Mapa użytkowników forum

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Mapa użytkowników forum

Postautor: stachu_gda » wtorek, 2 sie 2016, 07:50

Słuchajcie,

Nie uważacie za stosowne uruchomienie mapy użytkowników forum (analogicznie jak na karawaningu)?

Fajnie byłoby widzieć skąd są użytkownicy chociaż mniej więcej. Trochę byłby to gadżet, ale myślę że użyteczny.

Jak się na to zapatrujecie i jak to wygląda technicznie w przypadku skryptu forum?

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: DIZZY » wtorek, 2 sie 2016, 14:10

Pomysł fajny. Z góry przypuszczam, że najwięcej osób jest z południowo -wschodnio-centralnej Polski
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: Paczek » wtorek, 2 sie 2016, 16:03

Stachu - a nie pomyślałeś że może z tego zrobić użytek jakiś Wrednik.

Chyba najlepsze to spotkanie na żywo , dyskusje przy ognisku do bladego świtu.

Ja na pewno nikomu nie zdradzę , że mieszkam w Opocznie. Niech to będzie moją prywatną tajemnicą )))

Ps. Nic nowego to już kiedyś było tylko na stronie FNK.

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: z1c00 » wtorek, 2 sie 2016, 16:22

Ja uwazam ze to fajny pomysl :)
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: reflexes » wtorek, 2 sie 2016, 19:16

Sądzę, że jak zrobisz (ja nie mam pojęcia jak to działa) to administracja chętnie umieści to gdzieś na forum lub stronie. Forum jest prowadzone w ramach wolnego czasu i za darmo więc nikt nie będzie poświęcał zbyt dużo czasu na realizację pomysłów, które raczej szybko umrą śmiercią naturalną. Kiedyś pokazałem swoją mapkę kempingów to szybciej niż u nas miałem ofertę współpracy z sąsiedniego forum. W sumie się nie dziwię, bo rotacja użytkowników na forum jest duża i większość jest zainteresowana konkretna wiedzą najcześciej w kwestiach technicznych i nie ma ochoty dzielić się swoimi sprawdzonymi miejscówki czy zdradzać miejsce zamieszkania. Widać to bardzo dobrze, po ilości postów w dziale Godne polecenia. Jak na 10 lat działalności forum i kilka tys. użytkowników to dorobek jest mizerny.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: stachu_gda » wtorek, 2 sie 2016, 22:51

reflexes pisze:Sądzę, że jak zrobisz (ja nie mam pojęcia jak to działa) to administracja chętnie umieści to gdzieś na forum lub stronie. Forum jest prowadzone w ramach wolnego czasu i za darmo więc nikt nie będzie poświęcał zbyt dużo czasu na realizację pomysłów, które raczej szybko umrą śmiercią naturalną. Kiedyś pokazałem swoją mapkę kempingów to szybciej niż u nas miałem ofertę współpracy z sąsiedniego forum. W sumie się nie dziwię, bo rotacja użytkowników na forum jest duża i większość jest zainteresowana konkretna wiedzą najcześciej w kwestiach technicznych i nie ma ochoty dzielić się swoimi sprawdzonymi miejscówki czy zdradzać miejsce zamieszkania. Widać to bardzo dobrze, po ilości postów w dziale Godne polecenia. Jak na 10 lat działalności forum i kilka tys. użytkowników to dorobek jest mizerny.

reflexes z tapatalk


Nie znam skryptu phpBB - jestem co prawda programistą, ale robię w systemach dedykowanych, więc nie wiem czy akurat do phpbb jest jakiś plugin/dodatek który wystarczyłoby włączyć żeby działało. Natomiast na 90% przypuszczam, że coś takiego jest.

Absolutnie nie chodzi o zmuszanie do udzielania info o lokalizacji, wiadomo nikt nie wie że Paczek jest z Opoczna ;), ale z kolei wszyscy wiedzą że Ty jesteś z Kwidzyna. :)

Także, absolutnie nie chodzi o to żeby ktoś poświęcał swój czas i utrzymywał ręcznie mapę za innych - chodzi o wskazanie w profilu miejsca przy edycji profilu i tak jak ludzie wpisują miasta z których są, tak mogliby kliknąć na mapie i tyle.

Jeśli taka funkcjonalność zostałaby uruchomiona w sensie technicznym, ja mógłbym zgłosić swoją pomoc w zakresie umiejscowienia dotychczasowych forumowiczów na takiej mapie "na start" na podstawie wpisanych przez nich lokalizacji - no może nie wszystkich bo do duża robota prawie 3 tys. użytkowników umiejscowić, ale na przykład wybrać najaktywniejszych czy tych którzy logowali się w ciągu ostatniego pół roku albo roku.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: reflexes » środa, 3 sie 2016, 07:23

stachu_gda pisze:Nie znam skryptu phpBB - jestem co prawda programistą, ale robię w systemach dedykowanych, więc nie wiem czy akurat do phpbb jest jakiś plugin/dodatek który wystarczyłoby włączyć żeby działało. Natomiast na 90% przypuszczam, że coś takiego jest.

Było i nawet jakiś czas temu jeszcze działało na naszym forum. Nie pamiętam nazwy ale Robert kiedyś informował, że ten dodatek nie jest już rozwijany i wspierany, a nawet chyba umarł śmiercią naturalną. Wiem za to, że zbyt dużo osób na tej mapie nie było. Fajnie jakby był jakiś automat, który ściągałby miejscowość z profilu i wrzucał na mapę tyle, że dla wielu rejestrujących się na forum wielkim problemem jest wpisanie lokalizacji w profil.

stachu_gda pisze:Także, absolutnie nie chodzi o to żeby ktoś poświęcał swój czas i utrzymywał ręcznie mapę za innych - chodzi o wskazanie w profilu miejsca przy edycji profilu i tak jak ludzie wpisują miasta z których są, tak mogliby kliknąć na mapie i tyle.

Jeśli taka funkcjonalność zostałaby uruchomiona w sensie technicznym, ja mógłbym zgłosić swoją pomoc w zakresie umiejscowienia dotychczasowych forumowiczów na takiej mapie "na start" na podstawie wpisanych przez nich lokalizacji - no może nie wszystkich bo do duża robota prawie 3 tys. użytkowników umiejscowić, ale na przykład wybrać najaktywniejszych czy tych którzy logowali się w ciągu ostatniego pół roku albo roku.

Tylko tak jak wspomniałem wyżej. Niby 3 tysiące użytkowników, z tego 3/4 z ilością postów max 2 (słownie: dwa). Tak na prawdę aktywnych może 20 może 30, drugie tyle co zagląda okazjonalnie raz na jakiś czas. Reszta to ci co wpadają i piszą albo kupiłem albo mam i mam problem, bo coś się zepsuło albo robię remont itp. a po uzyskaniu odpowiedzi na swoje pytania albo nie wracają albo milkną. Czy warto ich umieszczać na jakieś mapie? Żeby ładnie wyglądało tak, żeby miało jakąś wartość dodaną dla reszty użytkowników raczej nie. Taka jest brutalna prawda.

stachu_gda pisze:Absolutnie nie chodzi o zmuszanie do udzielania info o lokalizacji, wiadomo nikt nie wie że Paczek jest z Opoczna ;), ale z kolei wszyscy wiedzą że Ty jesteś z Kwidzyna. :)

I o to chodzi, że o tych aktywnych uczestnikach forum po prostu się wie skąd są. Żadna mapa tego nie zmieni, a to że pojawią się na niej czasem ci okazjonalni userzy, którzy z jakiegoś powodu rejestrują się tu na chwilę i znikają nic, moim zdaniem, nie zmieni.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: Karolus » środa, 3 sie 2016, 20:37

Reflexes.... nic dodać nic ująć...

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: stachu_gda » środa, 3 sie 2016, 22:19

No dobra, jak temat nie spotkał się z entuzjazmem - odpuszczam.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: vvarrior » środa, 3 sie 2016, 23:56

Wiadomo że nic nie zastąpi słowa pisanego (jest forum) a mówionego przy drynku to już nic a nic... Ale kiedyś (jak zawsze czasu brak) myślałem o aplikacji typu "Gdzie jest Niewiadówka" na androida. Stajemy gdzieś i po dobrowolnym kliknięciu "Melduj" GPS melduje ze statusem np. "Zapraszam na kawę i ciastko"...;)raczej mało używana by była , "Potrzebuję pomocy" lub wręcz przeciwnie ;) "Pracuję nad 500+ /nie przeszkadzać".
Ot taka wolna myśl w temacie mapek fanklubowych.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: reflexes » czwartek, 4 sie 2016, 06:38

vvarrior pisze:Wiadomo że nic nie zastąpi słowa pisanego (jest forum) a mówionego przy drynku to już nic a nic... Ale kiedyś (jak zawsze czasu brak) myślałem o aplikacji typu "Gdzie jest Niewiadówka" na androida. Stajemy gdzieś i po dobrowolnym kliknięciu "Melduj" GPS melduje ze statusem np. "Zapraszam na kawę i ciastko"...;)raczej mało używana by była , "Potrzebuję pomocy" lub wręcz przeciwnie ;) "Pracuję nad 500+ /nie przeszkadzać".
Ot taka wolna myśl w temacie mapek fanklubowych.

Wykręcono przez Taptalk z cyferblatu RWT "Bratek" ;)

Z takiego czegoś korzystałbym na 100%. Świtny pomysł. Fajnie jakby status takiego meldunku można wpisać też z palca np Mam 0,5 szukam drugiej lub Szukam żony albo Oddam dwójkę dobrze utrzymanych dzieci w zamian za skrobaczkę do kartofli :-)

reflexes z tapatalk

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: niebieski-n2 » czwartek, 4 sie 2016, 06:53

lepiej "oddam żonę z dzieckiem za junaka z koszem"

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: reflexes » czwartek, 4 sie 2016, 07:15

Wątpię żeby znalazł się chętny :lol: Za skrobaczkę może szybciej :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Mapa użytkowników forum

Postautor: stachu_gda » czwartek, 4 sie 2016, 07:29

"Koledzy koledzy stoję na kempingu wpadajcie z flaszką przegadamy noc o bonatermie, tapicerce i prostowaniu papierów jak się masy nie zgadzają".


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości