 30 wrz 2020, 11:06

No no, jak zawsze krótko i na temat :) A na Matiego czekałem, to była kwestia czasu. Super ekipa na liście :D

Dobra, już wiemy mniej więcej kto kiedy przyjeżdża, znamy dojazd krok po kroku a teraz pytanie co będziemy robić na miejscu. To znaczy poza tym co tradycyjne i oczywiste ;)
Po pierwsze, jak zwykle biorę wiatrówkę z akcesoriami, Tomek weź też swoją, będzie fajniej.
Po drugie, wieczorami do obozu jak zwykle będzie podchodziła zwierzyna. Mam plan wykorzystać kamerkę z przyczepy aby zarejestrować nocnych szabrowników w trybie nocnym, bez dodatkowego oświetlenia. Normalnie jak w NG ;) Do tego celu będzie trzeba zdemontować z budy i umieścić kamerę na zewnątrz. Statyw mam, dwa różne ale brakuje mi długiego przewodu USB do pociągnięcia zasilania na zewnątrz przyczepy. Może któryś z Was ma taki kabel, kilkumetrowy?
Po trzecie, mam jeszcze taki sprzęt:

P1010181.JPG

Może opodal będzie odbywało się jakieś Lejdis to będziemy mieli podgląd ;) A poważnie to polazłbym z tym na wieżę widokową w Siemianach skąd panorama jest niezła i może coś ciekawego się uchwyci.
Po czwarte, klasyka gatunku:

P1010185.JPG

Nie, nie chodzi o ekspres ;) Po porannej kawie z mojej kawiareczki zamierzam pójść na grzyby, biorę więc koszyk do czego też Was namawiam. Proponuję grzybobranie bo jak sobie przypominam ubiegły rok i tych grzybiarzy którzy ciągle mijali nasz obóz, obładowani towarem to w tym roku nie chcę tego przegapić.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10875
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: reflexes » środa, 30 wrz 2020, 11:55

RAFALSKI pisze:Po pierwsze, jak zwykle biorę wiatrówkę z akcesoriami, Tomek weź też swoją, będzie fajniej.

Jo.
RAFALSKI pisze:Po drugie, wieczorami do obozu jak zwykle będzie podchodziła zwierzyna. Mam plan wykorzystać kamerkę z przyczepy aby zarejestrować nocnych szabrowników w trybie nocnym, bez dodatkowego oświetlenia. Normalnie jak w NG Do tego celu będzie trzeba zdemontować z budy i umieścić kamerę na zewnątrz. Statyw mam, dwa różne ale brakuje mi długiego przewodu USB do pociągnięcia zasilania na zewnątrz przyczepy. Może któryś z Was ma taki kabel, kilkumetrowy?

Ja mam jakieś przedłużacze do usb ale to max metr może do dwóch. Może powerbank? Mam taki całkiem spory. Ewentualnie mam aku 7Ah co nie raz za lampkę służył. Wystarczy dorobić gniazdko na kablu i ładowarkę na 12 volt z przyczepy. Nie wiem ile to ciągnie prądu ale sądzę, że nie wiele. Zapisałem sobie, wezmę co mam. Coś wyrzeźbimy.

A przy okazji polecam kanał z bieszczadzkimi fotopułapkami. 5 minuta najlepsza :D

RAFALSKI pisze:A poważnie to polazłbym z tym na wieżę widokową w Siemianach skąd panorama jest niezła i może coś ciekawego się uchwyci.

Weź jeszcze rower do tego :mrgreen: :lol: :D
RAFALSKI pisze:Po porannej kawie z mojej kawiareczki zamierzam pójść na grzyby, biorę więc koszyk do czego też Was namawiam. Proponuję grzybobranie bo jak sobie przypominam ubiegły rok i tych grzybiarzy którzy ciągle mijali nasz obóz, obładowani towarem to w tym roku nie chcę tego przegapić.

Tydzień temu szału nie było chociaż na kolację i na śniadanie nazbieraliśmy i nawet trochę ususzyłem. Ja kosz plastikowy mam w budzie na wyposażeniu.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5545
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: RAFALSKI » środa, 30 wrz 2020, 12:09

reflexes pisze:Ewentualnie mam aku 7Ah co nie raz za lampkę służył. Wystarczy dorobić gniazdko na kablu i ładowarkę na 12 volt z przyczepy. Nie wiem ile to ciągnie prądu ale sądzę, że nie wiele. Zapisałem sobie, wezmę co mam. Coś wyrzeźbimy.

No to weź ten aku a ja załatwię przewód z gniazdem. To będzie najlepsza opcja.
reflexes pisze:Weź jeszcze rower do tego

Aaa, niewykluczone :) Wyczuwam lekką ironię :lol: ;)
reflexes pisze:Ja kosz plastikowy mam w budzie na wyposażeniu.

No to lecimy na łowy.

A jeszcze wracając do Krzyśka dzieła, pozwoliłem sobie na małą edycję. Zaznaczyłem jeszcze jeden skręt który trzeba koniecznie ominąć. Jadąc od Iławy niedaleko przed właściwym skrętem jest drugi, uderzająco podobny, choć bez znaków na HBO i ośrodek. Ale kąt pod którym boczna droga wchodzi w główną się zgadza no i machnęliśmy się tam wjeżdżając niepotrzebnie.

rycina_2.jpg

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10875
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Leśne Dziady w Siemianach 09-11.10.2020

Postautor: reflexes » środa, 30 wrz 2020, 12:19

RAFALSKI pisze:No to weź ten aku a ja załatwię przewód z gniazdem. To będzie najlepsza opcja.

Ok.
RAFALSKI pisze:Wyczuwam lekką ironię

I słusznie. Ale ten teleskop weź, dużo mniej miejsca niż rower zajmuje i może się przyda żeby do tarczy strzeleckiej nie latać co chwila :lol:


Wróć do „Zloty, Spotkania i Wydarzenia Karawaningowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości