Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Drednot » czwartek, 26 sty 2017, 21:47

Spróbuj też w mbanku. Oni mają niezłe ceny. To jest też jest Axa ale mają niższe ceny.

Druga rzecz o której warto wiedzieć. Jeśli przewalicie termin złożenia rezygnacji w jakimś towarzystwie i wam się automatycznie przedłuży, to mimo tego możecie zrezygnować z tej polisy. Procedura jest trochę inna ale też prosta. Trzeba wypełnić inny formularz niż w przypadku zwykłej rezygnacji. Ja dla bezpieczeństwa zadzwoniłem do obu towarzystw (tego z którego wychodziłem i tego do którego wchodziłem) by mi potwierdzili taką możliwość. Spisałem personalia osób z którymi rozmawiałem i godzinę i datę rozmów.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: oko » czwartek, 26 sty 2017, 21:56

Dokładnie, Stachu ma rację. Zakup polisy przez internet to często dodatkowe 5% zniżki.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: reflexes » czwartek, 26 sty 2017, 22:18

Ja kupuję tylko przez internet. W listopadzie przysłali mi przedłużenie na żony pędzidło z MTU na około 800 pln. W Axa przez net wyszło ciut powyżej 400.

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Axtiff » czwartek, 26 sty 2017, 22:33

No porada bezcenna.... wszedłem na axa direct... wyliczyłem i oto co wyszło :)

Płatność jednorazowa
969 zł
2 raty po
570 zł
4 raty po
320 zł

Oczywiście zaznaczyłem że była szkoda itp... hmm aż dziwne że wyszło miło dla oka...

grzesiek0

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: grzesiek0 » piątek, 27 sty 2017, 08:54

Axtiff pisze:No porada bezcenna.... wszedłem na axa direct... wyliczyłem i oto co wyszło :)

Płatność jednorazowa
969 zł
2 raty po
570 zł
4 raty po
320 zł

Oczywiście zaznaczyłem że była szkoda itp... hmm aż dziwne że wyszło miło dla oka...


Idź to kilku multiagencji gdzie jeden podmiot ma kilkunastu ubezpieczycieli.
Jeśli są ogarnięci znajdą Ci najlepszą dla Ciebie ofertę.
Ja od kilku lat co roku mam w innej firmie OC. U agenta podpisuję rezygnację z poprzedniego ubezpieczyciela.

naal

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: naal » piątek, 27 sty 2017, 09:10

To prawda. Nowy klient ma lepsze warunki. Ja też zmieniam co roku bo i sytuacja na rynku ubezpieczeń się zmieniła. We wrześniu 2015 Proama zaproponowała mi 700 zł. W czerwcu zeszłego roku (bez żadnej szkody) 4200 zł. W końcu padło na PZU - dwie raty po 550.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: DIZZY » piątek, 27 sty 2017, 12:03

grzesiek0 pisze:
Axtiff pisze:No porada bezcenna.... wszedłem na axa direct... wyliczyłem i oto co wyszło :)

Płatność jednorazowa
969 zł
2 raty po
570 zł
4 raty po
320 zł

Oczywiście zaznaczyłem że była szkoda itp... hmm aż dziwne że wyszło miło dla oka...


Idź to kilku multiagencji gdzie jeden podmiot ma kilkunastu ubezpieczycieli.
Jeśli są ogarnięci znajdą Ci najlepszą dla Ciebie ofertę.
Ja od kilku lat co roku mam w innej firmie OC. U agenta podpisuję rezygnację z poprzedniego ubezpieczyciela.


Robię podobnie, już chyba skończyły się czasy, że się było latami w jednej ubezpieczalni, skoro nie szanuje się stałych klientów, to jaki sens się do nich zaliczać.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: tantalos » piątek, 27 sty 2017, 12:19

Drednot pisze:Jeśli przewalicie termin złożenia rezygnacji w jakimś towarzystwie i wam się automatycznie przedłuży...

Kiedyś tak było ale z tego co wiem to teraz automatycznie się nie przedłuża ; zapomnisz zapłacić na kolejny rok to jeździsz bez ubezpieczenia.Tak mi powiedział agent.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: niebieski-n2 » piątek, 27 sty 2017, 12:45

bzdura - niezły agent z tego agenta ;) , zresztą wcale nie trzeba wypowiadać na 30 dni przed końcem aktualnej polisy.
Idę zawieram umowę w innym towarzystwie, nawet kilka dni po zakończeniu bieżącej polisy i powiadamiam poprzednie towarzystwo. Ta przedłużona automatycznie - wygasa w dniu zawarcia nowej u konkurencji i płacę tylko za te parę dni.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: RE: Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Murano » piątek, 27 sty 2017, 13:32

niebieski-n2 pisze:bzdura - niezły agent z tego agenta ;) , zresztą wcale nie trzeba wypowiadać na 30 dni przed końcem aktualnej polisy.
Idę zawieram umowę w innym towarzystwie, nawet kilka dni po zakończeniu bieżącej polisy i powiadamiam poprzednie towarzystwo. Ta przedłużona automatycznie - wygasa w dniu zawarcia nowej u konkurencji i płacę tylko za te parę dni.

No chyba raczej się mylisz...
Ciągłość OC musi być.
Kara od 800 zł do 4000 od pojazdu do 3,5t...
https://www.ufg.pl/infoportal/faces/ora ... 5wwd39t_21

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Zielony » piątek, 27 sty 2017, 13:44

Murano, zgadza się - ciągłość musi być. Ale co do zasady polisa sama się przedłuża po terminie. Ze względu jednak na liczne przypadki podwójnego ubezpieczenia OC, kiedy to dwa towarzystwa dopominały się od jednego właściciela zapłaty składek za dany rok, ustawodawca wprowadził pewne wyjątki:
w miarę przystępnie http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse- ... cznie.html
Czyli: co do zasady wszystko się przedłuża, ale w pewnych sytuacjach to my musimy pilnować końca polisy.
Jeżeli komuś bardziej zależy, to wszystko jest w ustawie ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Murano » piątek, 27 sty 2017, 14:25

No...widzisz niebieski?
Zielony nie jest aż taki zielony...:-)

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: niebieski-n2 » piątek, 27 sty 2017, 15:26

Ty rozumiesz to co czytasz??? W którym momencie napisałem o braku ciągłości polis?
Kolega słusznie zauważył, że są sytuacje, kiedy polisa nie przedłuży się automatycznie.
Niemniej jednak przeciętnemu Kowalskiemu się przedłuży i nie oznacza to, że jeśli ten Kowalski nie wypowie polisy 30 dni przed jej końcem to jest zdany na łaskę ubezpieczyciela dotychczasowego, bo się polisa przedłużyła z automatu.
Można iść do innej firmy, nawet kilka dni po tym automatycznym przedłużeniu czyli zakończeniu polisy starej, ubezpieczyć, a dotychczasowemu ubezpieczycielowi powiedzieć pa - po zapłaceniu za okres od końca starej (automatycznego przedłużenia) do dnia zawarcia umowy z nowym towarzystwem.
Jaśniej nie potrafię.

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: TomekN126N » piątek, 27 sty 2017, 17:18

Wtrącę się... Zielony ma rację i Niebieski ma rację. Obaj piszecie o tym samym, tylko z dwóch stron. Prawda jest taka, że w każdym przypadku trzeba pilnować WYPOWIEDZEDNIA. Z tą różnicą, że przed końcem starej polisy wg umowy tj. najczęściej chyba min. 30dni, choc są towarzystwa, które przyjmują nawet dzień przed końcem (tak miałem), a przy ubezpieczaniu w nowym towarzystwie, trzeba zapłacić / dopłacić przedłużoną starą polisę do dnia zawarcia u nowego ubezpieczyciela, a potem wypowiedzieć w myśl zasady o zakazie podwójnego ubezpieczenia. I najlepiej zrobić to za pośrednictwem nowego ubezpieczyciela z kopią dla siebie. Problem w tym, że chyba od momentu "samoprzedłużenia sie " starej polisy do zapłacenia nowej w innym towarzystwie, nie może upłynąć więcej, niż 15 dni, bo inaczej zdaje sie, że konkretna kara. Wszak w myśl prawa jeżdzilismy w tym czasie nieopłaconym pojazdem, a ochrona starej polisy, to własnie 15dni. Niech mnie ktoś mądry poprawi, jeśli coś przekręciłem.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Refleksja/ pułapka/ przemyślenie? gratem z przyczepką

Postautor: Murano » piątek, 27 sty 2017, 17:38

Niebieski grzeczniej proszę...:-)
- Umowa przedłuża się z automatu gdy nie zmieniamy TU
- Umowa nie przedłuża się z automatu gdy kupisz pojazd i korzystasz do końca z oc zbywcy.
- Można zawrzeć umowę z nowym TU nawet gdy dotychczasowe TU przedłużyło starą.
- Można wypowiedzieć automatycznie przedłużoną polisę nawet kilka dni po jej przedłużeniu.

I teraz najlepsze!
Ważne jest te KILKA DNI...
Taka sytuacja:
2 dni temu skończyła ci się opłacona polisa i zamierzasz zmienić TU wiedząc, że stara ci się skończyła ale jeszcze tego nie zrobiłeś.
Jedziesz autem...Masz kontrolę drogową, stluczkę, wypadek...
Z punktu widzenia prawa o ruchu drogowym oraz Funduszu Gwarancyjnego nie masz oplaconej w terminie polisy oc !!!
Ubezpieczyciel wypnie się grubym tyłkiem i wszelkimi kosztami szkody obciąży ciebie. W najlepszym przypadku kontroli przez policję i ujawnieniu braku opłaconego oc dowie się o tym Fundusz Gwarancyjny i oprócz opłacenia polisy zapłacisz karę wspomnianą wcześniej. Potem możesz sobie zmieniać TU, wypowiadać umowy itd ale w takim przypadku sprawa jest oczywista.
To miałem na myśli pisząc o ciągłości ubezpieczenia.
Rozumiem co czytam i w żadnym momencie nie chciałem cię obrazić a żartobliwie docenić "zielonego".
Pozdrawiam.


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości