Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: serek » środa, 1 lip 2009, 07:40

Bartku to mam na mysli ,że ktoś nie raz nie z naszego grona klubowiczów wrzuca swoje ogłoszenie ...typu np. " Sprzedam N 126 " i podaje numer telefonu .

Uważam ze powiniem być jakis arkusz , tabela do wypełnienia celem przynaj mniej minimalnego opisu sprzedawanego przedmiotu.
Dobrze by było równiez wrzucenie choc jednej fotki. Jak sie komuś nawet nie chce opisac sprzedawanego przedmiotu to widać mu nie zalezy i to do kogo je kieruję ma w głębokim poszanowaniu.

Idealnym przykladaem takiego szablonu do wypełnienia jest na allegro i kazdy z nas go zna i wypełnia jak chce cos sprzedac.

Dokładnie o to mi chodziło .Pozdrawiam Cię Bartku i mam nadzieje ze jakos sie do tego ustosunkujesz...
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: ddkrzysztof » środa, 1 lip 2009, 09:48

serek, a propo Allegro chciałbym i tam zamieścić kilka ogłoszeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac i jakie są za to opłaty? Jeśli jest ktoś kto potrafi mi w kilku slowach wyjaśnić zasadę umieszczania ogłoszeń to z góry dziękuję
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: bartosz » środa, 1 lip 2009, 10:12

serek pisze:Bartku to mam na mysli ,że ktoś nie raz nie z naszego grona klubowiczów wrzuca swoje ogłoszenie ...typu np. " Sprzedam N 126 " i podaje numer telefonu .

Uważam ze powiniem być jakis arkusz , tabela do wypełnienia celem przynaj mniej minimalnego opisu sprzedawanego przedmiotu.
Dobrze by było równiez wrzucenie choc jednej fotki. Jak sie komuś nawet nie chce opisac sprzedawanego przedmiotu to widać mu nie zalezy i to do kogo je kieruję ma w głębokim poszanowaniu.

Idealnym przykladaem takiego szablonu do wypełnienia jest na allegro i kazdy z nas go zna i wypełnia jak chce cos sprzedac.

Dokładnie o to mi chodziło .Pozdrawiam Cię Bartku i mam nadzieje ze jakos sie do tego ustosunkujesz...


Poszukam, coś w tym temacie ale nie wiem czy to jest takie niezbędne bo jak powszechnie wiadomo, każdy kto chce coś sprzedać zwykle korzysta z allegro, otomoto lub innych portali aukcyjno-ogłoszeniowych.
A po za tym nie wiem czy to nie wiąże się z jakimiś konsekwencjami prowadzenia takiej "działalności". (prawno-skarbowymi)

ddkrzysztof pisze:serek, a propo Allegro chciałbym i tam zamieścić kilka ogłoszeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac i jakie są za to opłaty? Jeśli jest ktoś kto potrafi mi w kilku slowach wyjaśnić zasadę umieszczania ogłoszeń to z góry dziękuję


1. aby coś sprzedać na allegro trzeba się zarejestrować, po rejestracji musimy czekać na list zwykłą pocztą ze specjalnym kodem którym aktywujemy konto, (trwa to jakieś 2 tygodnie)
2. wystawiamy przedmiot na allegro standardowo na 7 dni (można na więcej dni ale z tym wiążą się dodatkowe opłaty)
3. przedmiot możemy wystawić na aukcji, lub jako "kup teraz" - czyli sprzedaż bez licytacji za określoną sumę,
możemy też zaznaczyć kwotę minimalną za jaką chcemy sprzedać przedmiot na aukcji, aukcja może zaczynać się od niższej kwoty ale sprzedaż nie dojdzie do skutku jeśli licytujący nie przekroczą ustawionej ceny minimalnej
4. system komentarzy pozwala na sprawdzenie czy kupujący/sprzedający jest osobą godną zaufania, czy nie jest oszustem
5. prowizja za wystawienie i za sprzedaż zależy od wartości wystawianego/sprzedawanego przedmiotu
6. zasada jest taka że po zakończonej aukcji kupujący ma 7dni na kontakt ze sprzedawcą, wpłaca kasę za wylicytowany przedmiot, umawia się co to przesyłki lub odbioru osobistego, i na koniec warto wystawić komentarz sobie na wzajem, zwykle kupujący wystawia jako pierwszy, jest to też dla wielu sprzedających dowód na to że towar dotarł i że jest ok

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: Brian » środa, 1 lip 2009, 11:23

ddkrzysztof pisze:serek, a propo Allegro chciałbym i tam zamieścić kilka ogłoszeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac i jakie są za to opłaty? Jeśli jest ktoś kto potrafi mi w kilku slowach wyjaśnić zasadę umieszczania ogłoszeń to z góry dziękuję

A nie lepiej na otomoto? Jeśli nie masz konta na allegro to na otomoto wystaw. Wysyłasz sms-a i dostajesz kod do aktywacji ogłoszenia w internecie. Ogłoszenie jest wyświetlane na otomoto i na allegro. A z tego co wiem to na allegro tez płaci się sumę od sprzedanego przedmiotu ?! :roll: Ale pewny nie jestem :roll: :?: :!:
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: Wodnik Szuwarek » środa, 1 lip 2009, 11:50

Brian pisze:
ddkrzysztof pisze:serek, a propo Allegro chciałbym i tam zamieścić kilka ogłoszeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac i jakie są za to opłaty? Jeśli jest ktoś kto potrafi mi w kilku slowach wyjaśnić zasadę umieszczania ogłoszeń to z góry dziękuję

A nie lepiej na otomoto? Jeśli nie masz konta na allegro to na otomoto wystaw. Wysyłasz sms-a i dostajesz kod do aktywacji ogłoszenia w internecie. Ogłoszenie jest wyświetlane na otomoto i na allegro. A z tego co wiem to na allegro tez płaci się sumę od sprzedanego przedmiotu ?! :roll: Ale pewny nie jestem :roll: :?: :!:



lepiej na otomoto bo raz, że wystawienie ogłoszenia jest tańsze, dwa nie ma prowizji od sprzedanego przedmiotu i trzy, że ogłoszenie jest widoczne i na otomoto i na allegro. (na allegro jest prowizja od wystawionego przedmiotu ok 4% czyli jakieś kilkadziesiąt złotych od sprzedanej niewiadówki.

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: bartosz » środa, 1 lip 2009, 12:44

Wodnik Szuwarek pisze:
Brian pisze:
ddkrzysztof pisze:serek, a propo Allegro chciałbym i tam zamieścić kilka ogłoszeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac i jakie są za to opłaty? Jeśli jest ktoś kto potrafi mi w kilku slowach wyjaśnić zasadę umieszczania ogłoszeń to z góry dziękuję

A nie lepiej na otomoto? Jeśli nie masz konta na allegro to na otomoto wystaw. Wysyłasz sms-a i dostajesz kod do aktywacji ogłoszenia w internecie. Ogłoszenie jest wyświetlane na otomoto i na allegro. A z tego co wiem to na allegro tez płaci się sumę od sprzedanego przedmiotu ?! :roll: Ale pewny nie jestem :roll: :?: :!:



lepiej na otomoto bo raz, że wystawienie ogłoszenia jest tańsze, dwa nie ma prowizji od sprzedanego przedmiotu i trzy, że ogłoszenie jest widoczne i na otomoto i na allegro. (na allegro jest prowizja od wystawionego przedmiotu ok 4% czyli jakieś kilkadziesiąt złotych od sprzedanej niewiadówki.


a ja nie pisałem nic o otomoto nie dlatego że uwielbiam allegro i wszystkich na nie nawracam, ale dlatego bo poprostu z otomoto jeszcze nie korzystałem i nie wiem jakie tam są zasady :wink:

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: ddkrzysztof » środa, 1 lip 2009, 12:46

dziekuję wszystkim lecz mam pytanie czy za wystawiony a nie sprzedany towar również są oplaty a jeśli tak to jakie?
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: bartosz » środa, 1 lip 2009, 13:04

ddkrzysztof pisze:dziekuję wszystkim lecz mam pytanie czy za wystawiony a nie sprzedany towar również są oplaty a jeśli tak to jakie?

na allegro są 2 prowizje najpierw za wystawienie aukcji a później druga za sprzedaż przedmiotu,
obie zależą od kwoty za jakie wystawimy/sprzedamy przedmiot

a jeszcze wracając do tematu arkusza to może coś innego wymyślę, może coś w stylu, arkusza technicznego który już wisi na stronie, hmm....

Awatar użytkownika
ddkrzysztof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 757
Rejestracja: środa, 4 cze 2008, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: ddkrzysztof » czwartek, 2 lip 2009, 05:34

super ale czy tyczyło by sie to tylko części do niewiadówek i samych przyczepek czy wszystkich rzeczy które można by wystawić do sprzedania.
Zabawne jak mało ważna jest Twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę,
a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop...

Pozdrawiam Krzysztof + Kasia + Dominik + Dawid + Daewoo Nubira + N126N (REMONT)

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: bartosz » czwartek, 2 lip 2009, 09:45

ddkrzysztof pisze:super ale czy tyczyło by sie to tylko części do niewiadówek i samych przyczepek czy wszystkich rzeczy które można by wystawić do sprzedania.

prowizje na allegro naliczane są w ten sam sposób niezależnie od przedmiotu,
1. przy wystawianiu prowizja od 15 groszy do 2zł w zależności od wartości przedmiotu
2. prowizja od sprzedaży (aukcja nie musi zakończyć się sprzedażą, wtedy oczywiście nie jest pobierana prowizja)
Cena końcowa za 1 sztukę Prowizja od sprzedaży
Do 50 zł 4% ceny końcowej
50,01-1000zł 2 zł plus 3% kwoty powyżej 50 zł
1000,01-5000 zł 30,50 zł plus 1,5% kwoty powyżej 1000 zł
Powyżej 5000 zł 90,50 zł plus 0,5% kwoty powyżej 5000 zł

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: kotek » czwartek, 2 lip 2009, 20:49

Całkiem niezłe opłaty prowizyjne, to jednak OTOMOTO jest dużo tańsze.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

barte3
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 19 gru 2010, 22:46

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: barte3 » niedziela, 19 gru 2010, 23:10

Witam, ostatnio znalazłem stronę:http://www.motooferty.net.pl, można przez nich zamieścić tanie ogłoszenie w otomoto - biorą 6 zł za 2 tygodnie. Dodatkowo ogłoszenie ukazuje się u nich na 30 dni. Może komuś się przyda.

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: Tarapukuara » wtorek, 21 sie 2012, 07:08

Trochę się ot zrobiło, ale po jednej dyskusji n/t zamieszczania ogłoszeń "sprzedam n-1....." na forum przez nowych użytkowników i ilości postów typu: kupię niewiadówkę, kupię przyczepę, szukam przyczepki, kupię n132, kupię.... myślę, że warto by pomyśleć, czy nie pozostawić takiej możliwości?
Może pójść nawet krok dalej i umożliwić takie ogłoszenie bez rejestracji na forum? Tylko wymusić odpowiednim formularzem podanie ceny, lokalizacji, telefonu, zdjęcia....? Ubędzie nam martwych dusz, a szukający będą mieli dokładniejsze informacje.
A i takie ogłoszenia w jakimś osobnym dziale i "samokasujące" sie po 30 dniach?
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: b.b tulipan » wtorek, 21 sie 2012, 15:55

Tarapukuara pisze:Trochę się ot zrobiło, ale po jednej dyskusji n/t zamieszczania ogłoszeń "sprzedam n-1....." na forum przez nowych użytkowników i ilości postów typu: kupię niewiadówkę, kupię przyczepę, szukam przyczepki, kupię n132, kupię.... myślę, że warto by pomyśleć, czy nie pozostawić takiej możliwości?
Może pójść nawet krok dalej i umożliwić takie ogłoszenie bez rejestracji na forum? Tylko wymusić odpowiednim formularzem podanie ceny, lokalizacji, telefonu, zdjęcia....? Ubędzie nam martwych dusz, a szukający będą mieli dokładniejsze informacje.
A i takie ogłoszenia w jakimś osobnym dziale i "samokasujące" sie po 30 dniach?



Bartek, popieram Twoją myśl.
Jeśli sprzedać chcemy jakiś przedmiot to należało by wstawić dokładny opis [+ zdjęcia] kto sprzedaje, z kąt pochodzi a nie ciągnąć gościa za język aby powiedział co, gdzie, za ile, a jak to wygląda i takie tam. :lol: :lol:

Po odpowiednim czasie ogłoszenie wygasa lub ląduje w koszu.
W dalszym ciągu przypominam że to są moje i tylko moje myśli w tym temacie.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Arkusz Ogłoszeń a'la Allegro czy Otomoto

Postautor: jedrek101 » wtorek, 21 sie 2012, 21:09

oczywiście tych ogłoszeń jest tak dużo (2 na miesiąc) więc jakoś postaram się je ogarniać (wieczorem po pracy- albo z rana przed )

Dam radę :thumbup:


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości