Wideorejestrator

Samochody którymi podróżujecie ciągnąc swoje domki na kółkach
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Murano » poniedziałek, 13 gru 2021, 15:48

Anżej podpisał... Od 1 stycznia średnio 1500 zł za popularne wykroczenia. Za ten pieniądz można już kilka kamerek zakupić :mrgreen: . Poczuli pioniondz w tej materii i coś czuję, że wykrywalność wzrośnie.
Załączniki
IMG_20211213_154251.jpg

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator???

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 gru 2021, 17:17

To są najcięższe wykroczenia drogowe, które powinny być karane surowo, ale to służy ewidentnie łataniu dziur budżetowych. Ktos musi za kiełbasę zapłacić. Dla mnie osobiście nie jest to problem, bo takich rzeczy nie robię, a od 1996 roku kiedy to odebrałem prawo jazdy dostałem łacznie jakieś 5 mandatów. Jedno jest tylko dyskusyjne, a mianowicie to nieustąpienie pierszeństwa pieszemu, bo od kiedy zmieniły się przepisy ja sam miałem takich akcji kilka. Niby wchodzi, niby nie, a mandat dostanie nie pieszy tylko kierowca, bo pieszemu ciężko się zdecydować czy chce czy nie chce przejść na druga stronę. Chyba faktycznie czas zainwestować w jakis rejestrator.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Murano » poniedziałek, 13 gru 2021, 17:34

Murano pisze:Czasy są tak durne, że pieszy w okolicy przejścia może wszystko a kierowca nic...., chyba że ma dowód.

To był pretekst do zakupu.
Jest coraz gorzej a jak już widzę młodzieżowców z komórkami w kapturach ostentacyjnie wbijających się pod auto (na pasach oczywiście) to mnie krew zalewa.
Od 23 lat dostałem 3 mandaty w tym wszystkie za prędkość... Od 10 lat ani jednego. Nie mam zamiaru dać się zrobić przez gówniarza na pasach....

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator???

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 gru 2021, 18:32

Dokladnie tak jak mówisz. U mnie w mieście zaczęli montować fajne systemy na przejściach dla pieszych.

Szkoda, że na ten moment tylko na kilku i to w ramach budżetu obywatelskiego, ale mam nadzieję, że będzie to kontunuowane, bo mocno porawia bezpieczeństwo.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Murano » poniedziałek, 13 gru 2021, 19:10

Fajne miasto to i zebry fajne :-).
Niestety kierowca staje się kozłem ofiarnym w imię pazerności oblepionej lukrem bezpieczeństwa.
Warto mieć asa w rękawie.
Mało o tym tu się mówi ale taka kamerka z opcją parkingową jest też niezłym narzędziem do walki z uciekającymi sprawcami szkód parkingowych.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wideorejestrator???

Postautor: tomcat » poniedziałek, 13 gru 2021, 19:39

Chyba też zacznę się rozglądać za kamerką... :roll:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator???

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 gru 2021, 21:06

Murano pisze:Fajne miasto to i zebry fajne .

Powiem Ci że naprawdę fajne. Gdyby wszystkie takie były to byłoby super. Obserwuje jak to działa, bo jedno mam akurat pod oknem w pracy. Fajnie że nie łapie każdego kto przechodzi chodnikiem, ale faktycznie tych co kierują się na przejście.
tomcat pisze:Chyba też zacznę się rozglądać za kamerką...

Ja chyba też. Tylko ja na pewno chcę taką z ekranem żeby widzieć czy dziala i czy nagrywa i mieć możliwość przejrzeć co się nagrywa nawet stojąc na światłach. Taką bez ekranu miałem do niedawna, nawet gdzieś się jeszcze wala w bagażniku, fakt że jakąś niedrogą z ali ale mozna było do niej zajrzeć tylko telefonem, a że łaczenie było lekko upierdliwe to zbyt często tego nie robiłem. Troche się zdziwiłem jak tam w końcu zajrzałem i okazało się, że na karcie jest kilka filmików, a ostatni z przed 3 miesięcy :shock: Kontrolka mrygała cały czas, uprzedzając pytanie.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Murano » poniedziałek, 13 gru 2021, 21:25

Szukaj, szukaj... Temat mnie osobiście wciągnął mocno. Też mam gdzieś w garażu w pudle "kable i wtyczki" chiński badziew za 50 zł. Zraził mnie do tematu kamerowania na kilka lat ale Anżej na nowo obudził demony :-).
Te z górnej półki robią cuda...!
Ale wg mnie baza na przód z możliwością rozbudowy na tył i zasilaniem parkingowym w zupełności wystarczy.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Wideorejestrator???

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 gru 2021, 21:44

Ja to raczej pójdę w jakaś opcję budżetową, bo chwilowo mam sporo wydatków związanych z nowym hobby.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wideorejestrator???

Postautor: tomcat » wtorek, 14 gru 2021, 10:21

Murano pisze:... Też mam gdzieś w garażu w pudle "kable i wtyczki" chiński badziew za 50 zł. Zraził mnie do tematu kamerowania na kilka lat ...

I u mnie leży gdzieś takie "cudo" ale z uwagi na problemy z obsługą to był krótki epizod więc mogę uznać, że tak naprawdę to rejestratora nigdy nie miałem.
Ten model, który podrzucił Marcin wydaje się być ciekawy :? ale przed podjęciem decyzji jeszcze rozeznam rynek; jest tego trochę.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wideorejestrator???

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 14 gru 2021, 12:03

reflexes pisze:Ja to raczej pójdę w jakaś opcję budżetową, bo chwilowo mam sporo wydatków związanych z nowym hobby.

Tak, znam to hobby. Robi niezły przeciąg w portfelu ;)
A jeśli szukasz niedrogiej i w miarę fajnej kamerki to zainteresuj się Mio MiVue C540: https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... a-mio-c540
Jeżdżę z tym dwa lata i za te "piniondze" myślałem, że będzie gorzej. Opcja budżet ale ma możliwość podpięcia tylnej kamerki. Uchwyt z przyssawką mocny i z porządnego plastiku, przewód dość długi, menu łopatologiczne, wszystkie opcje działają jak trzeba. Dla mnie ważne, że ma możliwość ustawienia auto wyłączania ekranu aby nie rozpraszał w nocy. Obraz jest adekwatny do przeznaczenia urządzenia. Avatara czy Titanica tym nie nakręcisz ale do zarejestrowania co i jak wystarczy z nawiązką. Zresztą zerknij w necie, są filmiki.
Generalnie sprzęt dla kogoś kto nie jest gadżeciarzem, po prostu robi robotę.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wideorejestrator???

Postautor: kooba » wtorek, 14 gru 2021, 13:46

Ja w poprzedniej kia'nce miałem 70mai Smart Dash Cam 1S D06. Filmiki żyleta, zero problemów z nagrywaniem. Dostęp tylko przez WiFi i telefon, ale wystarczyło raz nacisnąć i WiFi włączone. Telefon podłączał się automatycznie i za 15s oglądałem ck chciałem.

Teraz kupiłem 70mai Dash Cam A500s w wersji z kamerką na tył, ale jeszcze nie zamontowałem z braku czasu.

Muszę się jednak spiąć i to wreszcie zrobić bo nie znasz dnia ani godziny kiedy będzie potrzebna. Ostatnio kolega miał stłuczkę, sprawca podszedł do niego, poprosił żeby nie wzywać policji bo ma zatrzymane prawo jazdy, a potem wsiadł do samochodu i odjechał. Na szczęście wszystko się nagrało, łącznie z rozmową.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wideorejestrator???

Postautor: Murano » wtorek, 14 gru 2021, 14:31

kooba pisze:Teraz kupiłem 70mai Dash Cam A500s w wersji z kamerką na tył, ale jeszcze nie zamontowałem z braku czasu.

Czyli dokładnie tą, którą zamówiłem sobie pod choinkę ;-).
Przypadek? :mrgreen:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wideorejestrator???

Postautor: kooba » wtorek, 14 gru 2021, 14:59

To nie przypadek tylko świadomy wybór porządnego sprzętu :mrgreen:

Na grupie FB Sorento IV polecali jeszcze 70mai Dash Cam A800s, ale po obejrzeniu filmików w różnych warunkach, a głównie poniższego zdecydowałem się na A500s.


Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wideorejestrator???

Postautor: tomcat » wtorek, 14 gru 2021, 17:31

Główna różnica tych dwóch modeli ( tekst zaczerpnięty z netu ):

"...70mai A500S czy A800?
Na początku warto podkreślić jedną kwestię. Funkcjonalność wideorejestroatora 70mai A500S Dash Cam Pro Plus+ jest bardzo zbliżona do tego, co oferuje testowana przeze mnie kamera 70mai A800, ale są też pewne różnice. A500S jest w pełni przetłumaczona na język polski, a A800 nie jest (dopiero A800S dodaje nasz język w komunikatach głosowych).

Jednak A800 oraz A800S nagrywają filmy 4K z przodu i mają większy wyświetlacz. 70mai A500S rejestruje wideo w rozszerzonej rozdzielczości 2,7K (dokładnie 2592 x 1944 px). Tylna kamera w każdym z tych przypadków jest taka sama: RC06. Każda z tych kamer ma też GPS, ADAS, identyczne akumulatory i obiektywy o tej samej jasności (choć różniące się budową). Słowem, jeśli wystarczą Ci filmy 2,7K, to A500S będzie równie dobra, a nawet lepsza, bo jest tańsza..."


Wróć do „Samochody Niewiadówek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości