rybki

Wszystko o Waszych zainteresowaniach
Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

rybki

Postautor: jedrek101 » sobota, 30 sie 2008, 19:22

od niedwna mamy z żoneczką nowego konika (podstawowym jest fanklub i forum) rybki...
Obrazek

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: rybki

Postautor: petek » sobota, 30 sie 2008, 23:01

Kurczę, ja też chciałem założyć akwarium. Nawet już miałem takie podobne, ale jakoś zabrakło zapału i oddałem je sąsiadowi. Fajna sprawa rybki w domu. Można patrzeć jak w telewizor i się relaksować. Kiedyś sobie takie na pewno sprawię.
Pozdrawiam,
Petek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: rybki

Postautor: serek » niedziela, 31 sie 2008, 09:49

to nie samowite my tez z Madzią zastanawiamy sie nad akwaruim z ładnym bojownikiem, i neonkami...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: rybki

Postautor: Brian » niedziela, 31 sie 2008, 11:15

Serek bojownik i neonki to złe połączenie. Za maks dwa dni stracisz neonki. Miałem akwarium przez dwa lata w którym pływały 4 neonki i bojownik którego dostałem na urodziny. Po dwóch dniach została tylko 1 neonka a ona też długo nie popływała. Dlatego byłem zmuszony bojownika oddać. Kupiłem wtedy skalary. Piękne rybki :)
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: rybki

Postautor: serek » niedziela, 31 sie 2008, 11:52

wasnie to przeczytałem ze to pięknerybki, ale bojowniki są strasznie nastawione " bojowo" do innych rybek ...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: rybki

Postautor: serek » niedziela, 31 sie 2008, 11:58

Jędruś to napisz co tam masz za rybki , ja widze neonki i chyba gupiki... a moze jeszcze coś???
sz zainstalowany
doradz poczatkującemu...jaki sprzet tam masz zainstalowany
życie jak droga, kiedyś się kończy...

marcin
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: rybki

Postautor: marcin » niedziela, 31 sie 2008, 12:50

my mieliśmy kiedyś w domu akwarium mój ojciec był zapaleńcem miał zbiornik 600litrow piękna sprawa trochę gorzej było jak trzeplo nam to na mieszkanie podczas czyszczenia swojego czasu możne uda mi się foty znaleźć
według mnie najpiękniejsze ryby to skalary oraz górami
Obrazek
ładnie prezentują się w domowym akwarium tez mieczyki, glonojady, kosiarka
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 sie 2008, 13:23 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: rybki

Postautor: Brian » niedziela, 31 sie 2008, 13:15

Marcin ładne zdjęcie skalara. Sergiusz ja polecam Ci Skalary. Albo jeszcze ciekawe rozwiązanie. Kupić neonki koło 20. Tylko pary :D Z czasem będziesz mieć piękną ilość neonek a wygląd super. A co do glonojadów co pisze Marcin to są to bardzo pożyteczne rybki w akwarium domowym. Brzydkie bo brzydkie ale woda nie robi się szybko zielona dzięki glonojadom.
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

marcin
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: rybki

Postautor: marcin » niedziela, 31 sie 2008, 13:22

Brian pisze:Marcin ładne zdjęcie skalara. Sergiusz ja polecam Ci Skalary. Albo jeszcze ciekawe rozwiązanie. Kupić neonki koło 20. Tylko pary :D Z czasem będziesz mieć piękną ilość neonek a wygląd super. A co do glonojadów co pisze Marcin to są to bardzo pożyteczne rybki w akwarium domowym. Brzydkie bo brzydkie ale woda nie robi się szybko zielona dzięki glonojadom.

tylko ze neonki to brudasy i strasznie często trzeba wodę zmieniać takie jest moje skromne zdanie ;p

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: rybki

Postautor: Brian » niedziela, 31 sie 2008, 13:30

A to prawda. I najbardziej lubią pokarm dla rybek w postaci suchych liści. A ten pokarm strasznie brudzi wodę. Najlepiej karmić ochotką. Tylko dla neonki nie zawsze chcą go jeść. Skalary to piękne ryby i jedzą ochotkę która nie brudzi wody aż tak bardzo.
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: rybki

Postautor: serek » niedziela, 31 sie 2008, 13:37

ale są jakies systemy filtracji wody , czy jak to sie fachowo nazywa...
ja mysle o nie duzym zbiorniku ok. 60 L na wiuęcej nie moge sobie pozwolic z racji miejsca ...a dodatkowej szafki na akwarium nie bede wykonywał.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

marcin
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: rybki

Postautor: marcin » niedziela, 31 sie 2008, 13:47

jak chcesz mieć ładne akwarium na prawdę ładne nie radze bawić się w gubiki welony i neonki według mnie odpadają pomimo dobrych filtrów trzeba często zmieniać wodę i czyścić akwarium dużo jedzą a co za tym idzie i tez robią szambo
skalary mieczyki górami bardzo pięknie się prezentują mało brudzą i na pewno nie będą się biły do tego proponował bym ze 2 glonojady aby zachowały czystość są to ryby jak sama nazwa ich mówi które zjadają glony z szyb i resztki pokarmu bardzo ładną jest tez rybka która zwie się kosiarka
Obrazek
warto pamiętać o tym ze im więcej rybek tym gorzej dlaczego dlatego ze mniej maja miejsca na pływanie i nie bada ci rosły ryby skarłowacieją wiec ustaw się konkretnie na powiedzmy 3 odmiany rybek lub na jedna !

oczywiście to tylko moje skromne zdanie z którym macie prawo się nie zgodzić :?
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 sie 2008, 13:52 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: rybki

Postautor: Brian » niedziela, 31 sie 2008, 13:51

Serek zdecyduj się na skalary !! Piękne ryby. Pamiętaj żeby kupić grzałkę i termometr. Wybierając filtr kup taki żeby nie burcał w nocy.
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: rybki

Postautor: serek » niedziela, 31 sie 2008, 14:14

Marcin i Brian dzięki koledzy za wskazówki , do których napewno sie zastosuję...narazie musze przygotowac miejsce na akwarium, i zastanowic sie z żoną jakie rybki chcemy, a tu trzeba sie wybrać do sklepu , celem obserwacji przyszłych nowych domowników... :lol:
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: rybki

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 1 wrz 2008, 12:55

Witam,tu żona jedrka101 Ewa,ze względu na to ze mąż niema czasu pisać,to ja opisze nasze akwarium,a więc:
Akwarium-60L w tym grzałka,filtr,oświetlenie(jarzeniówka),napowietrzacz (nurek)
Rybki:
-Danio pręgowane-3szt
-glonojad-zbrojnik niebieski-1szt,albinos-1szt
-neonki-6szt
-bocja pręgowana-3szt
-barwieniec czarny-4szt
-żałobniczki-2szt
-błyszczyk brylantowy-1szt
-krewetki babaulti-2szt,Red Cherry-3szt
no i oczywiście ozdoby,
myślę nad kupnem skalara,
A jesli chodzi o zakup jakich kolwiek rybek to zwróćcie uwagę jak są łapane i jak przekładane do torebek,bo kupując Danio 6szt,potraktowano je jak ziemniaki i 3szt.padły w tydzień a i reszta tez jakaś zamroczona,a to tez wpływa na rybki.
Tak na marginesie rybki to fajna sprawa,ale przy czyszczeniu akwarium też się schodzi,nam za pierwszym razem zeszło 3godz.ale i tak mi się to bardzo podoba i nie zamierzam się ich pozbyć,gdyż PETEK ma racje bo można je oglądać jak telewizor i relaksować się i nigdy to się nie znudzi.
Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich.


Wróć do „Hobby Fanklubowiczów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości